Instagram Yeni Özellik: Hikâyelerde Takipçilere Soru Sorma

Instagram her geçen gün yeni özelliklerini duyurmakta olup, son dönemin yeni özelliklerinden biri de hikâyelerde takipçilere soru sorma olacaktır. Instagram Türkiye’nin en aktif kullanılan sosyal medya uygulaması olmasıyla büyük bir ilginin merkezi haline gelmiştir. Bu durumu koruyabilmek için de yeni güncellemeler yayınlamakta ve sistemini de geliştirmeye devam etmektedir. Bildiğiniz üzere her yeni güncelleştirmeden önce deneme süreci olan beta sürümü sunulmakta ve yeni özelliğin açıkları ve hataları tespit edilmeye çalışılmaktadır. Hikâyelerde takipçilere soru sorma özelliği de aynı şekilde beta sürümde denenmekte olup, en kısa zaman tüm kullanıcılarla paylaşılması beklenmektedir.

Instagram Yeni Güncelleme

Yeni güncelleme ilk olarak App Store üzerinden yayınlandı ve beta testlerinde Instagram Q&A çıkartma özelliği de görüldü.

Instagram 40 Sürümü ve Hikâyelerde Takipçilere Soru Sorma

Instagram 40 sürümünün en büyük getirisi odaklanma modunda ortaya çıktı. Odaklanma modunda görülen hatalar giderildi ve daha iyi bir deneyim imkânı sunuldu. Güncelleme alamayan telefonların bu sorununa yönelik çalışmalarında başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği görüldü. Ancak beta sürümüne eklenen hikâyelerde takipçilere soru sorma özelliği en dikkat çekici özelliklerden biri oldu.

Instagram Q&A Çıkartmaları

Hikâyeler bölümünde yer alacak olan Q&A çıkartmaları sayesinde paylaştığınız hikâyelerde takipçilerinize soru sorabileceksiniz. Kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılara açılması beklenen yeni özellik ile çıkarma içerisine istediğiniz herhangi bir soruyu yazabileceksiniz.

Hikâyelerde Takipçilere Soru Sorma Nasıl Kullanılacak?

Hikâyeler kısmında Q&A çıkartmalarını kullanarak öncelikle sorunuzu ekleyebilecek, ardından da arka plan ve yazı renklerini seçebileceksiniz. Kullanıcıların verdiği cevapları ise yalnızca siz görebileceksiniz. Özelliğin şimdilik tek olumsuz yönü ise yalnızca İOS işletim sistemine uygun olarak tasarlanmış olması. Android cihazlara ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor. Ancak beta sürümden sonra android içinde hazırlıklar yapıldığı söylentiler arasında.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Canlı Yayın Özelliğini Kullanıma Açtı

Instagram yeni özellik: Hikâyelerde takipçilere soru sorma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Yeni Özellik: Hikâyelerde Takipçilere Soru Sorma
4.5 (89.26%) 421 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Telif Hakkı Nasıl Şikâyet Edilir? başlıklı makalemizde instagram telif hakkı ve instagram telif hakkı şikayet etme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Yeni Özellik: Hikâyelerde Takipçilere Soru Sorma” üzerine 2 düşünce

  1. Cansu

    İnstagramımı güncelledim fakat ne anket yapabliyorm nede soru sorabliyorm görünmüyor yeni güncellemeler başkasının telefonundan kendi hesabıma girdim yine olmuyor yardım lütfen

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir