Instagram Hikayeler Özelliği Artık Fotoğraf Sınırı Yok

Instagram Hikayeler Özelliği Artık Fotoğraf Sınırı Yok

Instagram Hikayeler Özelliği gümbür gümbür geliyor. Instagram’ın en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen Snapchat uygulamasına karşın yeni adımlar atmaya başladığını söylemek gerek. Facebook’un uygulamayı satın alamadığının açıklaması işleri değiştirdi.

Instagram ile Snapchat uygulamasını geride bırakmak isteyen Facebook, Instagram’ın Snapchat uygulamasında var olan birçok özelliği de kazanmasını sağlamıştı. Bu alanda en büyük güncelleme ise Instagram Hikayeler Özelliği olmuştu. Snapchat’in en çok kullanılan uygulamalarından biri olarak bilinen resimlerin hikayesi özelliğinin uygulamaya dahil edilmesiyle beraber Instagram’ın bu alanda en çok konuşulan uygulamalardan biri haline geldiğini de söylemek gerek.

Instagram Hikayeler Özelliği

Söz konusu resimlerin hikayesi eklentisinin de yapılmasıyla beraber Snapchat’in tamamen önüne geçebileceği de düşünülen Instagram Hikayeler Özelliği ni sürekli güncellemesi de beğeni topluyor. Bu noktada geçtiğimiz günlerde öneriler güncellemesi alan uygulamanın önerilerin dışında artık yazıların renklendirilmesini de sağladığı da açıklanmıştı. Instagram’ın hikayeler özelliğinin bu kadar önem verilen bir özellik olması ve Instagram’ın da sürekli söz konusu özelliğe yeni güncellemeler eklemesi Instagram’ı bu konuda ön plana çıkarmaya başladı. Hatta öyle ki Instagram ilk etapta resimlerin hikayesi özelliği için sadece 24 fotoğraf sınırı koyduğu da bildirilmişti.

24 fotoğraf ile hikaye

Sadece 24 fotoğraf ile hikaye oluşturabiliyorken bundan sonra yayınlanan yeni güncelleme ile beraber artık fotoğraf sınırı da kaldırıldı. Instagram’ın resimlerin hikayesi özelliğinin sevilmesiyle beraber böyle bir adım atma kararı aldığını da belirtelim. Resimlerin hikayesi özelliği için yayınlanacak olan güncellemelerin ise bu şekilde devam edeceği de belirtiliyor. Fakat Instagram’ın henüz bu konuda açıklamalar yapmadığını da belirtelim. Yani şuan için resimlerin hikayesi özelliğinin ne gibi güncellemeler alacağı Instagram açıklama yapılmadığı için merak konusu.

Instagram Hikayelerde Fotoğraf Sınırı Var mı?

Instagram’a tanımlanan ve en çok kullanılan story kısmında, ilk tanımlandığı zaman, 24 fotoğraf sınırı vardı, ancak şu an istediğiniz kadar hikaye paylaşabiliyor ve bir sınırlama ile karşılaşmıyorsunuz. Kullanıcıların ilgisini toplayan ve Instagram’da daha fazla vakit geçirmelerine vesile olan hikayeler kısmında, birçok kullanıcı aktif olarak yer almakta ve fotoğraf veya videolarını buradan paylaşmaktadırlar. Hatta gün içerisinde çok fazla gönderi paylaşmak isteyen kullanıcılar, özellikle fenomenler ve işletme hesapları bu konuda çok aktif olmakla birlikte paylaşımlarını da arttırma ihtiyacı duymaktadırlar.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Hikayeler kısmı sürekli paylaşım için hem çok uygun hem de tüm kullanıcıların direkt görebileceği bir alan olduğu için, çok fazla paylaşım yapan kullanıcılar açısından önem taşımakta ve aktif olarak kullanılmaktadır. Bu kullanım fazlalığını gören Instagram yetkilileri, story özellik tanımlamasıyla birlikte getirdiği 24 fotoğraf sınırını kaldırmıştır.  Artık kullanıcılar diledikleri kadar gönderiyi hikayelerinde paylaşarak etkileşimini arttırmaktadır. Ancak üst üste paylaşım yaparsanız sürekli olarak, Instagram uygulaması hesabınızı bot sanabilir ve bazı sınırlamalar koyabilir bu nedenle sürekli ve üst üste paylaşım yapmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.

https://www.instatakipci.com/begeni

Instagram Hikayelerime Neler Ekleyebilirim?

Instagramda, fotoğraflarınızı, videolarınızı veya istediğiniz herhangi bir şekli/metni kullanarak hikaye paylaşabilirsiniz. Instagram topluluk kurallarına aykırı bir paylaşım yapmadığınız sürece hikayelerinize istediğinizi eklemekte özgürsünüz.

Instagram Hikayeleri Sınırlı Mıdır?

Instagram hikayelerinize önceden yalnızca 24 adet fotoğraf ekleyebiliyordunuz. Ancak yeni gelen güncelleme ile artık ekleyebileceğiniz fotoğraf sayısında bir sınır bulunmamaktadır.

Instagram Hikayeleri Ne Kadar Süre Kalır?

Instagram hikayeleri paylaştığınız süreden sonra sadece 24 saat kalıcı olacaktır. 24 saat geçtikten sonra profilinizden kaybolacaktır.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir