Instagram Hikayeler Paylaşımlarına Kimler Mesaj Atabilir?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram’ın son dönemlerde en öne çıkan özelliği Instagram Hikayeler özelliği oldu. Standart paylaşımların bile artık önüne geçmeye başlayan Instagram Hikayeler özelliğinin duyurulmasından beridir Instagram’ın çok hızlı bir değişim süreci içerisinde girdiğini söylemek gerekiyor. Söz konusu özelliğin yayınlanmasının hemen ardından çok daha hızlı bir şekilde güncellemeler yayınlayan Instagram’ın yayınlandığı güncellemelerde ise daha çok hikayeler bölümünü ön plana çıkardığını da söylemek gerekiyor.

Hikayeler bölümü için yayınlanan tüm güncellemelerle beraber artık hikayeler özelliğinin Snapchat sisteminde kullanılan özelliğin bile önüne geçmeye başladığını da söylemek gerekiyor. Tüm bunlarla beraber yeni güncellemelerden sonra iyiden iyiye öne çıkmaya başlayan bölümün özellikleri de en çok merak edilen özellikler arasında yer almaya başladı. Bu noktada Instagram’ın hikayeler bölümü için yayınladığı yeni güncellemelerden sonra en çok merak edilen konulardan birisi de hikayeler paylaşımlarına diğer kullanıcıların nasıl mesaj gönderebileceği.

Instagram hikayeler

Instagram hikayeler

Mesaj Gönderimi Nasıl Yapılır?

Hikayeler bölümüne mesaj özelliğinin eklenmesiyle beraber hikayeler özelliğinde aktif bir şekilde kullanılmaya başlayan mesaj özelliğinin kimler tarafından kullanılabileceği ise en çok araştırılan sorulardan bir tanesi. Hemen belirtelim Instagram hikayeler paylaşımlarına takipçi olan yani hikayeler paylaşımlarını görebilen hemen her kullanıcı mesaj gönderebiliyor. Kullanıcıların hikayelere mesaj göndermesi mümkün fakat hemen herkesin hikayeler paylaşımlarına mesaj göndermesine karşın yine hikayeler paylaşımını yapan kullanıcıların da yorumları kontrol etmesi mümkün.

Yani hikayeleri paylaşan kişi olarak isterseniz doğrudan hikayenizi yoruma kapalı hale getirebiliyorsunuz. Bunun dışında tüm hikayeler paylaşımlarını yoruma kapama yerine sadece belli kişilerin de yorum yapmasını engellemeniz mümkün. Bunun için kullanmanız gereken sistemde oldukça basit. Instagram tarafından da açıklanan sistem şöyle;

 • Öncelikle profilinize girmeniz gerekiyor. Ardından ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Ayarlar kısmına girdiğinizde ise buradan “hesap” bölümüne giriş yapmanız gerekiyor.
 • Hesap kısmından ise “hikaye ayarları” kısmına girmeniz gerekiyor. Diğer tüm hikayeler ayarlarını düzenleyebildiğiniz gibi bu bölümden hikayeler paylaşımlarınız için yapılacak yorumların hangi kriterlerde olması gerektiğini de ayarlayabiliyorsunuz.
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hikayeler Çoklu Paylaşım Desteği Geldi
Instagram Hikayeler Paylaşımlarına Kimler Mesaj Atabilir?
4.4 (87.66%) 47 votes

Bir önceki yazımız olan Hikayeler Paylaşımlarında Birinin Sizden Bahsettiğini Görme başlıklı makalemizde Hikayeler, Hikayeler bildirimi ve Hikayeler etiketleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Hikayeler Paylaşımlarına Kimler Mesaj Atabilir?” üzerine 3 düşünce

 1. mustafa kaplan

  SLM BENİM SORUNUM SADECE KULLANICI ADIMI BİLİYORUM ŞİFREM VE EMAİL ADRESİMİ UNUTTUM SİZDEN RİCAM BANA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ KULLANICI ADIM mustafaoptik71

  Cevapla
 2. mete

  merhaba, takip ettiğimiz birinin hikayesine yorum yaptığımızda o yorumu diğer kişilerde görebiliyor mu ?

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir