Instagram Hikayede Soru Sorma Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayede Soru Sorma Nasıl Yapılır?

Sosyal medya deyince aklımıza gelen yerlerden bir tanesi Instagram’dır. Fotoğraf paylaşma platformu olarak tanınan ve dünyanın her tarafından kullanıcıları bulunan Instagram bünyesinde farklı özellikler bulunmaktadır. Bunların başında çekilen fotoğrafların eklenmesiyle birlikte hikaye bölümüne çeşitli kareler eklemek gelmektedir. Sosyal medya platformları ara sıra yeniliklerle karşımıza çıkmakta, güncellemeler yapılmaktadır. Son zamanlarda Instagram hesabı olanların tercih ettiği niteliklerden bir tanesi hikaye paylaşma olmaktadır. Peki, Instagram hikayede soru sorma nasıl yapılır? Bugünkü yazımızda bu soruya cevap arayacağız ve sizlere en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagram Hikayede Soru Sormainstagram hikayede soru sorma nasil yapilir

Hikaye kısmına girildiğinde fotoğrafın çekilmesinin ardından sağ üst köşedeki gülen surat simgesine tıklandığında aşağıda beliren seçenekler arasında Anket yer almaktadır. Anket ifadesine tıklayıp soru sor kısmında istenilen konuya dair bir soru yazılmasıyla birlikte cevap kısmı doldurulmakta, ardından hikaye paylaşılmaktadır.

Instagram Hikaye Bölümünde Neler Yapılabilir?

Günümüz teknolojisinin geldiği son noktada dokunmatik akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler piyasaya sürülmüş durumdadır. Firmalar bünyesinde üretilen son model cihazlar müşterilerle buluşturulmakta, her biri kendi içerisinde muhtelif özellikleri barındırmaktadır. Cep telefonları aracılığıyla bağlanılan internet üzerinden işlemler yapılmakta, sosyal medya hesaplarına giriş yapılabilmektedir. Facebook, Twitter ve Instagram popüler ve bireyler tarafından tercih edilen platformlardır. Instagram hikaye kısmının gelmesiyle birlikte kullanıcılar çektikleri kareleri burada da paylaşmaktadır. Instagram hikayede soru sorma özelliği de merak edilen hususlarda hesap sahibinin takipçilerine sorularını ulaştırma ve cevap almasının bir yoludur. Anketin sonucu da aynı şekilde görülebilmektedir. Hikaye bölümünde fotoğraf veya video üzerinde soru sorularak anket yapılması mümkündür. Hikayeyi kimlerin gördüğü, toplam oy sayısı da anlaşılabilmektedir.

Instagram hikayede soru sorma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Instagram hikayede soru sorma nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Bana Soru Sor Özelliğini Sunduinstagram bana soru sor

Zaman içerisinde bireylere sunulan ürünler çeşitliliğe kavuştu diyebiliriz. Buna uygulamaları da dahil etmek mümkün. Öyle ki sosyal medya uygulamaları denildiğinde sayılabilen isimler arasında Facebook, Twitter ve Instagram gibi popüler platformlar yer alıyor. Hal böyle olunca her biri kendi içinde farklı özellikleri barındırıyor ve güncellemeler ile de kullanıcılara yeni özellikler sunuluyor. Instagram son dönemde hem IGTV hem de soru sorma özelliğini aktifleştirdi. Peki, Instagram bana soru sor özelliği nasıl kullanılıyor?

Instagram Bana Soru Sor

Instagram genel olarak bakıldığında fotoğraf ve video paylaşım uygulaması ancak öyle güncellemeler gerçekleştirildi ki birçok özellik uygulama bünyesine dahil edilerek kullanıcılara seçenekler sunulmuş oldu. Video paylaşırken belirlenen bir dakika sınırını genişleten ve kullanıcıların süresi 1 saate kadar çıkan videoları izleme imkanı bulabileceği IGTV özelliğinden sonra şimdide Instagram bana soru sor özelliği yayına girdi. Hikaye bölümünde kullanılabilen Bana Soru Sor özelliği ile birlikte kullanıcı sorduğu soruya takipçilerinden yanıt alabilecek. Daha önceleri yanıt için soruyu soran kişinin oluşturduğu kalıplar kullanılmaktaydı ama bu durum Bana Soru Sor özelliği ile değişti ve artık herkes sorulara istediği şekilde kendi özgün mesajını yazabilecek.

Instagram Bana Soru Sor Özelliği

Instagram bana soru sor ile ilgili bir diğer detay ise şu şekilde; cevapları veren kişilerin kimliği soruyu yönelten kullanıcı tarafından görülebilecek ve kullanıcı isterse bu yanıtları ayrı bir hikaye olarak paylaşabilecek. Fakat yayınlanan hikayede cevaplayan kişinin bilgileri ve fotoğrafı görülmeyecek.

Gerçekleştirilen güncellemeler sayesinde yeni özellikleri kullanıma açan Instagram uygulaması son olarak Bana Soru Sor özelliğini aktif etmiş durumda. Instagram bana soru sor, IGTV gibi özellikleri bünyesine dahil eden ve kullanıma sunan Instagram uygulaması popüler sosyal medya platformları arasında yer almaya devam ediyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Influencer Marketing

Instagram bana soru sor özelliği konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram her geçen gün yeni özelliklerini duyurmakta olup, son dönemin yeni özelliklerinden biri de hikâyelerde takipçilere soru sorma olacaktır. Instagram Türkiye’nin en aktif kullanılan sosyal medya uygulaması olmasıyla büyük bir ilginin merkezi haline gelmiştir. Bu durumu koruyabilmek için de yeni güncellemeler yayınlamakta ve sistemini de geliştirmeye devam etmektedir. Bildiğiniz üzere her yeni güncelleştirmeden önce deneme süreci olan beta sürümü sunulmakta ve yeni özelliğin açıkları ve hataları tespit edilmeye çalışılmaktadır. Hikâyelerde takipçilere soru sorma özelliği de aynı şekilde beta sürümde denenmekte olup, en kısa zaman tüm kullanıcılarla paylaşılması beklenmektedir.

Instagram Yeni Güncellemeinstagram hikaye soru sorma

Yeni güncelleme ilk olarak App Store üzerinden yayınlandı ve beta testlerinde Instagram Q&A çıkartma özelliği de görüldü.

Instagram 40 Sürümü ve Hikâyelerde Takipçilere Soru Sorma

Instagram 40 sürümünün en büyük getirisi odaklanma modunda ortaya çıktı. Odaklanma modunda görülen hatalar giderildi ve daha iyi bir deneyim imkânı sunuldu. Güncelleme alamayan telefonların bu sorununa yönelik çalışmalarında başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği görüldü. Ancak beta sürümüne eklenen hikâyelerde takipçilere soru sorma özelliği en dikkat çekici özelliklerden biri oldu.

Instagram Q&A Çıkartmaları

Hikâyeler bölümünde yer alacak olan Q&A çıkartmaları sayesinde paylaştığınız hikâyelerde takipçilerinize soru sorabileceksiniz. Kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılara açılması beklenen yeni özellik ile çıkarma içerisine istediğiniz herhangi bir soruyu yazabileceksiniz.

Hikâyelerde Takipçilere Soru Sorma Nasıl Kullanılacak?

Hikâyeler kısmında Q&A çıkartmalarını kullanarak öncelikle sorunuzu ekleyebilecek, ardından da arka plan ve yazı renklerini seçebileceksiniz. Kullanıcıların verdiği cevapları ise yalnızca siz görebileceksiniz. Özelliğin şimdilik tek olumsuz yönü ise yalnızca İOS işletim sistemine uygun olarak tasarlanmış olması. Android cihazlara ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor. Ancak beta sürümden sonra android içinde hazırlıklar yapıldığı söylentiler arasında.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Hotmail

Instagram yeni özellik: Hikâyelerde takipçilere soru sorma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram soru sorma özelliği nedir?

Instagram hikayeler üzerinden takipçilerinize çoktan seçmeli sorular sorararak cevaplar toplayabileceğiniz eklentidir.

Instagram bana soru sor özelliği nedir?

Instagram bana soru sor özelliği takipçilerinizin size soru yazma ekranından yazdıkları soruları ileterek sizin cevap verdiğiniz eklentidir. Cevapladığınız sorular soru ile cevap olarak hikayede görüntülenmektedir.

Instagram soru sorma özelliği nasıl kullanılır?

Instagram soru sorma özelliğini hikaye paylaşım ekranına gelerek burada ki eklentileri açarak burada ki soru sorma eklentileri olan Soru ve Testten birini seçerek hikayenize ekleyebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir