Instagram Hikayeler Facebook Üzerinden Nasıl Paylaşılır?

Web sürümü içinde desteğin açıklanmasından sonra gündem olan Instagram Hikayeler bölümü, şu an için sosyal medyanın en çok konuşulan kısımlarından biri olarak görülüyor. Web sürüm güncellemesinden sonra Instagram Hikayeler bölümü için en çok konuşulan kısım ise Facebook çapraz gönderi sistemi. Kısa süre önce ortaya atılan iddialara göre Facebook hikayeler bölümünün aktiflik oranı artsın diye, iki uygulama arasında hikayeler çaprazlamasının yapılacağı belirtilmişti.

Instagram üzerinden yapılan paylaşım Facebook, Facebook üzerinden yapılan paylaşım ise Instagram üzerinden paylaşılacaktı. Henüz bu sistem gelmediği içinse kullanıcılar Instagram Hikayeler paylaşımlarını Facebook üzerinden paylaşmak için belli ayarlamalar yapmak zorunda. Peki, Instagram Hikayeler Facebook üzerinden nasıl paylaşılır? Aşama aşama inceleyelim.

Instagram Hikayeler Paylaşımlarını Facebook’a Eklemek

Bu noktada ilk bilmeniz gereken nokta, iki uygulama arasında bağlantı kurulması gerektiği. Facebook ile Instagram hesabınızı bağlamanız gerekecek. Ardından işlemlere geçebilirsiniz.

 • Öncelikle Instagram üzerinden hikayenizi oluşturmanız gerekiyor. Hikayenizi oluşturup ileri butonunu kullanmanız durumunda bir sonraki aşamaya geçmeniz gerekiyor.
 • Buradan “Facebook hikayen” kısmına dokunmanız gerekiyor.
 • Ardından ise “Paylaş” kısmına tıklamanız gerekecek.

Instagram Hikayeler

Eğer sistemin otomatik olarak paylaşımlarınız Facebook üzerinden hikayeler kısmında da paylaşılmasını istiyorsanız, bunun içinde bazı ayarlamalar var. Tüm hikayeler paylaşımlarının Facebook üzerinden paylaşılması için yapacağınız ayarlamalar için aşağıda bilgilendirmeye yapacağız.

 • Bu işlem için bir profil düzenlemesi yapmanız gerekecek. İlk olarak profilinize girmeniz ve ardından da ayarlar kısmında tıklamanız gerekiyor.
 • Ayarlar iOS işletim sisteminde yana sıralanmış 3 nokta şeklinde, Android işletim sisteminde ise üst üste sıralanmış olan 3 nokta şeklinde.
 • Buradan “hikaye ayarları” kısmına tıklamanız gerekiyor.
 • Sonrasında “hikayeni Facebook’ta Paylaş” sekmesini aktif etmeniz gerekiyor.

Tüm bu aşamaları yaptığınız zamanda Instagram üzerinden paylaştığınız herhangi bir hikaye, anında Facebook üzerinden de paylaşılacaktır. Böylelikle daha fazla takipçiye ulaşmakta mümkün hale gelebilir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram ile Facebook Çapraz Paylaşım Testleri Tamamlandı

Her iki sistemin dışında çaprazlama sisteminin de kısa süre sonra güncelleme olarak uygulamalara ekleneceği belirtiliyor. Fakat test aşamasında olan güncellemenin ne zaman geleceği konusunda net bilgiler yok. Bunun için Facebook güncelleme serilerini bekliyoruz. Güncelleme yayınlandığında bilgilendirmelere yer vereceğiz.

Instagram Hikayeler Facebook Üzerinden Nasıl Paylaşılır?
4.3 (85.45%) 11 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Hikaye Süreleri İçin Düzenleme Yapılacak Mı? başlıklı makalemizde hikaye paylaşım süresi, Instagram Hikaye Süreleri ve Instagram Hikayeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Hikayeler Facebook Üzerinden Nasıl Paylaşılır?” üzerine bir düşünce

 1. Selim

  Tüm bu düzenleme ve ayarlamaları yapmaktansa yani manuel olarak paylaşmaktansa intagram ve facebook hesaplarımızın eşleştirilmesi ve paylaşımların her iki tarafta da otomatik olarak yapılması daha güzel olurdu bence.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir