Instagram Hikaye Paylaşamıyorum Sorunu Çözümü

Instagram Hikaye Paylaşamıyorum Sorunu Çözümü

Instagram hikaye paylaşamıyorum sorunu genellikle güncellemeler sonrası ortaya çıkar ancak Instagram’da pek çok sebebe bağlı olarak hikaye paylaşılmaması sorunu yaşanabilir. Hikaye paylaşılamadığı zaman bunun sebepleri farklı olabilir. Örneğin aktif internet bağlantısı olmaması bu sebeplerden yalnızca biridir. Hikaye paylaşamamanın temel nedeni internet bağlantısının eksik ya da kesik olmasıdır.

Hikaye paylaşamama sorunu genellikle kameranın siyah ekran olarak kalması şeklinde kendini gösterir ve story çekilemez ya da yüklenemez. Durum böyle olduğunda çeşitli sebeplerden story çekilemiyor ya da yüklenemiyor olabilir. Ekran siyah olarak kalıyor ise aşağıda yollar denenebilir. Bu şekilde hata veren Instagram storylerinin çözümü de oldukça kolaydır.

Özellikle de video yüklerken ortaya çıkan sorunlardan biri de hikayenin saatlerce yüklenmemesidir ki bu sorun genellikle internet bağlantısının zayıf olmasından ya da videonun uzun olmasından kaynaklanır. Nasıl paylaşılır diyenler aşağıda yer alan yöntemleri deneyebilir. (Instagram Destek)

Instagram’da Hikaye Paylaşamama Sorunu Nasıl Çözülür?

İnternet İle Alakalı Problemler

Instagram hikaye paylaşamıyorum sorunu farklı sebeplerden dolayı yaşanabilir. Bunların en temeli internet bağlantısının yeterli olmaması ya da kesik olmasıdır. Bu gibi internet ile alakalı durumlarda hikaye paylaşımı yapılamaz. İnternet bağlantısı kaliteli şekilde sağlandığı zaman hiçbir sıkıntı kalmayacaktır. İnternet bağlantısı var görünüyor ama hikaye yüklenmiyor ya da Instagram’ın geneli yüklenmiyor ise sorun internet değil uygulamanın sürümü ile alakalı bir hata olabilir.

instagram hikaye paylaşamıyorum

Tarih ve Saat Ayarlarındaki Uyuşmazlık

Sorun çözümü için tarih ve saat ayarlarının hikaye paylaşılmadan önce kontrol edilmesi önemlidir. Eğer tarih ve saat uyuşmazlığı yaşanıyorsa kolaylıkla akıllı telefon ve tabletlerin ayarlarından bu ayarlar normal hale getirilebilir. Bu şekilde hikaye paylaşırken yaşanılan sorunlar çözülebilir.

Tarih ve saat uyuşmazlığı olması hesabınızın güvensiz algılanmasına ve algoritmalar tarafından şüpheli bir profil olarak algılanmasına da neden olabilmektedir. 

Uygulamanın Sürümünün Eski Olması, Güncelleme Yapılmamış Olması

Uygulamanın sürümü eski ise güncelleme yapılarak kolaylıkla yeni sürüm elde edilmiş olunur. Eski sürümde kalan uygulamalar genellikle bu hatayı vermektedir. Güncelleme yapıldığı zaman bu hikaye ekleme problemi tamamen ortadan kalkabilir.

Güncelleme yapılmayan bazı akıllı telefon ve tabletlerde bu sorun ortaya çıkmasa da kendini nadiren de olsa gösterebilmektedir ancak uygulamanın en güncel sürümünü kullanmak her zaman yeniliklerden haberdar olmak ya da uygulamanın özelliklerini eksiksiz kullanmak için en uygun çözümdür.

Uygulamayı Silip Yeniden Yüklemek

Uygulamanın sürümüne bağlı olarak yaşanabilen hikaye ekleme problemleri, uygulamanın silinip yeniden yüklenmesi ile ortadan kalkabilir. Sürüme bağlı oluşan problemlerin ortadan kalkması için yalnızca uygulamanın sürümünün güncel olup olmadığının ve sürümde herhangi bir problem olup olmadığının kontrol edilmesi yeterlidir. Genellikle güncel sürümlerde bu hata verildiği zaman en kısa sürede hata telafi edilmektedir ancak uygulama silinip tekrar yüklendiğinde de cihaz ile ilgili bir sıkıntı olduğu da anlaşılabilir.

Sürüm kaynaklı bu sorunların çözümlenmesi için kesinlikle yazılımın güncel olması şarttır. Aksi durumda istenilen çözüme kavuşmak mümkün olmayacaktır. Bu nedenle hem cihazınız güncel olduğundan hem de uygulamanızın en son sürüm olduğundan emin olmalısınız. 

Instagram Uygulamasına Yeniden Girme

Yalnızca uygulamadan ya da hesaptan çıkıp tekrardan Instagram’a girilmesi de kullanılan çözümlerden biridir. Kolaylıkla hikaye eklenmesi bu şekilde sağlanabilir. Belli yazılımsal hatalar sonucu bu hatayı verebilen Instagram, kısa sürede düzelmektedir.

Instagram Hikaye Paylaşamıyorum Ne Yapmalıyım?

Instagram üzerinden hikaye paylaşmak ile ilgili sorun yaşıyorsanız sizler için düzenlemiş olduğumuz yazıdan detaylıca tüm bilgilere ulaşıp sorununuzu kolayca çözebilirsiniz.

Sunduğunuz Çözümler Güvenilir mi?

Instagram Hikaye Paylaşamıyorum diyorsanız, sunduğumuz çözümler tam size göre! Tamamen zararsız çözümlerimiznden gönül rahatlığı ile yararlanabilirsiniz.

Neden Hikaye Paylaşamıyorum?

Hikaye paylaşmak ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlarınız ve bunları nedenleri ile ilgili tüm bilgileri Instagram Hikaye Paylaşamıyorum Sorunu Çözümü başlıklı yazımızdan detaylıca öğrenebilirsiniz.

Instagram Hikaye Engeli Nedir?

Instagram profiliniz ile şüpheli işlemler yapmanız, şikayetler almanız neticesinde hikaye paylaşma engeli almış olabilirsiniz.

Instagram Yakın Arkadaşlar Nedir?

Instagram yakın arkadaşlar özelliği ile hikayelerinizi sadece istediğiniz arkadaşlarınız ile paylaşmanıza imkan tanır.

Instagram Hikaye Efektleri Nasıl İndirilir?

Instagram hikayeleriniz için geliştiriciler tarafından tasarlanmış olan özel efektleri indirebilirsiniz. Efekt mağazasından istediğiniz efekti ücret ödemeden edinebilirsiniz.

Twitch Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 26 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

117 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   1. Cihazınızın ayarlar kısmından Instagram uygulamanızın ön belleğini temizlemeyi denemelisiniz. Sorununuzun devam etmesi durumunda Instagram uygulamanızın sürümü ile cihazınızın sürümünün uyumlu olduğundan emin olmalısınız.

    1. Son güncel sürüm bu adımların hepsini yaptım fakat kesinlikle hikaye paylaşamıyorum hikaye çekip paylaştığımda otomatik olarak instagram kapanıyor

     1. Merhaba Eve Hanım, cihazınızda yer alan instagram uygulamasının ön bellek temizleme işlemlerini gerçekleştirdiniz mi?

     2. Merhaba ayni sorun bende de var. Silip yüklüyorum oluyor , sonr yine kapanıyor hikaye paylaşırken. Deli olucam. Nasil çözdünüz.

    2. Cihazım yeni olmasına rağmen Instagram da uzun storylerde ilk video paylaşılıyor devamı olan ikinci videom her seferinde hata veriyor bellek temizledim sildim geri yükledim aynı sorun devam ediyor ne yapmalıyım lütfen yardım edin help 💙

   1. Merhabalar bende hikaye paylaşamıyorum 15 saniyede sıkıntı olmuyor daha sonrasında tekrar dene yazısı geliyor aşağıda ve hiçbir şekilde paylaşım olmuyor. İnstagram belleğini de temizledim sildim geri yükledim güncelledim ama yine aynı sıkıntıyı veriyor yardım eder misiniz.

 1. Istegramda durum atamıyorum internet zayıf değil saat tarih ayarlarında da sıkıntı yok sildim geri yükledim veya çıkış yapip tekrar girdim sikintiyi cozemedim yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekkurler

  1. Merhaba bazen teknik hatalar verebiliyor. Şifrenizi değiştirin ve bir süre etkileşim yapmadan bekleyin. Birkaç gün içerisinde düzelecektir.

 2. İnstagramda hikaye paylaşamıyorum paylaş deyince hemen instagramdan çıkıyor sildim yeniden yükledim uygulamam da güncel saat ve tarihide ayarladım olmuyor istagramla ilgili dosyalarda geçmişi sildim yine olmuyor telefonu kapatıp açtım yine olmuyor çözümü nedir

  1. Merhaba şifrenizi değiştirin ve belli bir süre hikaye paylaşmayın. Instagram bazen bu tür sorunlar yaratabiliyor, çok yüksek etkileşimlerde veya paylaşımlarda.

    1. Uygulamayı tamamen telefonunuzdan silin ve tekrar yükleyin. Telefonun alanı ile alakalı da olabiliyor veya Instagram uygulamasının kameraya erişimine izin vermediğiniz için olabiliyor.

 3. 2 aydır 2 hesabimdan da story yuklemesi yapamıyorum.yukleme yaptığın anda uygulamadan da atılıyorum.yazdiginiz herseyi tek tek denedim fakat sonuç yok..sorun nedir lütfen acil çözüm..

 4. Merhaba ben hikaye paylaşamıyorum internet kalitesi de gayet iyi hikayeye bi fotograf vs. Bir şey ekledigim zaman hemen uygulamadan çıkıyor. Uygulamayı silip tekrardan yüklememe rağmen yine aynı sorunla karşılaşıyorum yardımcı olur musunuz?

 5. Ben paylaşacağım hikayeyi paylaşmak istiyorum fakat bazı fotoğraflar kara falan oluyor ve paylasamiyorum saçma sapan sorunlar çıkıyor ve hata veriyor silip tekrar yükledim ama olmadi

 6. Mrb. İki gündür sizin bu yazılarınızla yatıp kalkıyorum. İnstagrama story atamiyorum. en güncel sürüm yuklü. Ön belleği temizledim. En son fabrika ayarlarına döndüm. Kontrol ettim ohh düzelmiş dedim. Öğlenden sonra baktım gene aynı. Storye fotoğraf yükleyip ileri diyince siyah ekran çıkıp donuyo uygulama. Kafayı yicem. Lütfen yardım edin. Mailime de mesaj atabirs z ordan yazisalim gerekirse . TSK ederim şimdiden.

  1. Merhaba, çok fazla etkileşim alan hesaplarda bu tür durumlar yaşanabiliyor. Etkileşimi bir süre azaltmayı veya uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

  1. Merhaba, Instagram uygulamanız ile cihazınızın sürümü arasında uyumsuzluk yaşanıyor olabilir. Sürümlerin uyumlu olduğundan emin olduktan sonra tekrar deneyiniz.

 7. avatar
  Alişan Abdurahmanov

  Öncelikle selamın aleyküm.Ben instagramda ne hikaye paylaşamıyorum ne İGTV izleyemiyorum ne fotoğraf paylaşamıyorum.İnternette bununla ilgili bir kaç video fln izledim. Diyorlarki eski sürüm kullanıyorsanız bu hataları alacaksınız.Ama bende instagramı güncelle falan gelmiyor.İnstagram uygulamasını bir kaç kez silip yeniden yükledim hatta telefonuma format bile attım,Ama hala aynı hatayı alıyorum.Bu sorunları İnstagrama bildirdim ama 2 aydır hala cevap verecekler.Telefonumun sürümü 4.2.2. Lütfen yardımcı olun

  1. Merhaba Alişan bey, Instagram sürümünüz ile cihaz sürümünüz arasında uyumsuzluk olabilir. Instagram uygulamasının sürümünü telefonunuza uygun olacak şekilde APK olarak indirip deneyebilir misiniz?

 8. Merhaba, ben hiçbir şekilde hikaye paylaşamıyorum. Sorun bugün mobil verideyken hikaye atmak istememle başladı. Durduruldu hatası veriyor. Uygulamam güncelli, hesaba tekrar giriş yaptım, telefonu yeniden başlattım, uygulamayı birkaç defa silip yükledim. Wifi ve mobilden de paylaşmayı denedim, önbellekleri temizledim, bir kaç uygulama sildim her yolu denedim hatta telefonumu güncelledim ama sorun gitmedi. Ne yaparsam yapayım paylaşamıyorum. Google Play’de beta kullanıcısı olarak görüyorum. Bunun sorumlusu uygulama olduğunu düşünmeye başladım. Neden hiçbir şey paylaşamıyorum? yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba, Instagram tarafından etkileşim engeli almış olabilirsiniz. Gün içerisinde çok sayıda işlem yapmak ya da şikayet almaktan ötürü bu tarz engeller alınabilmektedir.

 9. Merhaba, ben nisanda yeni bir hesap açtım. Bundan farklı 4 tane daha hesabım var. Sadece bu açtığım hesapta paylaştığım postlarımı HİKAYEDE paylaşmak istediğimde HİKAYEDE paylaş seçeneği çıkmıyor. Diğer sayfalarımda böyle bir sıkıntı yok. Instagram silme, yükleme, şifre değiştirme, başka telefondan açma.. Gibi şeyleri denedim. Yardımcı olabilir misiniz?

 10. Merhaba hikayeden videou çekme tuşuna basılı tutuyorum geri biraktigimda bir sorun oluştu lütfen sonra geri deneyiniz diyor resmi niye 8 pro telefonum

 11. Merhaba Instagram da story video çekemiyorum. Çektikten hemen sonra sorun bildiriyor ve daha sonra tekrar denemem gerektiğini belirtiyor fakat 1 haftadır bu şekilde ne yapmam lazım bilgi verir misiniz ?

 12. Xiaomi mi 9t telefon kullanıyorum Instagram’da 50 saniyelik videoyu hikaye yapınca o video 3 4 parça oluyor ve sadece ilk parçası 15 saniye yayınlanıyor diğer kalan parçalar hata veriyor. Lütfen yardımcı olur musunuz

  1. Merhaba, Instagram ön bellek temizleme işlemlerini denemenizi öneririm. Cihaz ayarları > Uygulama ayarları > Instagram > Ön bellek temizle adımlarını izleyiniz.

  1. Merhaba, telefonunuz ile instagram sürümünüz arasında uyumsuzluk yaşanması durumunda bu tarz problemler ortaya çıkabilmektedir.

 13. Merhaba ben hesabıma 2 gün önce story atmıştım ama hala yüklenmedi. Sadece paylaşılıyor yazıyor, hem kendi internetimden hem de 2 ayrı modemden denedim ve hesaptan çıkış da yapamıyorum 🙁

  1. Merhaba, Instagram önbelleğinizi temizleyerek tekrar deneyiniz. Cihaz ayarlarından önbellek temizleme işlemi yapabilirsiniz.

 14. Merhabalar ya yeni açılan müzik sestem Instagram hesabımdan kayboldu her şey yaptım sildim yeni açtım şifremi değiştirdim ama hala olmuyor başka hesap açmıştım onda çıktı nasıl yappabilirim

 15. Merhaba güncelleme yaptıktan sonra ben hikaye paylaşmıyorum ve Türkçe müzikler kullanamıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler.

 16. Merhaba güncelleme yaptıktan sonra ben hikaye paylaşmıyorum ve Türkçe müzikler kullanamıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler.

 17. Merhaba güncelleme yaptıktan sonra ben hikaye paylaşmıyorum ve Türkçe müzikler kullanamıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler.

 18. Arkadaşlar ne saat nede internet problemin den kaynaklanıyor, hikâyeye , müzik ya da gif +haketli emij eleyşnce paylaşmıyor, ama sadece fotoğraf ,kendi çektiğimiz video eklersek paylaşıyor, üzerine yazı yazar yada klavyedeki hareketsiz emoji eklerseniz sorun olmuyor…

 19. Merhabalar hocam , ben instagram story atarken video kesik kesik ses geliyor ayrica müzik ekleyince hikaye paylaşılamiyor ve yeni bi özellik olan yaziyi hareketlendirme ozelliginde de ayni hatayi alıyorum telefonu sifirladim yine düzelmedi

 20. Merhabalar, instagramda hikaye paylaşmamda sorun yok ama uygulamadan çıkıp girince bazen instagram kamera açılmış oluyor bunu önlemek için ne yapmam gerek?

 21. Merhaba toplu hikaye attım bir kısmı paylaşıldı ama birkaç tanesinde paylaşılıyor yazıyor ama saatler geçti paylaşmıyor çıkışta yapamıyorum ne yapabilirim

 22. Merhabalar Ben İnstagram lige kullanıyorum ama hikaye paylaşamıyorum “Üzgünüz hikayem yüklenemedi hatası veriyor lütfen yardım edermisiniz

 23. Merhaba ilk 15 saniye yükleniyor ama diğer kalan kısım yüklenmiyor şöyle bir gariplik var benim telefonumda açık olan her hesapta aynı problem bütün ayarlar tarh bağlantı vs güncel hem wifi hem mobil veri aynı sıkıntı var sildim uugulamayı tekrar yükledim farklı Instagram hesapları açtım arkadaşlarımın hesabını aynı problem yine var soru. Telefonda sanırım ama nasıl çözeceğim bilemiyorum

 24. Merhaba, telefonum iphone 11 ve güncel. İnstagramımda güncel. Ancak hikayeye müzik ekleyince paylaşmıyor. Bunun için ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz??

  1. Merhabalar , Instagram uygulamasında hikaye ekleme kısmına giriş yapın. Yeni bir görüntü çekin ya da galeride var olan görüntülerden birini seçin. Paylaşım için görüntüyü seçtikten sonra ekranı yukarı doğru kaydırın. Karşınıza müzik simgesi gelecek. Müzik simgesini seçin. Buradan istediğiniz şarkıyı “arama” kısmına yazarak bulabilirsiniz

  1. Merhabalar , öncelikle internet bağlantı ayarlarınızı kontrol ettiğinizden emin olmalısınız. Sonra güncellemenizin tam olup olmadığını kontrol edin. Ve son olarak uygulamayı silip tekrar yüklersiniz sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.

 25. Merhaba instagrama sorun olarak da yazdım kafayı yicem 4 gündür hikaye paylaşamıyorum ama bir başkasının eskiden çok sık kullandığım bir özellikdi artık mümkün değil sildim yükledim ön bellek temizledim bilgisayar dan demedim yok olmuyor olmuyor lütfen yardımcı olun

  1. Merhabalar , Instagram uygulamasını silip tekrar yükleyin. Ayrıca güncellemenizi kontrol edin. Hala aynı sorun devam ediyorsa cihazınıda bir problem olabilir.

  1. Merhabalar , cihazınızla ilgili problemleri telefoncunuz daha iyi bilir. Biz uygulama konusunda merak ettiklerinizi cevaplayabilirsiz.

 26. Merhabalar.
  Instagram’da başka hesaplardaki gönderileri hikayemde paylaşamıyorum. Yani başka bir hesabın paylaştığı gönderiyi hikayeme ekleme yapamıyorum. “hikayene ekle” seçeneği belirmiyor.
  Farkında olmadan acaba ayarlarımda bir değişiklik mi yaptım bilemiyorum. “Bu sorun bana ait üç hesabımda da var.
  Instagram’a da “sorun bildir” başlığından yazdım ama hala bir yanıtla dönmediler.
  Lütfen destek rica ediyorum. Teşekkürler.

  1. Merhabalar , bu sorun 3 hesabınızda birden varsa uygulama güncellemeniz ile ilgili bir eksiklik vardır. Ya da cihazınız ile ilgili bir problem vardır. Bu iki seçeneği iyi kontrol etmelisiniz.

  1. Merhabalar , öncelikle uygulama güncellemenizin doğru olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Hala story paylaşımı yapamıyorsanız sorun cihazınızdadır.

 27. Merhaba instagram reels videolarımı hikayede paylaşamıyorum direk post olarak atmak zorunda bırakıyor insta güncel hic bir sorun yok 3 gün öncesine kadar vardi biranda gitti anlamadim neyi yanlış yapıyorum ?

 28. Merhaba ben de storye video atıyorum ilk 15 saniyeden sonraki 15 saniye deri yükleme hatası diyor ve yüklemiyor bunun sebebi nedir sadece ilk 15 saniye yükleniyor

 29. Merhaba. İnstagramda herkese açık gönderileri hikayeme ekleyemiyorum. Gönderiye gelip alttaki oka ya da üstteki alt alta olan üç noktaya bastığımda hikayene ekle butonu çıkmıyor. Silip yükleme yöntemini kullandım değişen yok. yardımcı olabilir misiniz?

 30. Merhaba instagramda hikayelere bakiyorum kendisi otomatik diger hikayeye gecmiyor tekrar basa sariyor ekrana dokunarak degistiriyorum ekrani n ustundeki sureyi gosteren cizgi izlenmis gibi dolu gorunuyor

  1. Merhabalar , cihazınızdaki uygulama sürümünün güncelliğini kontrol etmelisiniz , düzelmezse uygulamayı silip tekrar yüklemelesiniz.