Instagram Hikayeler Gözükmüyor

Instagram Hikayeler Gözükmüyor

Instagram hikayeler gözükmüyor sorunu hemen hemen her sene birçok kullanıcının karşılaştığı kronik bir durum halini aldı. Sorun kimi zaman uygulamaya endeskli kimi zamanda hesaba endeksli nedenlerden kaynaklanmaktadır. Bu yazımızda size Instagram kullanıcıların en çok karşılaştıkları sorunlardan ve çözümlerinden bahsedeceğiz.

Günümüzde en çok kullanılan resim yükleme uygulamalarından biri haline gelmiş Instagram’ı bu noktada çekici kılan özelliklerinden biri hiç kuşkusuz ki hikaye paylaşılabilme özelliği olmuştur. Snapchat uygulaması ile başlayan hikaye özelliği, Instagram’da da kullanılmaya başlanmıştır ve Instagram uygulama geliştiricileri için mutlak başarıyı getirmiştir.

Instagram hikayelerini, fotoğraf ve video gibi paylaşımların bütünü oluşturmaktadır. Ekstra geliştirilen efektler, filtreler Instagram’da hikaye paylaşma işlemini daha da cazip bir hale getirmiştir. 24 saat boyunca profilinizde bulunan hikayelerin kullanımı çeşitli sebeplerden dolayı sekteye uğramaktadır.

Kullanıcıların karşılaştığı en tipik Instagram hikaye izleme sorunu bunlardır;

 • Instagram hikayelerinde öne çıkar butonunun bulunmaması
 • Instagram hikaye izleme bölümünde ön kameranın açılmaması, uygulamanın kapanması
 • Hikaye efektlerinin kullanılamaması, uygulamanın kapanması
 • Profilin gizli olmamasına rağmen paylaşılan hikayenin konum etiketlerinde görünmemesi
 • Instagram hikaye yüklenemedi hatası vermesi
 • Hikaye arşivinin görünmemesi
 • Instagram hikaye önizleme gözükmüyor hatası
 • Galeriden görsel ya da videoya erişememe
 • Instagram hikayelerinde müzik çalmaması
 • Siyah ekran görünmesi
 • Instagram canlı yayın hikayelerinin yüklenmemesi
 • Canlı yayınında paylaşma sorunu
instagram hikayeler gözükmüyor

Instagram Hikayeler Gözükmüyor Sorunu Nedir?

Hikayeler gözükmüyor sorunu neden olur diye düşünüldüğünde akıllara birçok sebep gelir. Sorunlar uygulama bazlı, kullanıcı bazlı ya da bağlantı sorunundan kaynaklı meydana gelebilmektedir. Aşağıdaki sebepler ise;

 1. İnternet bağlantısından kaynaklanan bir sorun.
 2. Uygulamanın kullanıldığı cihazda ve kullanılan hesaptan kaynaklı bir sorun.
 3. Hesap için kullanım kısıtlaması gelmiş veya askıya alınma ya da türevi bir sorun.
 4. Hesap öncesinde dondurma ve açma işlemi ise askıda kalma sorunu.
 5. Telefonun tarih ve saatinden kaynaklanan bir sorun.
 6. Profil sorunları ya da eksik bilgilerden kaynaklanan bir sorun.
 7. Instagram güncellemesi yapılmamış olduğundan meydana gelen bir sorun.
 8. Instagram’da hikayelerinizin yüklenmemesinin bir nedeni ise profiliniz, günlük etkileşimleriniz nedeniyle limitlenmiştir.

Çok sayıda takip etmek, takipten çıkarmak ve beğeni yapmanız nedeniyle profiliniz şüphe uyandırır. Bu gibi bir limitlenme durumunda paylaşım yapamazsınız ayrıca takipçi ekleyemezsiniz ve yorum yapamazsınız. Hikaye paylaşma ile ilgili sorunlarınız var ise limit alıp almadığınızdan emin olmalısınız.

instagram hikayeler gözükmüyor

Instagram Hikayelerin Açılmama Sorunu Neden Kaynaklanır?

Sosyal medya mecrası Instagram’da yer alan hikayelerin açılmamasının sebebi çeşitli olmakta. Bu sebepler;

 • Öncelikle kablosuz wifi ağı kullanıyorsanız ve modem uzakta kalıyor ve az çekiyor ise bu da internetin az gelmesi veya hiç gelmemesine neden oluyor olabilir. Bu gibi sorunların çözümü modeme yakın bir konumda olmaktır.
 • Bu sorunlara neden olan bir diğer sebep ise yanlış tarih ve saat kullanımıdır. Tarih ve saatin gereğinden farklı olması sertifika sorunlarına yol açacağı gibi bazı uygulamaların da düzgün çalışmamasına sebep olur kısacası bu gibi durumlarda da dikkatli olunmalı.
 • Bir diğer neden ise uygulamanın eski olması olabilir. Uygulama eğer güncellenmediyse bu tür sorunların yaşanması normaldir.
 • Instagram’da yaşanan bu sorunun bir diğer nedeni ise sunucu kaynaklı olabilir. Diğer platformlarda da olduğu gibi bu mecrada da zaman zaman sunucu çökmeleri ve yavaşlamalar meydana gelebilir. Bu da Instagram hikayelerinin açılmamasına sebep olabilir. Bu gibi durumlarda kullanıcılar sabırla beklemelidir.
 • Instagram’da yaşanan bu soruna neden olan bir diğer durum ise önbelleğin dolması, bellek yetersizliği ve verilerdir. Eğer ki telefon depolaması dolduysa veriler sıkıştırılamayacağı için bu gibi sorunların da yaşanması muhtemeldir. Bununla birlikte önbellek kaynaklı sorunlar da oluşur.

 • Sosyal medya platformu Instagram’da yaşanan “Instagram hikayeler açılmıyor hatası” sebepleri arasında güç veya veri tasarrufu da vardır. Bazı yazılımlar cihazların daha iyi optimize olması adına birçok özelliği kapatır veya kısar. Bu gibi durumlar yazılımların kullanım şeklini de etkiler.
instagram hikayeler gözükmüyor

Instagram Hikayeler Gözükmüyor Sorununu Nasıl Çözebilirim?

Siz de Instagram hikayeler gözükmüyor konusu kullanıcının hesabında ya da cihazında yapacağınız çeşitli kontrollerle kolayca açıklığa kavuşturulabilirsiniz. Eğer Instagram’da attığım hikaye görünmüyor diyorsanız, şu işlemleri uygulayabilirsiniz.;

 • Telefonunuzu açıp kapatınız. Sorun devam ediyorsa farklı bir cihaz üzerinden giriş yapıp uygulama ile hikaye paylaşmayı tekrar deneyiniz.
 • Telefonunuzun tarih ve saat ayarlarını kontrol ediniz. Herhangi bir sapma oluşmuş ise hatayı gideriniz.
 • İnternet bağlantınızı kontrol ediniz. İnternet bağlantınız problemli ise farklı bir internet ağı üzerinden giriş yapmayı deneyiniz.
 • Güncellemelerden kaynaklı bir problem olabileceği ihtimalinden dolayı eski sürüm Instagram uygulaması üzerinden tekrar deneyiniz.
 • Aksi bir şekilde uygulamayı güncellemediğinizden dolayı da bu sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Uygulamayı güncelleyip, deneyiniz.
 • Eğer Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız, önbellek ve veri temizleme işlemlerini uygulayarak Instagram’ı sıfırlamayı deneyiniz.

Bu yazımızda size Instagram hikayeler gözükmüyor sorununu en ince ayrıntılarına kadar inceledik. Tüm çözüm önerilerini sizinle paylaştık.

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Sık Sorulan Sorular

Instagram hikayeler gözükmüyor sorunu cihazdan kaynaklı olabilir mi?

Instagram’da hikayelerin gözükmemesi sorunu cihazdan kaynaklı olma durumu mevcuttur. Bunu test edebilmek için başka bir cihaz kullanıp sorunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine bakılmalıdır.

Instagram hikaye yüklenmedi hatası nasıl çözülebilir?

Hikaye yüklenmedi sorunu ile karşılaştıysanız yüksek ihtimal bağlantı probleminiz vardır. Bunun için de wireless ya da hücresel ağınızı kontrol ederek sorunu çözebilirsiniz. Sorun devam ederse yukarıda konu içinde anlatılan diğer yolları deneyiniz.

Instagram hikayeler gözükmüyor sorunu için uygulamayı silip tekrar yüklemek işe yarar mı?

Hikaye gözükmemesi güncelleme ile alakalı bir problemden kaynaklı ise uygulamayı silip tekrar yüklemek işe yarayacaktır. Yüklenilen güncel uygulama olduğundan problem çözülecektir.

Instagram Hikayelerin Açılmama Sorunu Neden Kaynaklanır?

Bu sebeplerden ilki internet kaynaklı olması ayrıca bir diğer neden ise uygulamanın eski olması.

Instagram Hikayeler Gözükmüyor Sorunu Neden Olur?

İnternet bağlantısında meydana gelen bir sorun olma ihtimali var ayrıca uygulamanın kullanıldığı cihazda ve kullanılan hesaptan kaynaklı olma ihtimali vardır.

Instagram hikayeler sıralaması neye göre belirleniyor?

Hikaye sıralaması tamamı ile sizin etkileşimde bulunduğunuz insanlarla ilişki oranlarınıza göre olmaktadır kısacası ilk sırada olan kişiler sizinle mesajlaşan , beğenen ve paylaşım gibi etkileşimlerde bulunan profillerdir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

46 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   1. Merhaba
    Yani bir konumun sayfası ben paylaşım yaparken konum özelliği seçebiliyorum. Ama o konumda başka hikaye paylaşanlar da gözüküyordu artık o özellik çıkmıyor

 1. mrb bende başkalarının paylaştığı hikayeler çıkmıyor. sildim yükledim ne yaptıysam düzelmedi bu arada bilgisayardanda girdm yine çıkmadı acaba bi kısıtlama falanmı oldu

 2. Merhaba takipleştiğim ve takip ettiğim hiçbir kişinin paylaştığı storyleri göremiyorum bu sorun neden olabilir? Uygulamayı yeniden yükledim ve değişen hiçbir şey olmadı

 3. Merhaba instagramda arkadaşlarımdan bazılarının storylerini izlerken “ … kişisi izlediğini görebilecek”uyarısı çıkıyor siyah ekran üzerinde altta hikayeyi gör butonu oluyor.sebebi nedir acaba her arkadaşımda aynısı olmuyor kişiler neye göre belirlenmiş olabilir?

 4. instagram hikayeler üstte çıkmıyor ama o kişinin profiline girip hikayesini görebiliyorum ama bundan önce instagram bana bi uyarı verdi güvenli değil gibisinden anlamadım ve şifremi değiştirmemi istedi şifremi değiştirdikten sonra böyle bir sorun oldu lütfen yardımcı olurmusunuz

 5. Merhaba instagramda hikayeler kısmı görünmüyor ben de. Yukarıdakilerin hepsini denedim yine olmadı. Baska cihazdan girdim yine aynı hatayı verdi. Hesabımda sorun var galiba, nasıl düzeltebilirim?

    1. Merhabalar , bunu başlıca sebepleri ; paylaştığınız içerikler yasaklanan içerik olabilir veya paylaşımı sağlanan içeriğinizin, içerik için belirlenmiş olan yirmi dört saatlik süreden önce kaldırılmadığından emin olun.

 6. merhaba, instagramda hikayeme yanıt veren kişinin adını o hikayeyi görenler listesinde göremiyorum. Yani hikayemi görenler listesinde adı yok ancak hikayeme yanıt verdi. Neyden kaynaklanıyor olabilir?

  1. Merhabalar , bunun iki sebebi bulunmaktadır. 1. sebebi yanlış veya eksik güncellemedir. Uygulamanızın güncellemesini kontrol etmeyi unutmayın. 2. sebep ise önbelleğin şişip hata vermesidir. Ayarlar kısmınızdan ön belleği temizle seçeneğine tıklayın.

 7. Hikaye görüntüleyenleri göremiyorum 40kişi izlemişse sadece 5i görünüyor instagramı sildim tekrar yükledim henüz düzelmedi nasıl çözebilirim sorunu?

 8. Merhaba. Başkalarının paylaştığı hikayelerin kaç tane olduğunu göremiyorum. Ve hikayelerine basmadan kendiliğinden geçmiyor . Bir çözümü var mı lütfen