Instagram Hikâyeler Özelliği Daha Verimli Nasıl Kullanılır?

Snapchat’ın yaygınlaşmasıyla bir anda patlayan hikâye paylaşma furyası kısa sürede birçok platformda yerini aldı. Şimdilerde hikâye özelliği en çok kullanılan uygulama Instagram. Hikâyeler arkadaşlarımızla yaptığımız aktiviteleri, gezdiğimiz yerleri, yediğimiz içtiğimiz yemekler paylaştığımız 24 saatlik kısa video ve fotoğraflardan oluşuyor. Ayrıca hikâyeleri kimin izlediğinin görebildiğimiz birde özellik mevcut. Instagram hikâyeler özelliği içinde kendi yüz filtreleri ve yazı fontları bulunduruyor. Bunları kullanarak ortaya daha renkli ve göze hitap eden hikâyeler çıkartabiliyoruz. Bugün Instagram hikâyeler özelliğinin içinde bulunan materyalleri daha verimli kullanmayı göstereceğiz.

Instagram Hikayeler Özelliği Yazı Kullanımı

Hikâyelerde göze hoş gelen yazı kullanımı çok önemli, çektiğiniz resim ya da videonun açıklamasını yaparken kullanabilirsiniz. Değişik yazı fontları bulunan Instagram hikâyeler özelliği bu konuda bize çeşitlilik sağlıyor. Modern, Neon, Daktilo ve “Kalın ve İtalik” olarak dört adet yazı çeşidi bulunuyor. Bunlardan istediğinizi kullanmak için yukarıda bulunan butondan yararlanabilirsiniz.

Filtre Kullanımı

Instagram hikâyeler özelliğinde filtre kullanımı çok dikkat etmemiz gereken bir konu, hikâyenin akışına ve içeriğine göre çok çeşitli filtreler mevcut. Örnek vermek gerekirse karanlık bir ortamdan paylaşacağımız hikâyede, karanlık tonlarda filtreler kullanılmamalı. Aynı şekilde aydınlık bir ortamda ise çok parlak filtreler tercih edilmemeli. Renk filtreleri dışında, Instagram hikâyelerinde yüz filtreleri de bulunuyor. Dilerseniz bu filtreleri de hikâyelerinizde kullanarak güzel şeyler çıkarabilirsiniz.

Etiket Kullanımı

En başta da belirttiğim gibi Instagram hikâyeler özelliğinde kimlerin bizi görüntülediğini gördüğümüz bir özellik mevcut. Bu konuda arkadaşlarımızı, hikâyelerimize etiketleme usulü ile dâhil edebilir, onları hikâyelerimizden haberdar edebiliriz. Ayrıca hikâyelerde konum etiketi kullanmamızda bizi takip eden kişilere, hikâyelerimizi nerede paylaştığımıza dair bilgiler verecektir. Konum belirtmek birçok kullanıcının hoşuna giden bir özelliktir ve takipçi sayısının arttırılmasında etkin rol oynar.

Instagram Hikâyeler özelliğini daha verimli kullanma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Hikâyeler Özelliği Daha Verimli Nasıl Kullanılır?
İçeriğimize oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde twitter video indirme ve Twitter videoları nasıl indirilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir