Instagram Hikaye Arşivi

Instagram Hikaye Arşivi ve Hikaye Öne Çıkanlar Özelliği Kullanımda

Yayınladığımız son yazılarımızda, Instagram hikayeler bölüm için büyük güncellemeler planlandığından söz etmiş ve ilk olarak Instagram Hikaye Arşivi özelliğini ele almıştık. Ortaya çıkan bilgilerin üzerinden 2-3 hafta geçmesinin hemen ardından beklenen gelişmelerde yaşandı ve Instagram hikayeler bölümü için yeni güncellemeler yayınlandı.

Instagram Hikaye Arşivi özelliği ve Hikaye öne çıkanlar bölümü olarak tanıtılan yeni iki özellikle beraber Instagram hikayeler bölümü epey bir geliştirilmiş oldu. Beklenen güncellemeler olsa da hikayeler bölümünü beklenenden daha zengin bir duruma getiren yeni özelliklerden daha detaylarıyla bahsedelim. Bakalım yeni öelliklerin getirileri neler?

Instagram Hikaye Arşivi Özelliği

Daha önce duyurulan arşiv özelliğinin biraz daha geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkan Instagram Hikaye Arşivi özelliği, yaklaşık olarak 5 aydır konuşulan bir özellik. Geçtiğimiz aylarda gelen arşiv özelliğinin hikayeler bölümüne entegre edilmesini sağlayacak olan yeni düzenleme sayesinde, hikayeler paylaşımlarınızı arşivleyebileceksiniz.

Instagram Hikaye Arşivi

Instagram Hikaye Arşivi güncellemesinin en çok sevilen yeni ise arşivlenen bu paylaşımların profilinizde gösterebilecek olmanız. Daha geliştirilmiş bir arşiv özelliği ve çok daha zengin bir hikayeler kullanımı sağlayacak olan yeni özelliğin, sunucu yükünü arttırmış olduğu belirtilse de uygulamanın bu konuda yeterli hazırlıkları yaptığı açıklanmış durumda. Kısacası söz konusu özellik için kullanıcıların herhangi bir çökme ve donma sorunlarıyla karşı karşıya kalmayacağı açıklanmış durumda. Bu paylaşımları daha sonra paylaşabileceğiniz bölümler ise şöyle;

 • Standart paylaşım olarak
 • Hikaye bölümünde
 • Yeni bölüm olan Hikayeler Öne Çıkanlar kısmında

Paylaşımlar yapabileceksiniz. Arşivleme sistemi bu şekilde 24 saat süresini de farklı şekilde esnetmiş olacak. Başa belirttiğimiz gibi bu özellik başlı başına güncelleme olarak gelmedi. Bu özelliğin dışında bir yeni özellik daha kullanıma sunuldu. Şimdi Instagram Hikaye Arşivi sistemiyle beraber gelen yeni sistem “Hikayeler öne çıkanlar” özelliğine bakalım.

Hikayeler Öne Çıkanlar Özelliği

Bu özellik genel tasarımı biraz değiştiriyor. Yeni özellik sonrasında profil bölümünü değişiyor. Profil kısmında yer alan biyografi bölümü ve bu bölüm altı kısmında yeni bir alan oluşturulmuş durumda. Burada asıl amaç ise kullanıcıların öne çıkarmak istedikleri hikayeler paylaşımlarını göstermek. Kullanıcılar öne çıkarmak ve daha çok ilgi çekmesini istediği hikayeler paylaşımlarını burada, “öne çıkanlar” paylaşımları olarak paylaşabilecek. Öne çıkan hikayeler paylaşımlarına daha fazla kullanıcı çekmenin sağlanabileceği gibi kullanıcıların profillerini zenginleştirmesinin de sağlanacağı açıklandı. Söz konusu güncellemelerle beraber Instagram yavaş yavaş istenen noktaya tam olarak ulaşmayı başarmış durumda.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Son Dönemde Hangi Güncellemeleri Aldı?

Instagram Hikaye Arşivi

——Detay: Instagram Hikaye Arşivi özelliği için bir hatırlatma ekleyelim. Instagram Hikaye Arşivi özelliğinin kullanıma girmesiyle beraber bu özelliğin nasıl kullanılacağı merak edilmeye başlandı. Instagram bu konuda bir değişiklik yapmadı. Bir süre önce yayınlanan standart paylaşımlarda arşivleme özelliğinin kullanımı ile birebir aynı kullanım sunulmuş durumda.

Instagram hikayelerde de arşivleme yapmak için arşivlemek istediğiniz paylaşıma gelip, paylaşım ayarlarına tıklayıp buradan ise “arşivle” seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Yeni özelliğin kullanımı için yapılması gerekenler bu kadar ile sınırlı. Zaten Instagram genel kullanımlara ek olarak yeni özellikler ekliyormuş gibi gözüküyor.

Tüm bu özelliklerden yararlanmak ve hikayeler bölümünün yeni ayrıcalıklarını kullanmak için en az Instagram 25 sürümünü yüklemeniz gerekiyor. Yeni güncellemeyi yüklemek için sadece resmi uygulama mağazalarını ziyaret etmeniz yeterli. Resmi uygulama mağazaları dışında Instagram güncellemesi olarak gösterilen linkleri kullanmayın ve indirmeleri yapmayın. Her güncelleme sonrasında bu şekilde sahte bağlantılar kullanıcılara ciddi sorunlar çıkarabiliyor, bunu da hatırlatmış olalım.

Instagram Hikaye Arşivi ve Hikaye Öne Çıkanlar Özelliği Kullanımda
4.5 (90.25%) 476 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram İşletme Hesapları 25 Milyonu Buldu başlıklı makalemizde 2017 yılı instagram, instagram 2017 verileri ve Instagram İşletme Hesapları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Hikaye Arşivi ve Hikaye Öne Çıkanlar Özelliği Kullanımda” üzerine 15 düşünce

  1. Insta Takipçi

   Merhaba, uygulamanızın güncel olduğundan emin olun, bir süre sonra size de gelecektir.

   Cevapla
   1. Esra

    Benimkisi guncel silip tekrar yukledim ama yine gelmiyor baska hesaba girdigimdd var ama benim hesabimda yok.

    Cevapla
 1. Esra

  Meraba benim hesabim da öne cikar ozeliigi yok hic bir sekilde gözükmüyor ama arkadaslarim benim telimden giriyor onlarda var. Ben baska telden denesemde olmuyor ne yapmam lazım?

  Cevapla
 2. Elif

  Hikaye öne çıkarma özelliği bende de yok ve ne yaptıysam olmuyor. Sorun bildir den geri dönüş de olmadı. Programı silip yeniden denedim fakat bu sefer de film rulomda son 24 saati görebiliyorum. Allahım deliricem 🙁

  Cevapla
 3. Fatma

  Bende de olmuyor sinirim bozuldu iyice başka tl den girince oluyor ama kendi tlf mdan olmuyor güncelleme yaptım yine olmadı yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 4. Beral

  Telefonumdan 5 hesaba giriyorum 4 hesapta var fakat Main hesabımda yok tüm güncellemeleri yaptım artık bu sorunu çözün lütfen.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir