Instagram Hikaye Paylaşımları Kimler Mesaj Atabilir?

Instagram Hikaye Paylaşımları Kimler Mesaj Atabilir?

Instagram’ın son dönemlerde en öne çıkan özelliği Instagram Hikayeler özelliği oldu. Standart paylaşımların bile artık önüne geçen Instagram Hikayeler özelliğinin duyurulmasından beridir Instagram çok hızlı bir değişim süreci içerisinde girdi. Söz konusu özelliğin yayınlanmasının hemen ardından çok daha hızlı bir şekilde güncellemeler yayınlayan Instagram’ın yayınlandığı güncellemelerde ise daha çok hikayeler bölümünü ön plana çıkarıyor. Instagram Hikayeler Paylaşımları şu anda Instagram’daki en popüler alan. Instagram’da gördüğüm bir hihayeyi başkasına nasıl gönderirim veya Instagram’daki bir hikayeye nasıl yanıt veririm şeklindeki sorularınızı detaylarıyla açıkladık. Ayrıca bazı hikayelerde neden yanıt kısmının olmadığını da yanıtlayarak konu ile ilgili tüm detaylara değindik. Hikayeler Paylaşımlarında Sizden Bahsedilenleri Görme nasıl yapılır yakından bakalım.

Hikayeler bölümü için yayınlanan tüm güncellemelerle beraber artık hikayeler özelliğinin Snapchat sisteminde kullanılan özelliğin bile önüne geçmeye başladığını da söylemek gerekiyor. Tüm bunlarla beraber yeni güncellemelerden sonra iyiden iyiye öne çıkmaya başlayan bölümün özellikleri de en çok merak edilen özellikler arasında yer almaya başladı. Bu noktada Instagram’ın hikayeler bölümü için yayınladığı yeni güncellemelerden sonra en çok merak edilen konulardan birisi de Instagram Hikayeler Paylaşımları na diğer kullanıcıların nasıl mesaj gönderebileceği.

Instagram hikayeler
Instagram hikayeler

Mesaj Gönderimi Nasıl Yapılır?

Hikayeler bölümüne mesaj özelliğinin eklenmesiyle beraber hikayeler özelliğinde aktif bir şekilde kullanılmaya başlayan mesaj özelliğinin kimler tarafından kullanılabileceği ise en çok araştırılan sorulardan bir tanesi. Hemen belirtelim Instagram Hikayeler Paylaşımları na takipçi olan yani hikayeler paylaşımlarını görebilen hemen her kullanıcı mesaj gönderebiliyor. Kullanıcıların hikayelere mesaj göndermesi mümkün. Fakat hemen herkesin hikayeler paylaşımlarına mesaj gönderse de, yine hikayeler paylaşımını yapan kullanıcıların da yorumları kontrol etmesi mümkün.

Yani hikayeleri paylaşan kişi olarak isterseniz doğrudan hikayenizi yoruma kapalı hale getirebiliyorsunuz. Bunun dışında tüm hikayeler paylaşımlarını yoruma kapama yerine sadece belli kişilerin de yorum yapmasını engellemeniz mümkün. Bunun için kullanmanız gereken sistemde oldukça basit. Instagram tarafından da açıklanan sistem şöyle;

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

  • Öncelikle profilinize girmeniz gerekiyor. Ardından ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Ayarlar kısmına girdiğinizde ise buradan “hesap” bölümüne giriş yapmanız gerekiyor.
  • Hesap kısmından ise “hikaye ayarları” kısmına girmeniz gerekiyor. Diğer tüm hikayeler ayarlarını düzenleyebildiğiniz gibi bu bölümden hikayeler paylaşımlarınız için yapılacak yorumların hangi kriterlerde olması gerektiğini de ayarlayabiliyorsunuz.

Instagram Hikaye Paylaşımları Kimler Mesaj Atabilir?

Instagram Hikaye Paylaşımları Kimler Mesaj Atabilir? Merak ediyorsanız yazımızın devamına göz atın. Bir hikayeye yanıt verme konusunun dışında bir de beğendiğiniz bir hikayeyi başka bir arkadaşınıza mesaj olarak nasıl gönderebileceğiniz konusuna açıklık getirelim. Instagram hikayelerde gezinirken karşınıza çok beğendiğiniz bir fotoğraf çıktı. Bu fotoğrafı arkadaşınızla veya sevdiklerinizle de paylaşmak için hemen ss yani ekran görüntüsü aldınız ve arkadaşınıza gönderdiniz. Ancak ss ve ekran kaydında da çok fazla uğraşmış olacak ve telefonun tüm ekranı ile beraber göndermek istediğiniz fotoğrafı göndermiş olacaksınız. Hiç böyle sorunlarla uğraşmanıza gerek kalmadan, tek tıkla beğendiğiniz bir hikayeyi bir başka arkadaşınıza mesaj olarak gönderebilirsiniz. Ancak bu konudaki en önemli nokta hikayesini göndereceğiniz kullanıcının profil erişiminin herkese açık olmasıdır. Daha sonra, hikaye paylaşımına ayarlardan izin vermiş olması gerekir. Hikayenin yanında ok işareti sembolü varsa bu hikaye başkaları ile paylaşılabilmektedir. Bu ikona tıklayarak kolayca hikaye gönderimi yapabilirsiniz.

https://www.instatakipci.com/

Hikayelerime Kimler Mesaj Atabilir?

Instagram hikayelerinize, hikayelerinizi gören herkes mesaj yollayabilir. Ancak hikayelerinizi sadece yakın arkadaşlar için açtıysanız, yanlızca yakın arkadaşlarınız hikayelerini görüntüleyebilir ve mesaj atabilir.

Hikayelerimi Yorum Kapatabilir Miyim?

Eğer istemeniz durumunda hikayelerinizi yorumlara kapatabilirsiniz. Yorumlara kapatmak için hesap ayarlarından, ayarlarınızı güncellemeniz gerekmektedir. Ayarlar için yazımızı detaylıca okumanızı öneririz.

Yakın Arkadaşlar Nedir?

Yakın arkadaşlar, Instagram üzerinde belirli kişileri seçerek hikayelerinizi yalnızca onların görmesini ve yalnızca onların yorum yapmasını sağlayabilmenize olanak sağlayan bir seçenektir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SLM BENİM SORUNUM SADECE KULLANICI ADIMI BİLİYORUM ŞİFREM VE EMAİL ADRESİMİ UNUTTUM SİZDEN RİCAM BANA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ KULLANICI ADIM mustafaoptik71