Instagram Hikayeler Özelliği Web Sürümde

Instagram Hikayeler Özelliği Web Sürümde

Instagram hikayeler özelliği ile web sürüme uyarlamaya başladı. Instagram’ın büyük umutlar bağlayarak yayınlandığı güncellemeler arasında gösterilen resimlerin hikayesi güncellemesi her geçen gün biraz daha fazla ilgi çekmeye başladı. Zira resimlerin hikayeleri güncellemesiyle beraber artık en beğenilen sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram yakın rakipleri Snapchat ile arasındaki en büyük farkı kapatmıştı. Instagram’ın yeni güncellemesiyle beraber bu şekilde beğeni toplamasına karşın söz konusu güncelleme hakkında da sürekli yeni detaylarında paylaşılmaya başlandığını da belirtelim. Şuan için sadece akıllı telefonlar üzerinden tam olarak kullanılabilen uygulama Instagram’ın söz konusu güncellemesinin artık sadece mobil platform içinde geçerli olmayacağı açıklandı.

Bunun dışında Instagram tarafından gelen bilgilere göre yeni güncelleme ile beraber gelen Instagram’da resimlerin hikayeleri modu artık web sürü üzerinden de kullanılabilecek. Özellikle kullanıcıların web sürüm üzerinden hikayeleri görebilmesi ve yorum yapabilmesi üzerine kurulu olan sistemin yakın zaman içerisinde de web sürüme dahil edileceği de gelen bilgiler arasında. Hemen her seferinde yeni güncellemeleri ile web sürüme biraz daha önem göstermeye başlayan Instagram’ın son güncellemesi resimlerin hikayesi modunun da Instagram web sürüme dahil edilmesiyle beraber uygulamanın web sürüme duyulan ilginin de artacağı kesin. Fakat bununla beraber söz konusu güncellemeden sonrada kullanıcıların tam olarak web sürümü henüz kullanamayacaklarını da belirtelim. Bunun içinde bir süre daha Instagram’ın yeni güncelleme yapmasını beklemek gerekecek gibi.

Instagram Yeni Güncellemeler İle Büyümeye Devam Ediyor

Sosyal medyanın en gözde uygulamalarından biri Instagram olarak biliniyor. Hemen her sosyal medya uygulamasında olduğu gibi binlerce hatta milyonlarca kişi tarafından kullanılan Instagram özellikle görsel yönünün ön plana çıktı. Kullanıcılardan da beğeni toplamayı başarmış olan bir uygulama olarak da bilinmekte. Tabi tüm bunlarla beraber söz konusu uygulamanın diğer rakip sosyal medya uygulamalarını geride bıraktı. Sürekli sistemsel bazı güncellemeler yayınladığını da biliyoruz. Güncellemelerle beraber sürekli olarak Instagram’a da yeni bir özellik eklenmesi söz konusu uygulamanın da daha fazla öne çıkmasına neden oluyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Canlı Yayın İzleme

Geçtiğimiz günlerde de yine yeni bir özellik daha kazanan Instagram yeni güncellemesiyle beraber artık Snapchat üzerinde kullanılan resimlerin hikayesi özelliğini de uygulamaya dahi etmişti. Kullanıcıların resimlerle kendi hikayeleri oluşturmasına imkan sunan yeni güncelleme ile beraber rakiplerini de çok daha geride bırakacağı düşünülen Instagram’ın yeni özelliği resimlerin hikayesi modu ayrıca web sürümüne de dahil edildi. Uygulamanın web sürümüne de ekleneceği açıklanan resimlerin hikayesi özelliği sonunda beklendiği gibi de uygulamanın web sürümüne de entegre edildi. Instagram’ın yaptığı resmi açıklamayla beraber web sürümüne de eklendiği açıklanan yeni özelliğin Instagram’ı ne kadar öne çıkaracağı ise merak konusu oldu. Zira bu yeni güncellemenin Instagram’ın Snapchat’i geçmesini sağlayacağı da düşünülüyor.

Instagram Uygulamasının Web Sürümünden Paylaşım Yapılacak Mı?

Bir süredir kaybettiği etkileşimi geri kazanmak isteyen Instagram artık web sürümü içinde harekete geçti. Zira bilindiği gibi Instagram sadece akıllı telefonlar üzerinden çalışan uygulaması aracılığıyla sağlıklı daha doğrusu tam bir kullanım imkanı sunuyor. Yani Facebook uygulamasından olduğu gibi Instagram uygulamasının da web sürümünü kullanarak paylaşım yapamıyordunuz. Bu nedenle aslında Instagram’ın sadece bir mobil uygulama olduğunu da söylemek mümkün oluyor. Instagram’ın web sürümünün bu yetersizliği ise kullanıcıların en çok şikayet ettiği konuların başında geliyor.

Şikayetlere dayanamayacak olacak ki ya da diğer bir değişle azalan etkileşimi geri kazanmak istemiş olacak ki Instagram artık web sürümü içinde harekete geçti. Açıklanan son bilgiye göre artık web sürüm içinde bildirim gösterme desteği verilecek. Yani artık kullanıcılar web üzerinden de uygulamaya girdiklerinde yeni yapılan paylaşımlar ve yorumlar hakkında bilgi alabilecek. Akıllı telefonlarda yer alan Instagram uygulamasında olduğu gibi gösterilecek olan bildirimler sayesinde kullanıcılarında daha sık Instagram’ı kontrol etmeleri sağlanacak. Güncellemenin ise tüm merkezlerden kullanıma sunulduğu bilgisi de alındı. Yeni güncellemenin nasıl bir etki yaratacağı merak konusu olurken ayrıca uygulamanın web sürümünün de uygulama sürümünden sadece paylaşım konusunda eksik kalmaya başladığını belirtmek gerekiyor. Bu konuda da her hangi bir güncelleme yapılıp yapılmayacağı da merak konusu oldu. Zira Instagram’ın web sürüm üzerinden paylaşım yapılmaması konusunda neden bu kadar ısrarlı olduğu da bilinmiyor.

Instagram Web Sürümüne Önem Veriyor

Son günlerde Instagram ana uygulama dışında yeni çalışmalara başladı. Zira artık hemen her güncelleme sadece akıllı telefonlarda çalışan Instagram uygulamasına gelmiyor. Bununla beraber oldukça fazla sayıda istek alan Instagram artık web sürümü içinde yeni güncellemeler yayınlamaya başladı. Bu alanda da ilk güncelleme haberi etkileşimi arttırmak için bildirim yeniliği olmuştu. Web sürümünü kullanan kullanıcılara artık bildirim ayrıcalığı da verilmeye başlandı. Bir süre daha bu güncelleme ile web sürümü devam ettirilir derken çok kısa bir zaman aralığında Instagram ikinci güncelleme haberini duyurdu.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Dil Değiştirme

Söz konusu güncellemede yine web sürümünde yapıldı. Çok kısa bir süre içerisinde gelen ikinci güncelleme haberinde ise Instagram’ın web sürümüne keşfet özelliği eklediği öğrenildi. Yani artık kullanıcılara Instagram tarafından başka kullanıcılarda önerilebilecek. Kullanıcılarda keşfetmek istedikleri hesaplar hakkında 3 farklı fotoğraf gösterilecek. Bir diğer yönüyle bir nevi hesap tanıtımı yapan üç fotoğrafın yayınlanmasının ardından web sürüme ne gibi yeniliklerin geleceği de merak konusu oldu. Zira artık uygulamanın sadece resim paylaşım konusunda eksiğinin kaldığını söylemek gerekiyor. Onun dışında web sürümün pek bir eksikliği de kalmadı. Instagram bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğini ise açıklamadı. Bu konuda yapılacak açıklamada şimdiden merak konusu oldu.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/twitter/begeni

Instagram web ile tüm özellikleri kullanabilir miyim?

Mobil uyumlu Instagram son zamanlarda yaptığı güncellemeler ile web tarafınıda güçlendirmeye devam etmiştir. Web üzerinden Instagram Dm dahil bir çok özelliğini kullanabilirsiniz.

Instagram Uygulaması bilgisayara indirilir mi?

Microsoft’un yeni sağladığı hizmet ile Microsoft Store üzerinden Instagram uygulamasını indirebilirsiniz. Instagram’ın sağladığı tüm özellikleri web üzerinden kullanabilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden Instagram Dm gönderilir mi?

Instagram yeni yaptığı güncelleme ile bilgisayar üzerinden mesaj gönderme işlemini aktif olarak sağlamaktadır.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Halil İbrahim ER

Yazılar: 1024

Merhaba ben Halil ibrahim ER 1993 İstanbul doğumluyum. Yıllardır sosyal medyanın içindeyim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara, merak ettikleri konulara çözüm üretiyorum. Çalışmalarımı yıllardır sosyal medya tarafında yürüttüğüm için, uzmanlık alanımı da bu yö...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir