Instagram Hikayeler İçin Etiketleme Özelliği

Geçtiğimiz günlerde Instagram son güncellemesini yayınladı. Instagram 9.7 sürümünden sonra gelen güncelleme Instagram 9.7.5 sürümü olarak da resmi uygulama mağazalarında indirilmeye açıldı. Gelen son güncelleme ise Instagram’ın son günlerde en çok kullanılan özelliği üzerine yani resimlerin hikayesi özelliği üzerine oldu. Instagram’ı çok daha işlevsel hale getiren söz konusu güncelleme ile beraber ilk olarak resimlerin hikayesi özelliğine GIF paylaşımı özelliği geldi. Boomerang ile beraber GIF paylaşım desteğinin sunulmasının yanı sıra bir diğer yenilik ise resimlerin hikayesi özelliği için etiketleme sistemi oldu.

Artık Resimlerinde Yer Alan Kullanıcılar Etiketlenebilecek

Bu noktada yeni gelen özelliklerden birisi de resimlerin hikayesi paylaşımlarında etiketleme yapma sistemi oldu. Bu sayede paylaşımlarınızda yer alan kullanıcıları doğrudan etiketleyebileceksiniz. Bunun dışında paylaşımlarınızdan haberdar olmasını istediğiniz kullanıcıları da etiketleyebileceksiniz. Etiketlediğiniz kullanıcılara ise doğrudan resimlerin hikayesi paylaşımlarınız için bildirim gönderilecek. Bu sayede paylaşımlarınız hesabınızda durduğu sürece kullanıcılarda resimlerin hikayesi paylaşımlarınızı görebilecek.

Etiketleme sisteminin bir diğer ayrıcalığı ise etiketlenen kullanıcıların doğrudan etiketleri ile doğrudan hesaplarının gösterilmesi oldu. Yani sistemde yer alan etiketlere tıkladığınızda etikette yer alan kullanıcının hesabını da görebileceksiniz. Kullanıcılar arasındaki etkileşimi de bir hayli artıracağı düşünülen Instagram güncellemesinin ne kadar beğeni toplayacağı ise şimdilik merak konusu.

Instagram Hikayeler İçin Etiketleme Özelliği
4.5 (90.63%) 284 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Güncellemesi Yaşanan Sorunlar başlıklı makalemizde GIF güncellemesi, instagram ve Instagram GIF hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Hikayeler İçin Etiketleme Özelliği” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir