Instagram Hikaye Süreleri İçin Düzenleme Yapılacak Mı?

Instagram Hikaye Süreleri İçin Düzenleme Yapılacak Mı?

instagram takipçi satın al instatakipci

Instagram’ın en çok kullanılan bölümlerinden biri olan hikayeler için bu kez, Instagram Hikaye Süreleri konusunda yeni adımlar atılacağı iddia edildi. Instagram ve Facebook’a oldukça yakın teknoloji yayını yapan sitelerden gelen bilgilere göre Instagram, hikayeler bölümünde yeni bir düzenlemeye gidecek. Yeni düzenleme Instagram Hikaye Süreleri için geçerli olacak. Kullananların yakından bileceği gibi Instagram hikayeleri şu an için 24 saat süre için geçerli oluyor. Bir hikaye paylaşıldığı zaman 24 saat geçmesinin ardından hikaye otomatik olarak kayboluyor. Instagram Hikaye Süreleri için yapılacağı iddia edilen düzenleme sonrasında ise bu durumun değişmesi bekleniyor.

Instagram Hikaye Süreleri 24 Saat Dışına Mı Çıkıyor?

Buna göre Instagram Hikaye Süreleri için dinamik kontrolün geleceği belirtiliyor. Buna göre kullanıcılar hikayeler paylaşımlarının ne kadar süre boyunca kalacağı konusunda karar sahibi olabilecekler. 24 saat dışında, 2 gün ya da 1 hafta gibi sürelerinde sunulması bekleniyor. Facebook anket sisteminde olduğu gibi hikayenin ne kadar süre boyunca kalacağı konusunda seçimler yapılabilecek. Fakat bunun içinde maksimum süre sınırının ne kadar olacağını bilemiyoruz.

Çünkü henüz Instagram, ortaya atılan bu iddiaları doğrulayacak en ufak bir detay bile paylaşmış değil. Açıklamalarda yer almasa bile Instagram Hikaye Süreleri için ortaya atılan iddiaların doğruluğunu gösteren bazı ipuçları da elde etmedik değil. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan, 24 saat öncesinde çekilen hikayelerin ya da fotoğrafların galeri üzerinden doğrudan paylaşılması özelliği bu alanda ilk önemli ipucu oldu.

Galeri üzerinden paylaşılabilen eski fotoğraflardan sonra, hikayeler paylaşımlarının web üzerinden de paylaşımının açılması gibi önemli değişiklikler iddiaları güçlendiriyor. Genel olarak kullanıcılardan da bu yönde bir talep olduğunu biliyoruz. Instagram’ın bu konuyu nasıl değerlendireceği ve ne gibi değişikliklere adım atacağını zamanla görmek mümkün olacak. Instagram Hikaye Süreleri için sosyal medya devinden resmi bir açıklama gelecek olursa, sitemiz üzerinden bu açıklamalara da yer vereceğiz. Şimdilik sadece iddialar ve yeni sistem hakkında konuşulan görüşleri aktarabiliyoruz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Videomu Kimler Görüntülemiş İzlemiş

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram Hikaye Süreleri İçin Düzenleme Yapılacak Mı?
4.5 (89.46%) 355 vote[s]

  1. Selçuk

    Instagram hikayelerinin ne kadar süre yayında kalacağı konusundaki kararın bize bırakılması güzel olmuş. 24 saat kuralı gerçekten çoğu zaman sıkıntı oluyordu. Bunu değiştirebilecek olmamız güzel olmuş.

  2. Elveda SAKAL

    İnstagram hikaye süreleri ileride kalıcı olarak da yapılacakmış. Hikayeni anlat konusunda hızla ilerleme olunca hep aynı paylaşım yapanlar bile olduğu söyleniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir