Instagram yeni güncelleme

Instagram Hikayeler Paylaşımları Ne Zaman Kayboluyor?

Instagram’ın yeni güncellemesi bu zaman kadar Instagram’ın en çok konuşulan özelliklerinden biri oldu. Zira Instagram resimleri hikayesi adı verdiği bu güncelleme ile ilk defa başka bir sosyal medya uygulamasında kullanılan sistemi doğrudan Instagram’a entegre etti. Daha önce Snapchat adı ile tanıdığımız sosyal medya uygulamasında kullanılan ve uygulamanın en çok sevilen özelliği olan hikaye özelliğinin artık Instagram’a gelmesiyle beraber Instagram kullanıcı sayıları da artmaya başladı. Instagram’ın çok daha işlevsel çok daha eğlenceli hale gelmesine olanak sağlayan resimlerin hikayesi güncellemesinin yayınlanmasıyla beraber ise artık yeni özelliğin nasıl kullanılacağı merak konusu oldu.

Bu noktada kullanıcıların en çok merak ettikleri konulardan birisi de oluşturulan hikayelerin ne kadar süre boyunca akışta ve profilde kalacağı oldu. Zira Snapcaht uygulamasında oluşturulan resimlerin hikayeleri sürekli olarak profilde kalmıyor. Belli bir süre sonra bu hikayeler kayboluyor. Instagram’da da benzeri bir yapı kullanıldı. Yeni gelen güncelleme ile Instagram’ın belirlediği bu süre ise 24 saat olarak açıklandı. Instagram’ın yaptığı resmi açıklamayla beraber söz konusu güncelleme ile yapılan yeni resim hikayelerinin süresinin 24 saat olduğu açıklandı. Yani oluşturulan resimler en fazla 24 saat süre boyunca profilinizde kalıyor. Daha sonra ise tıpkı Snapchat uygulamasında olduğu gibi oluşturulan resim uygulamaları Instagram’dan kayboluyor.

 

Instagram Hikayeler Paylaşımları Ne Zaman Kayboluyor?
4.5 (89.75%) 121 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram ile Snapchat Arasında Yeni Bir Yarış Başladı başlıklı makalemizde instagram, Instagram güncelleme ve Snapchat hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hikayeler İçin Portre Modu
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir