Instagram Hesap Gizliliği Bölümü nde Değişikliklere Gidiyor

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

instagram-hesap-gizliligi-bolumunde

Instagram gizli hesap özellikleri birçok kullanıcı için oldukça kullanışlı bir seçenek sunuyor. Bilhassa paylaşımlarınızın herkese açık olarak görünmemesi için uygulayabileceğiniz işlevsel bir hesap ayarı diyebiliyoruz. Yine de birçok kullanıcıyı memnun etme konusunda ciddi bir eksiklik söz konusuydu. Bu sebeptendir ki Instagram Hesap Gizliliği Bölümü konusunda değişime gidiyor. Aslına bakarsanız gizli hesap kullanmak isteyenlerin bu eksiklerine rağmen başka bir alternatifleri yoktu. Buna rağmen de Instagram hesap gizliliği güncellemesi bu sorunları merkezine alarak bir takım yeniliklere imza attı. Ne denli karşılayabilecek bir yenileme olacağına ise önümüzdeki günlerde tecrübe ederek bakacağız.

Instagram Hesap Gizliliği Bölümü konusunda belli problemler mevcuttu. Instagram hesap ayarları gizlilik kısmından yapıldığında yalnızca takipçilerinize özel bir hal alıyordu. Bu durumda da isteyen herkesin sizi takip etmesi imkânsız bir hal alıyordu. Şöyle ki; Instagram takip isteği size ulaştığında isterseniz onaylamıyor ve kullanıcının paylaşımlarınıza erişmesini önleyebiliyordunuz. Zaten listeniz dışında kimse bu paylaşımlara erişemediği içinde doğrudan gizlilik esas alınmış oluyordu. Burada en büyük sıkıntı ise takipçi listesini kendimizin düzenleyemiyor oluşumuzdu. Bir bakıma takip eden kişilerin sizi halen daha takip etmeleri ya da etmemeleri sizin elinizde olması gereken bir özellikti. Nihayet artık Instagram gizli hesap takipçi silme özelliği aktif konuma geçti.

Instagram Takipçilerini Nasıl Silebilirim?

Instagram hesap gizliliği ayarını yaparken doğrudan takipçi listenize özel olarak paylaşımlarınıza devam ediyorken artık durum biraz değişti. Tam tersine artık gizli hesap kullanmaya başladığınız anda takipçileriniz arasından istediğiniz hesapları çıkarma hakkına sahip oluyorsunuz. Bu gizliliği bir üst noktaya taşıyorken bir yandan da sosyal ağdaki özel alanınızı tamamıyla size odaklanan bir doğrultuda genişletiyor. Paylaşım olarak gönderdiğiniz fotoğrafları ya da videoları kimin görüp göremeyeceğine yalnızca siz karar veriyorsunuz. Bundan yıllar önce sizi takip etmiş, fakat şuan da takip etmemesi gereken kişileri Instagram gizli hesap ayarları ile temizlemek mümkün.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Şifre Hatası Çoğalmaya Başladı

Bu güncelleme sonrasında birçok Instagram kullanıcısının memnun kaldığını anlamak mümkün iken gizliliğin halen daha eksiklerle dolu olduğunu savunanlarda yok değil. Yavaş yavaş uygulamanın her bölümünde yenilikler yapan, bu yenilikleri de her zaman olabildiğince vurgulayarak ön plana çıkaran sosyal paylaşım sitesinin üye sayısında da belirgin bir artışın olması bekleniyor.

https://www.instatakipci.com/

 

Instagram Hesap Gizliliği Bölümü nde Değişikliklere Gidiyor
4.5 (89.91%) 428 votes

Bir önceki yazımız olan Facebook Fotoğraf Çerçeveleri Güncellemesi Aldı başlıklı makalemizde Facebook çerçeve, Facebook Fotoğraf Çerçeve ve Facebook Fotoğraf Çerçeveleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir