Instagram Hikayeler Yıldönümü

Instagram Hikayeler Yıldönümü Sonrası Yeni Bilgiler Açıklandı

Snapchat uygulamasının en sık kullanılan özelliklerinden biri olsa da Facebook’un uygulamayı satın alamaması nedeniyle Instagram’a eklenen hikayeler bölümü, yayınlandığı andan bu yana en çok konuşulan özelliklerden biri olmuştu. Bir anda Instagram’ın en çok kullanılan bölümlerinden biri olarak karşımıza çıkan Instagram Hikayeler bölümü, şimdilerde ise 1.yılını kutluyor. Daha önceki haberimizde söz konusu özelliğin ilk yılına özel olarak yayınlanan kutlama videosundan bahsetmiştik. Instagram Hikayeler Yıldönümü için videonun yayınlandığı yazı da aynı zamanda hikayelerin kullanım oranları hakkında da ilk bilgiler verilmişti. Fakat net paylaşımların o zamanda yapılmadığını söylemiştik. Şimdiyse Instagram Hikayeler Yıldönümü özel olarak yeni veriler paylaşıldı.

Instagram Hikayeler Yıldönümü Verileri

İlk olarak yine aktif kullanım sayısı konusunda bilgiler verildi. Aktif kullanım sayısı için çok büyük bir değişiklik sunulmadan 250 milyon kullanıcı sayısına ulaşıldığı açıklandı. Günlük kullanım sayılarının 250 milyona ulaşmış olması ise 1 yıl içerisinde değerlendirecek olursak epey bir dikkat çekici. Öyle ki bu rakamlar Snapcaht uygulamasının bile geride bırakıldığını gösteriyor. Tabi ki Instagram Hikayeler Yıldönümü için paylaşılan tek bilgi de bu değil. Bunun yanı sıra özelliğin hangi bölgelerde ne kadar tercih edildiğini de söylemek gerekiyor. Paylaşılan bilgiler ise şöyle sıralanmakta;

  • Kullanıcılar her gün 21 milyon tıklama yaparak hikayelerin konum sayfalarına ve etiket sayfalarına gidiyor.
  • Profillerin hikayeler içerisinde etiketlenme oranı da oldukça yüksek. Genel etiketlemenin yarısının bu şekilde oluşturulduğu belirtiliyor. Ayrıca hikayeler paylaşımlarında etiket paylaşımları daha da fazla kullanılıyor.
  • Hikayeler bölümünde yapılan paylaşımlarda konum etiketleme içerisinde en çok yer alan bölge, Endonezya. Endonezya’nın hemen arkasında ise Brezilya yer alıyor. Sırasıyla üçün sırada Amerika ve dördündü sırada da İngiltere yer alıyor. Hikayeler paylaşımlarında en çok yapılan konum etiketlemeleri de böyle sıralanmış durumda.
  • Ülkemiz hikayeler bölümü en çok kullanan 4.ülke olarak dikkat çekiyor.
  • Etiketleme için en çok kullanılan etiketler ise şöyle sıralanıyor. Goodmorning, work, goodnıght, mood, happybırthday, tbt, love, home
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Avataria Oyunu Hakkında Yasak Kararı Çıktı

Instagram Hikayeler Yıldönümü için paylaşılan tüm veriler bu şekilde. Bu verilerde gösteriyor ki hikayeler bölümü bir hayli sık kullanılıyor. Önümüzdeki seneye kadar bu bölümün 500 milyon kullanıma ulaşması ise muhtemel olarak gözüküyor.

Instagram Hikayeler Yıldönümü Sonrası Yeni Bilgiler Açıklandı
4.5 (89.79%) 141 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Hikayeler Bölümünün İlk Yılı İçin Özel Video Yayınladı başlıklı makalemizde hikayeler güncellemesi, Instagram güncelleme ve Instagram Hikayeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir