Instagram Hesap Hackleme Nasıl Yapılıyor?

Instagram Hesap Hackleme Nasıl Yapılıyor?

Instagram hesap hackleme denildiğinde akla bir hesabın başkasının eline geçmesi gelmelidir. Birçok ünlü kişinin hesabının çalındığını ya da hacklendiğini duymuşsunuzdur. Bu hacklenme olayı yalnızca ünlü hesaplarda görülmemekte, birçok kullanıcı da bu şekilde hacklenerek bir daha hesabına ulaşamamaktadır.

Instagram Hesap Hackleme Nasıl Yapılır?instagram hesap hackleme

Instagram hesap hackleme yapılmak isteniyorsa öncelikle hesaba giriş yapılan e-mail adresi bilinmelidir. E-mail adresinin şifresi de kırılırsa ya da başka bir yolla ele geçirilebilirse hesap ekleme işi iyice kolaylaşır. En basit şekilde hesabı hackleme olayı aslında şifremi unuttum yapılarak sağlanandır. Instagram giriş sayfasına gelindiğinde altta bulunan şifremi unuttum seçeneğine tıklanarak şifre yenileme sayfasına geçilebilir. Şifremi unuttum dediğinizde Instagram sizden bilgilerinizi isteyecektir. Seçenekler arasından fotoğraflarım var seçilebilir ve kullanıcıya ait bir fotoğraf yüklenebilir. İşinde profesyonel kişiler kişinin fotoğrafına bile gerek duymadan herhangi bir fotoğrafına photoshop uygulayarak bu işlemi gerçekleştirebilirler. Fotoğraf yükleme işleminden yaklaşık 12 saat sonra şifre yenileme kodu mail adresine gelecektir. Zaten önceden ele geçirilen mail adresi sayesinde şifre değiştirilebilir ve hesap tamamen ele geçirilebilir.

Takipçi Arttırırken Instagram Hesap Hackleme

Instagram kullanıcı arasında sürekli takipçilerini arttırmaya çalışan ve bunun içinde her yolu deneyen bir kitle bulunmaktadır. Instagram takipçilerini arttırmak için sözde ücretsiz takipçi arttırma hizmeti sunduğunu iddia eden sitelere girildiğinde mutlaka kullanıcı bilgileri istenmektedir. Kişi kullanıcı adını ve şifresini buraya verdiğinde çok kısa sürede ele geçirilmekte ve takipçi sayısını arttırmak isteyen kişi hesabını da elinden kaçırmaktadır. Ücretsiz takipçi arttırma hizmeti sunduğunu iddia eden sitelerin dolandırıcı olduğunu ve tek yapmak istediklerinin hesabınızı ele geçirmek olduğunu unutmamalısınız. Yalnızca belli bir ücretle hizmet aldığınız, belli bir geçmişe sahip ve sektöründe profesyonel olan sitelerle çalışmalısınız. Takipçi satın alırken de hesap şifrenizi vermekten her zaman kaçınmalısınız.

Instagram hesap hackleme nasıl yapılıyor konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram hesabınızın güvenliğinin yeterli olduğuna emin misiniz? Son zamanlarda artan hack saldırıları sonucunda tanınmış bir çok önemli internet şirketleri dahi güvenlik önlemlerini arttırmıştır.

Instagram hack saldırıları son günlerde ciddi artış göstermektedir. Ne yaparsak yapalım hackerların önüne geçemiyoruz. Fakat, bu hacklenmeleri doğru yöntemlere başvurarak önleyebiliriz. Hacklenmeden önce bu saldırıları önleyebilmemiz gerekmektedir. Bu saldırıları önleyebilmek için dikkat etmemiz, uygulamamız gereken bir kaç adım vardır.

1.Şifrelerinizin Güvenliliğini Artırıninstagram hesap güvenligi

Güvenli bir hesap oluşturmak için hesap şifrelerinizi sürekli değiştirmeniz çok önemlidir.

Hesap şifrelerinizi güvenli hale getirmenin en iyi yollarından bir tanesi; Lamantine Programı tarafından oluşturulan “Sticky Password Premium”’dur. Bu program, otomatik olarak her bir internet sitesine girişi sağlayabiliyor ve doldurulması gereken formları otomatik olarak doldurabiliyor ve şifrenizin her koşulda ele geçirilmemesini garanti altına alıyor. Ayrıca Instagram fazla hesap ekleme işlemlerinden de kaçınmalısınız. Fazla hesap kullanımı her zaman daha az güvenliğe neden olmaktadır. 

2. Güvenlik Ayarları

Hesaplarınızdaki güvenlik ayarlarınızı gözden geçirmelisiniz. Instagram hesaplarınızdaki Ayarlar kısmı size istediğiniz şekilde bu hesaplarınızdaki verileri güvenli bir hale getirmek için yardımcı olmaktadır.

Sosyal medya hesaplarınızda örneğin Instagram’da paylaşacağınız iletinin kimin tarafından görüleceğine, beğenileceğine ya da yorum yapılacağına siz karar verebiliyorsunuz. Bu durum hesabınız üzerinde kendi varlığınızı istediğiniz şekilde kontrol altında tutmanızı sağlamaktadır.

Instagram hack saldırıları önlenebilmesi için hesap ayarlarınızı ve güvenlik ayarlarınızı kontrol ettiğinizden emin olun.

3. E-Posta Güvenliği

Instagram hack saldırıları gerçekleşirken hackerler e-posta adreslerinin hacklenmesi üzerinde çalışmalar yapmaktadırlar. E-postanızı ele geçirerek Instagram hesaplarınıza da ulaşabilirler. Bu nedenle e-posta adresinizi sürekli güncel tutup gizleyin, e-posta adresinizi kimseyle paylaşmayın.

4. Instagram Hack Saldırıları “Antivirüs” Koruma ile Önlenebilir

Instagram hack saldırıları hackerlar tarafından Rat, Keylogger vs. gibi virüsler aracılığıyla da olabiliyor. Bu virüslerden korunabilmek için Instagram hesabınıza girdiğiniz bilgisayarınıza antivürüs programları kurmalısınız.

Instagram Hack Saldırıları Nasıl Önlenir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Hesap Hackleme Yapılabilir Mi?

Instagram üzerinde ki size ait olmayan hesaplara ulaşmanız için onları hackleyebilmeniz mümkün. Ancak bunun için bazı yöntemler bulunmaktadır. Yazımızı detaylıca inceleyerek, istediğiniz tüm cevaplara ulaşabilirsiniz.

Instagram Hesabım Çalınabilir Mi?

Instagram hesabınızın maalesef çalınma riski mevcut. Bu tarz bir duruma düşmemek için, şifrenizi,e-posta adresinizi veya instagram ile ilişkili olan telefon numaranızı kimseye vermemelisiniz.

Instagram Hesabıma Bilgisayardan Girmek Zararlı Mıdır?

Instagram hesabınıza giriş yaptığınız bilgisayar eğer güvenli değilse, içinde ki virüsler nedeniyle instagram hesabınız tehlikeye girebilir. Bu nedenle hesabınıza girmeden önce virüs taraması yaparak gerekli önlemleri almanızı öneririz.

Instagram Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Instagram hesabınızın güvenli olması için çift aşamalı doğrulamaları uygulamalısınız. Telefon ve e-posta adresinizi kaydetmeli, 3.parti uygulamalara hesabınızı bağlamamalısınız.

Instagram Hesabım Çalındı, Ne Yapmalıyım?

Instagram hesabınızın çalınması durumunda hızlı bir şekilde destek merkezine bilgi vermeli ve hesap kurtarma adımlarını harekete geçirmelisiniz.

Instagram Hesabım Silinirse Ne Olur?

Instagram hesabınız silinir ise tüm bilgileriniz kalıcı olarak ortadan kalkar ve geri getirilemez.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 55 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

17 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Merhaba, Çalınan hesaplarınızı geri almak için Instagram destek hattı ile hızlı bir şekilde iletişime geçmelisiniz. Hesabınızın sizlere ait olduğunu ispatlayarak geri alma adımlarını takip etmelisiniz.

  1. instagram hesab hacklemenin nasıl yapıldığını ve buna karşı nasıl önlemler alabileceğimi merak ediyordum bana cok faydası oldu blogunuzun tesekkurler

  2. hacklemelere karşı instagramın nasıl bir önlemi var ve ben nasıl hesabıma önlemler alabilirim acaba diye düşünüyorken yazınızı inceledim daha net bir bilgiye sahibim artık 🙂