Instagram Hikaye Süresi Kaç Saniye

Instagram Hikaye Süresi Kaç Saniye

Instagram uygulamasının en popüler özellikleri arasında hikâye özelliği ilk sırada geliyor. Gün içinde yüz binlerce kullanıcı sayısız hikâye paylaşımı yapıyor. Kullanıcılar paylaştıkları bu hikayeler hakkında birkaç şeyi merak ediyor. Özellikle Instagram hikaye süresi, Instagram hikâye video süresi kaç saniye veya Instagram hikayelerini görenler neye göre sıralanıyor gibi soruların yanıtlarını merak ediyor. Bu ve benzeri sorularınızın ayrıntılı cevaplarını sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızda verdik. Instagram hikâye süresi kaç saniye sürüyor, hikayelerinizi izleyenler neye göre sıralanıyor veya IG TV üzerinden maksimum kaç dakikalık video paylaşılabiliyor merak ediyorsanız bu yazımızda bütün sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Instagram Hikayeleri Kaç Saniye Sürmektedir?

Kullanıcılar Instagram hesapları üzerinden devamlı olarak hikâye paylaşımında bulunuyorlar. Ancak birçoğu maksimum kaç saniyelik hikâye paylaşılabileceğini bilmiyor. Instagram uygulaması Instagram hikaye süresi için kullanıcılara 15 saniyelik video süresi tanıyor. Kullanıcılar en fazla 15 saniyelik Instagram hikayesi paylaşabiliyorlar. Bunun yanı sıra pek çok kullanıcı Instagram hikâye süresinin arttırıp arttırılamayacağını merak ediyor. Instagram uygulaması üzerinden Instagram hikâye süresini arttırmak için yapılabilecek herhangi bir şey bulunmuyor. Ayrıca paylaşılan Instagram hikayeleri 24 saatin sonunda otomatik şekilde kaldırılıyor. Ancak kaldırılan bu hikayelere kullanıcıların arşiv kısmında ulaşmaları mümkün. Dilerseniz arşivinizde bulunan hikayelerinizi tekrar paylaşabilir veya profiliniz üzerinden sabitleyebilirsiniz. Böylelikle 24 saat sonra bile hikayelerinizi takipçilerinizle paylaşma şansı yakalayabilirsiniz.

instagram hikaye süresi

Instagram Hikayelerini İzleyenler Neye Göre Sıralanıyor?

Instagram kullanıcıların pek çoğu bu sorunun cevabını merak ediyor. Instagram hikâye izleyenlerin neye göre sıralandığı konusunda kesin bir açıklama yapmasa da sıralamanın neye göre gerçekleştiği hakkında birkaç bilgi bulunuyor. Instagram hikâye izleyenler aşağıda belirtilen kriterlere göre sıralanıyor olabilir. Bu kriterler şu şekilde:

  • Profilinizle devamlı etkileşim halinde olan kullanıcılar en üst sıralarda bulunuyor olabilir.
  • Devamlı profilini takip ettiğiniz kullanıcılar en üst sıralarda bulunuyor olabilir.
  • Instagram üzerinden en fazla etkileşimde bulunduğunuz kullanıcının ismi en üst sırada yer alabilir. (Örneğin beğeni, DM, yorum gibi etkileşimler…)
  • Bunun yanı sıra Instagram uygulaması hikâye izleyenleri rastgele bir düzene göre de sıralıyor olabilir. (Instagram Destek)

Instagram hikayelerini izleyenlerin neye göre sıraladığı hakkında kesin bir bilgi verilmese de yukarıda bahsettiğimiz kriterlere göre sıralandığı söyleniyor. Bu kriterler arasında en çok kabul göreniyse etkileşime göre gerçekleştirilen sıralama. Yani en fazla etkileşimde bulunduğunuz profil Instagram hikâye sıralamanızda en öne çıkan profildir.

Instagram IGTV Videoları Süresi Ne Kadar?

Kullanıcılar Instagram hikâye paylaşımı yanı sıra Instagram uygulamasının yeni piyasaya sürdüğü özelliklerinden biri olan IG TV üzerinden de video paylaşımı yapabiliyorlar. Süre kısıtlaması bulunmayan IG TV üzerinden paylaşılan Instagram hikâye video süresi bir saati bulabiliyor. Bu sayede kullanıcılar takipçileriyle daha kapsamlı ve uzun video içerikleri paylaşabiliyorlar.

Instagram Hikaye Paylaşmak Sınırı Var mı?

Instagram profiliniz üerinden hikaye özelliğini kullanırken sınırsız bir şekilde hikaye paylaşmanız mümkündür. Gün içerisinde dilediğiniz kadar paylaşım yapabilirsiniz.

Instagram Hikayelerim Ne Zaman Silinir?

Instagram profilinizden paylaştığınız hikayeleriniz, paylaşım saatinizden 24 saat sonra silinecektir. Ancak hikayenizi öne çıkan hikaye yaparsanız paylaşımınız dilediğiniz kadar profilinizde kalır.

Instagram Uzun Hikaye Nasıl Paylaşılır?

Instagram profilinizden hkiaye süresi sınırına takılmadan hikaye paylaşmak için IGTV özelliğini kullanabilirsiniz. Bu sayede daha uzun hikayeler paylaşmanız mümkün olur.

Instagram Öne Çıkan Hikayeler Ne Demektir?

Instagram öne çıkan hikayeler, profillerinize sabitlediğiniz hikayelerdir. Siz istemeden silinmezler.

Instagram Hikayeleri Kaç Saniye Sürer?

Instagram hikayeleri en fazla 15 saniye sürmektedir.

Instagram Hikayeleri Etkileşim Kazanmamı Sağlar mı?

Instagram hikayeleriniz sizlere yüksek etkileşim kazandırabilecek paylaşım araçlarıdır.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

4 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir