Instagram Hesap Dondurma / Kapatma Hakkında

Herkes tarafından oldukça iyi bilinen ve yaygın olarak kullanılan Instagram, kullanıcılarına hesaplarını bir süreliğine dondurma ve istedikleri an yeniden aktif hale getirme imkânı vermektedir. Eğer siz de bir süredir Instagram kullanıcısıysanız ve hesabınızı geçici olarak dondurmak istiyorsanız ancak kararsızsanız ve bu işlemin nasıl yapılacağı hakkında bir fikriniz yoksa doğru yerdesiniz demektir. Makalemizi okuduktan sonra kararınızı vereceğinizi temin ederiz. İşte Instagram dondurma adımlarının ayrıntılı açıklaması ve Instagram dondurma işlemi yapılmadan önce bilinmesi gereken ayrıntılar!

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle bilmelisiniz ki Instagram hesabınızı haftada yalnızca bir kez dondurabilirsiniz. Instagram dondurma işlemi yaptıktan sonra hesabınızı tekrar aktif hale getirebilmeniz için, hesap dondurma işleminin üzerinden en az 24 saat geçmesi gerekmektedir. Ayrıca Instagram hesabınızı dondurabilmeniz için hesap şifrenizi de biliyor olmalısınız.

 

  • Instagram hesabınızı dondurduğunuz takdirde tarafından hesabınız, siz yeniden aktif hale getirinceye kadar diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemeyecektir. Yapılan aramalarda çıkmayacak, herhangi bir paylaşıma etiketlenemeyeceksiniz.

 

  • Hesabınızı yeniden aktif hale getirdiğinizde tüm takipçileriniz ve takip ettiğiniz kullanıcılar hesabınızda bıraktığınız gibi olacaktır. Ancak yeniden aktifleşme halinde paylaşılan fotoğraflar ve videolar, yorumlar, beğeniler ve diğer bilgilerin hesabınıza yüklenmesi biraz zaman alabilir.

 

  • Instagram dondurma işlemi henüz mobil uygulama üzerinden yapılamamaktadır. Bunun için ilk olarak bilgisayarınızı kullanarak Google veya herhangi bir arama motorundan hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

 

  • Giriş yaptıktan sonra profil simgesine tıklayarak profilinizi açmalısınız. Profil sayfanızı açtıktan sonra sayfada bulunan “profili düzenle” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Butona tıkladıktan sonra da en altta bulunan “Hesabımı geçici olarak kapat” yazısına tıklayarak Instagram dondurma işlemini başlatabilirsiniz.

 

  • Eğer “hesabımı geçici olarak kapat” yazısına tıkladıysanız karşınıza yeni bir sayfa açılacaktır. Yeni sayfada bulunan “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusuna listeden bir yanıt seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra şifrenizi girerek Instagram dondurma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Linki

Instagram hesabınızı kapatmanız için gerekli olan Instagram hesap dondurma linki aşağıda belirtilmiştir.

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/

Hesabınızı yeniden aktif hale getirmek isterseniz, Instagram giriş sayfasından hesabınıza giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma / Kapatma Hakkında
5 (100%) 1 vote

Bir önceki yazımız olan En Popüler Sosyal Medya Fenomenleri başlıklı makalemizde sosyal medya fenomenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir