Instagram Hikayeler Bölümü Nasıl Gizlenir?

Instagram son günlerde milyarlara ulaşan kullanıcı sayısıyla artık sosyal medya platformunun olmazsa olmazı haline gelmiş bulunmaktadır. Yıllardır kendini geliştiren ve sık sık farklı özellikler eklenen Instagram uygulamasının son dönemde yapılan güncelleme ile gelen ve çok sık kullanılan özelliği de Instagram hikayeler bölümü özelliğidir. Instagram hikayeler bölümü gelmesi ile kullanıcılar artık 24 saat sonra silinecek şekilde fotoğraf ve videolar yükleyebilmektedir.

Instagram Hikayeler Bölümü Özellikleri Nelerdir?

Instagram hikayeler bölümü ile kullanıcılar yükledikleri fotoğraf ve videolara çeşitli filtreler ekleyebilmektelerdir. Üstelik son yapılan güncellemeler ile belli başlı efektler de getirilmiştir bunların başında boomerang uygulamasının Instagram’da hikayeler bölümüne entegre edilmiş olması gelmektedir. Nitekim boomerang, Instagram hikayeler bölümü üzerinde çok sık kullanılan efektlerden birisidir, ayrıca bunun yanında odaklanılan noktayı yavaşça yakınlaştıracak şekilde düzenlenen Superzoom filtresi de Instagram hikayelerinde en çok kullanılan efektlerden birisidir. Bunların yanında hikayeler bölümünde çekilecek videolar ve fotoğraflar için güzel yüz efekti gibi çeşitli efektler de eklenmiştir. Instagram hikayeleri 24 saat için profilde gözükse de daha sonra bu hikayeleri kendi profilinizde sabit tutmanızı sağlayacak öne çıkanlar özelliği de getirilmiştir. Bu özellik ile önceden yüklediğiniz hikayeleri arşivler bölümünüzde bulabilirsiniz ve profilinizde öne çıkan hikayeler kısmında sabitleyebilir ve her daim görünmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram Hikayeler Bölümü Gizleme Özelliği

Instagram uygulamasının en önemli özelliklerinden birisi de kullanıcıların profillerini istemediği kişilerin görmesini engelleyebilmek için gizli tutabilmesidir. Bu gizlilik ile kullanıcılar profillerini sadece kendilerinin izin verdiği kişilere açmakta ve fotoğraf ve videolarından oluşan verileri sadece arkadaşlarının görmesine izin vermektedirler. Instagram’a gelen Instagram hikayeler bölümü özelliği ile gizlilik etkeni buraya da getirilmiştir. Bu anlamda kullanıcılar yükledikleri hikayelerini kendi arkadaşları arasından da herkese açmak zorunda değildir. İstedikleri kişilere hikayelerinin görünmesi için izin verebilirler, istemedikleri kişiler için de hikaye gizleme işlemi yapabilmektedirler. Çoğu zaman kullanıcılar belli başlı kişisel konulardan dolayı bu hikaye gizleme bölümüne sıkça başvurmaktadırlar. Çok basit adımlar gerektiren bu işlemler için yazımızın devamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Instagram Hikayelerimi Nasıl Gizlerim?

Instagram hikayelerini gizlemek aslında son derece basit birkaç işlemden oluşmaktadır. Öncelikle bir mobil cihazımızdan Instagram uygulamasına giriş yapıyoruz ve hemen ardından karşımıza gelecek olan ilk sayfadan yani ana sayfamızdan üst köşede yer alan hikayeler bölümünde sol üst kısımda yer alan profil fotoğrafımızın üstüne tıklıyoruz. Profil fotoğrafımızın üstüne tıkladıktan sonra ekrana kamera sayfası açılacaktır. Bu açılan sayfada sol üst bölümde Ayarlar kısmını temsilen bir çark simgesi göreceksiniz. Bu simgeye tıkladıktan sonra Hikaye ayarları bölümüne erişmiş oluyoruz. Artık Instagram hikayeler bölümü gizleme işlemlerimizi bu sayfadan halledeceğiz. Sayfaya girdiğiniz zaman en üst bölümde Hikayeyi şu kişilerden gizle seçeneğini görüyoruz ardından bu butona tıklıyoruz. Daha sonra karşımıza takipçilerimizin yer aldığı bir liste gelecek, bu liste üzerinden hikayelerimizi görmesini istemediğimiz kişileri isimlerinin yanındaki kutucuğa tıklayarak seçiyoruz. Seçtiğimiz bu kişiler ile listemizi tamamladıktan sonra sağ üst kısımda yer alan Bitti butonuna basarak işlemlerimizi kaydediyoruz. Instagram hikayeler bölümü gizleme işlemimizi de böylece tamamlamış bulunuyoruz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Kweuke Bir Şehri Karıştırdı

Instagram Hikayeler Bölümü Toplu Gizleme Özelliği Var mıdır?

Instagram üzerinden hikayeleri bütün kullanıcılara gizleme seçeneği ne yazık ki bulunmamaktadır. Eğer hiç kimse attığınız storyleri görmesin istiyorsanız hikaye paylaşmamaktan başka seçeneğiniz yoktur nitekim Instagram’da toplu seçim yapacağınız bir seçenek yer almamaktadır, hikayelerinizi görmesini istemediğiniz kullanıcıları tek tek seçmeniz gerekmektedir.

Instagram Hikayeleri Gizleyemiyorum

Instagram hikayelerini gizleme işleminde sorun yaşıyorsanız öncelikle uygulamanın güncel olduğundan emin olmalısınız. Instagram güncel değilse uygulama marketine (Android cihazlar için Google Play Store, İOS işletim sistemine sahip cihazlar için AppStore) giderek güncelleme yapabilirsiniz. Güncelleme yaptıktan sonar sorun düzelmezse uygulamayı silin ve telefonu tekrar başlatın. Ardından uygulamayı yükleyerek giriş yapın. Sorununuz büyük ihtimalle düzelmiş olacaktır.

Instagram hikayeler bölümü nasıl gizlenir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Hikayeler Bölümü Nasıl Gizlenir?
İçeriğimize oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Videoları İleri Sarma Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde instagram videoları geri sarma ve instagram videoları ileri sarma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Hikayeler Bölümü Nasıl Gizlenir?” üzerine bir düşünce

  1. Adem Şeker

    Instagram hikayeler bölümü gizleme için sadece arkadaşlar kısmını kullanırsam yalnız benmi görmüş oluyorum. Ben bazı arkadaşlarımın görmesini istiyorum ne yapmam lazım.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir