Instagram Hikayeler Facebook Üzerinden Paylaşma?

Instagram Hikayeler Facebook Üzerinden Paylaşma?

Web sürümü içinde desteğin açıklanmasından sonra gündem olan Instagram Hikayeler bölümü, şu an için sosyal medyanın en çok konuşulan kısımlarından biri olarak görülüyor. Web sürüm güncellemesinden sonra Instagram Hikayeler bölümü için en çok konuşulan kısım ise Facebook çapraz gönderi sistemi. Kısa süre önce ortaya atılan iddialara göre Facebook hikayeler bölümünün aktiflik oranı artsın diye, iki uygulama arasında hikayeler çaprazlamasının yapılacağı belirtilmişti. Instagram üzerinden yapılan paylaşım Facebook, Facebook üzerinden yapılan paylaşım ise Instagram üzerinden paylaşılacaktı. Henüz bu sistem gelmediği içinse kullanıcılar Instagram Hikayeler paylaşımlarını Facebook üzerinden paylaşmak için belli ayarlamalar yapmak zorunda.

Instagram ve Facebook ortaklıkları ile birlikte, Instagram kullanıcıları da bu hesapları birbirine bağlayarak ortak kullanmaya başlamışlardır. Ortak kullanımda da kullanıcılar bazı sorunlar yaşamakta ve çözümünü Google’da aramaktadırlar. Instagram hikayeler paylaşımlarını Facebook’a ekleme nasıl yapılır sorunu da bunlardan biridir. Aşağıda başlık üzerinde verilen maddelerde belirtilen içeriği inceleyerek Instagram story paylaşımlarını Facebook’a nasıl ekleyeceğinizi öğrenebilir ve talebinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hikayeler Facebook Üzerinden Paylaşma?

Bildiğiniz üzere yakın zamanda Facebook uygulaması da Instagram uygulaması gibi hikayeler özelliğini kendi bünyesine tanımlamıştır. Ortaklık sağlayan iki platform için hesaplarınızı birbirine bağlayarak ortak paylaşımlar yapabilmek mümkün. Özellikle işletme hesapları için son derece mühim olan konu ile ilgili detaylar aşağıdaki başlık üzerinde sunulmuştur. İşletme hesapları, Instagram ve Facebook hesaplarını birbirine bağlayarak müşterileri için veya potansiyel takipçileri için ortak paylaşımlarda bulunabilmektedirler. Bu da oldukça faydalı ve zaman kazandıran bir işlemdir.

https://www.instatakipci.com/

Instagram Hikayeler Paylaşımlarını Facebook’a Eklemek

Bu noktada ilk bilmeniz gereken nokta, iki uygulama arasında bağlantı kurulması gerektiği. Facebook ile Instagram hesabınızı bağlamanız gerekecek. Ardından işlemlere geçebilirsiniz.

  • Öncelikle Instagram üzerinden hikayenizi oluşturmanız gerekiyor. Hikayenizi oluşturup ileri butonunu kullanmanız durumunda bir sonraki aşamaya geçmeniz gerekiyor.
  • Buradan “Facebook hikayen” kısmına dokunmanız gerekiyor.
  • Ardından ise “Paylaş” kısmına tıklamanız gerekecek.

Instagram Hikayeler

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Nametag İsim Etiketi

Eğer sistemin otomatik olarak paylaşımlarınız Facebook üzerinden hikayeler kısmında da paylaşılmasını istiyorsanız, bunun içinde bazı ayarlamalar var. Tüm hikayeler paylaşımlarının Facebook üzerinden paylaşılması için yapacağınız ayarlamalar için aşağıda bilgilendirmeye yapacağız.

  • Bu işlem için bir profil düzenlemesi yapmanız gerekecek. İlk olarak profilinize girmeniz ve ardından da ayarlar kısmında tıklamanız gerekiyor.
  • Ayarlar iOS işletim sisteminde yana sıralanmış 3 nokta şeklinde, Android işletim sisteminde ise üst üste sıralanmış olan 3 nokta şeklinde.
  • Buradan “hikaye ayarları” kısmına tıklamanız gerekiyor.
  • Sonrasında “hikayeni Facebook’ta Paylaş” sekmesini aktif etmeniz gerekiyor.

Tüm bu aşamaları yaptığınız zamanda Instagram üzerinden paylaştığınız herhangi bir hikaye, anında Facebook üzerinden de paylaşılacaktır. Böylelikle daha fazla takipçiye ulaşmakta mümkün hale gelebilir.

Her iki sistemin dışında çaprazlama sisteminin de kısa süre sonra güncelleme olarak uygulamalara ekleneceği belirtiliyor. Fakat test aşamasında olan güncellemenin ne zaman geleceği konusunda net bilgiler yok. Bunun için Facebook güncelleme serilerini bekliyoruz. Güncelleme yayınlandığında bilgilendirmelere yer vereceğiz.

Facebook Hesabım İle Instagram Hesabımı Birbirine Bağlayabilir Miyim?

Facebook hesabınız ile instagram hesabınızı birbirine kolayca bağlayabilirsiniz. Nasıl bağlanacağı ile ilgili detaylı bilgileri blog yazımızda bulabilirsiniz.

Instagram Hikayelerimi Facebook Üzerinde Paylaşabilir Miyim?

Birbirine bağladığınız Instagram ve Facebook hesaplarınız aracılığıyla, instagram paylaşımlarınızın facebook üzerinden görülmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram Hikayelerimi Facebook Üzerinden Nasıl Paylaşabilirim?

Instagram Hikayelerinizi Facebook üzerinden paylaşabilmeniz için birkaç ufak ayar yapmanız gerekmektedir. Gerekli olan ayarları öğrenme için blog yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Facebook Business Manager Ne İşe Yarar?

Facebook business manager, Instagram ve Facebook üzerinde yayınlamak için reklamlar düzenlemenizi ve yayınlamanızı sağlayan bir sistemdir.

Instagram Paylaşımlarımı Kimler Görebilir?

Instagram paylaşımlarınızı takipçileriniz direkt olarak görebilir. Ancak profiliniz gizli değil ise tüm kullanıcılar tarafından görülebilir.

Kimler Bana DM Atabilir?

Instagram üzerinden sizleri takip eden kişiler sizlere direct mesaj atabileceklerdir.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1620

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Tüm bu düzenleme ve ayarlamaları yapmaktansa yani manuel olarak paylaşmaktansa intagram ve facebook hesaplarımızın eşleştirilmesi ve paylaşımların her iki tarafta da otomatik olarak yapılması daha güzel olurdu bence.