Instagram Hikayeler Paylaşımları Ne Zaman Kayboluyor?

Instagram Hikayeler Paylaşımları Ne Zaman Kayboluyor?

Instagram’ın yeni güncellemesi ile gelen Instagram hikayeler bu zaman kadar en çok konuşulan özelliklerinden biri oldu. Instagram Hikayeler Paylaşımları ne kadar süre kalıyor profilinizde biliyormusunuz? Zira Instagram resimleri hikayesi adı verdiği bu güncelleme ile ilk defa başka bir sosyal medya uygulamasında kullanılan sistemi doğrudan Instagram’a entegre ettiler.Daha önce Snapchat adı ile tanıdığımız sosyal medya uygulamasında kullanılan ve uygulamanın en çok sevilen özelliği olan hikaye özelliğinin artık Instagram’a gelmesiyle beraber Instagram kullanıcı sayıları da artmaya başladı. Instagram profilimizde hikayemiz ne kadar sürede siliniyor bunu yakından inceleyelim.

Instagram’ın çok daha işlevsel çok daha eğlenceli hale gelmesine olanak sağlayan resimlerin hikayesi güncellemesinin yayınlanmasıyla beraber ise artık yeni özelliğin nasıl kullanılacağı merak konusu oldu. Instagram Hikayeler Paylaşımları Ne Zaman Kayboluyor? Yakından bakalım.

Hikayelerin ne kadar süre boyunca aktif oluyor

Bu noktada kullanıcıların en çok merak ettikleri konulardan birisi de oluşturulan hikayelerin ne kadar süre boyunca akışta ve profilde kalacağı oldu. Zira Snapcaht uygulamasında oluşturulan resimlerin hikayeleri sürekli olarak profilde kalmıyor. Belli bir süre sonra bu Instagram hikayeler kayboluyor. Instagram’da da benzeri bir yapı kullanıldı. Yeni gelen güncelleme ile Instagram’ın belirlediği bu süre ise 24 saat olarak açıklandı. Instagram’ın yaptığı resmi açıklamayla beraber söz konusu güncelleme ile yapılan yeni resim hikayelerinin süresinin 24 saat olduğu açıklandı. Yani oluşturulan resimler en fazla 24 saat süre boyunca profilinizde kalıyor. Daha sonra ise tıpkı Snapchat uygulamasında olduğu gibi oluşturulan resim uygulamaları Instagram’dan kayboluyor.

Instagram Hikayeler Paylaşımları Ne Zaman Kayboluyor?

  1. Instagram hikayeler özelliği birçok kullanıcı tarafından çok beğenilen ve çok fazla kullanılan bir özellik olarak bilinmektedir. Kişiler günlük yaşamlarından anlık görüntüler paylaşarak, hikaye oluşturmaktadırlar. Peki, hikaye paylaşımlarının bir süresi var mı? Bu konuda sizlere vereceğimiz yanıt ‘evet’ olacaktır. Hikaye paylaşımları 24 saat süre ile paylaşımda kalır ve takipçileriniz bu süre içerisinde hikayelerinizi görebilir. Siz de diğer Instagram kullanıcılarının paylaşımlarını paylaştıkları andan itibaren 24 saat süre içerisinde görebilirsiniz. Daha sonra Instagram, bu gönderiyi, otomatik olarak hikayenizden kaldırır. Ancak bu gönderiler tamamen yok olmaz. Hikaye paylaşımları silindikten sonra nereye gidiyor diye sorulan sorularınız da mevcut, hemen bu konuya da açıklık getirelim.

Hikaye paylaşımlarınız, paylaştığınız andan itibaren 24 saat süre sonunda hikayeler kısmından otomatik olarak silinir. Bu diğer Instagram kullanıcılarının paylaştıkları hikayeler için de geçerlidir. Silindikten sonra ise sadece paylaşan kişilerin kendi hesaplarında görebileceği arşiv kısmına taşınır. Bu kısma ‘hikayeler arşivi’ denmektedir. Aynı bölümde bir de gönderi arşivi bulunduğu için karıştırılma olasılığı yüksektir ve bu kısmı bulamayan kullanıcılar olabilir. Geçmişte paylaştığınız ve silinen tüm hikayeler arşivinize profilinizden kolayca ulaşabilirsiniz. Profil bölümünüzde sağ üst köşede bulunan üç çizgi simgesine tıklayarak açılan listede en üstten Arşiv kısmını seçin. Burada gönderi ve hikaye arşivi bulunmaktadır. Üstteki ok işaretinden seçiminizi yaparak hikayeler arşivini açabilirsiniz. Hatta hikayeler arşivinizden bir tbt yaparak geçmiş tarihte paylaştığınız bir hikayeyi tekrar paylaşabilirsiniz. Instagram Hikayeler Paylaşımları Ne Zaman Kayboluyor? Bu videoda size yardımcı olabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/facebook/takipci

Instagram Hikayeler Kalıcı Mıdır?

Instagram hikayeleriniz siz aksini istemediğiniz sürece kalıcı değildirler. Ancak sizler isterseniz hikayenizi profilinize sabitleyebilir ve “öne çıkan hikaye” haline getirebilirsiniz.

Instagram Hikayelerinin Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Instagram profilinizden paylaştığınız hikayelerinizin süresi yalnızca 24 saatir. 24 saat geçtikten sonra hikayeleriniz otomatik olarak kaybolacaktır.

Eski Instagram Hikayelerimi Nereden Bulabilirim?

Paylaştığınız hikayelerinizin üstünden 24 saat geçtikten sonra kaybolduğundan bahsetmiştik. Profilinizden kaybolan hikayeleriniz yalnızca sizlerin görebileceği bir arşiv kısmına taşınır.

Öne Çıkan Hikayeler Nedir?

Instagram hikayelerinizi profillerinize sabitleyerek ön plana çıkartabilir ve profilinizde sabit kalmasını sağlayabilirsiniz.

Öne Çıkan Hikayeler Ne Zaman Kaybolur?

Instagram profilinize sabitlediğiniz ön çıkan hikayeleriniz siz silmediğiniz takdirde kaybolmazlar ve profilinizde sabit kalırlar.

Instagram Yakın Arkadaşlar Ne Demektir?

Instagram profilinzde paylaşacağınız hikayelerinizin sadece yakın arkadaşlar tarafından görüntülenebilmesini sağlayabileceğiniz bir özelliktir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir