Instagram Hikayesine Nasıl Link Eklenir ?

Instagram Hikayesine Nasıl Link Eklenir ?

Instagram Hikayeler İçin Link Ekleme Rehberi – Resimli Anlatım

Sosyal medya uygulamaları içerisinde son zamanlarda en çok dikkat çeken uygulama Instagram fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Bu uygulamanın hikayeler kısmına link ekleme özelliği ise son zamanlarda işletme hesapları tarafından oldukça sık kullanılan bir özellik.

İnsanların sosyal medya ile tanışmasının ardından birçok alışkanlığımız değişmeye başladı. Özel günler hariç daha önce fotoğraf çekinme ve bunu paylaşma gibi bir alışkanlığımız yoktu. Artık öyle bir noktayız ki fotoğraf ve video paylaşılan sosyal medya uygulamaları sayesinde para kazanır duruma bile geldik. Bu durumun en son geldiği nokta ise Instagram hikayesine link ekleme özelliği gibi özellikleri kullanmak.

Bu yazımızda Instagram hikayelerini link ekleme ile ilgili resimli içeriklerin desteğiyle güzel olacağını düşündüğümüz bir anlatım gerçekleştireceğiz. Bu anlatıma gelmeden önce Instagram hikayesine link eklemenin anlamını ve önemini belirtelim.

Instagram Hikayesine Neden Link Ekleriz ?

instagram-hikayesine-link-ekleme

Sosyal medya uygulaması Instagram için son yılların en çok sevilen ve kullanılan sosyal medya uygulaması demiştik. Bu ilginin bir noktadan sonra paraya dönüşmesi kaçınılmazdı. Bu yönde ilk adımı yıllar önce Facebook Instagram’ı satın alarak atmıştı. Daha sonra Facebook bu şirketi üzerinden daha fazla reklam geliri elde etmek için daha fazla reklam modeli geliştirdi ve gerçekten de sosyal medya reklamları konusunda inanılmaz başarılar yakaladı.

Son olarak 2016 yılında yaptığı bir güncelleme ile Instagram’a hikaye özelliğini getiren Facebook bu noktadan sonra reklam verenlerden ve kullanıcılardan çok daha fazla verim alamaya başladı. Hikaye reklamlarının kazandığı başarı sayesinde Instagram 25 milyon işletme hesabına çok daha başarılı reklam modelleri sunmaya başladı. 

Hikaye reklamlarının daha etkili bir hale gelebilmesi için son olarak burada oluşturulan işletme hikayeleri için link ekleme özelliğini de getiren uygulama birçok işletme için vazgeçilmez hale gelmeyi başardı.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

 

Instagram hikayesine link eklemek, hikayenizde paylaştığınız ürün ve hizmetin potansiyel müşterileriniz tarafından daha rahat incelenmesine olanak sağlamaktadır. Ürün bağlantısının müşterilerle paylaşılması satın alma rakamlarını da yükselmektedir. Bu sebepten ötürü eğer bir Instagram işletmeniz varsa hikayelerinize link ekleyerek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

instagram türk gerçek beğeni

Instagram Hikayesine Nasıl Link Eklenir ?

Instagram hikayenizde paylaşacağınız gönderinize link eklemek için öncelikle birkaç ayar yapmalı ve bazı kurallara uymalısınız.

instagram-hikayelere-nasil-link-verilir

Bu ayar ve kurallardan ilkine göre, Instagram işletme hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için hali hazırda bulunan kişisel hesabınızı, ayarlar kısmında işletme hesabına çevirebilirsiniz. Eğer zaten işletme hesabı kullanıyorsanız herhangi bir işlem  yapmanıza gerek yok demektir.

İkinci önemli nokta oldukça kritiktir. Instagram hikayelerinizde link paylaşmak istiyorsanız öncelikle en az 10.000 Instagram takipçisine sahip olmanız gerekmektedir. Yani eğer işletme hesabınızda sizi takip eden 10.000 Instagram kullanıcı yoksa, hikayelerinizde link paylaşamazsınız. Bu konuda profesyonel yardım almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz ve gerçek Instagram takipçileri satın alabilirsiniz.

Üçüncü nokta ise ilk iki şartı yerine getiren işletme hesabı kullanıcıları için oldukça kolaydır. Önce Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız ardından da hikayeniz için bir görsel seçmelisiniz. Daha sonra bu görselin üst kısmında aşağıda gösterilen zincir sembolüne dokunmalısınız.

  instagram-hikayesine-link-eklemeinstagram-hikayesine-link-ekleme

Sonraki aşamada istediğiniz linki ekleyebilir ve kullanıcıların ekranı yukarı kaydırmalarını sağlayarak onlar ile paylaştığınız linke ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Bazı kullanıcılar bu kadar basit bir işlem için sosyal medya şirketlerine çok büyük paralar ödeyebiliyor. Siz blogumuzu takip ederek ve diğer yazılarımızı da okuyarak kendi işletme hesabınızı kendiniz yönetebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak ve konuyla ilgili düşüncelerinizi bizlere iletmek için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca alt bölümde bulunan yorum kısmına yorumlarınızı da gönderebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Instagram, her geçen gün kullanıcılarına yeni deneyimler sunmaya devam ediyor. Bu özelliklerinin bir tanesi Instagram yukarı kaydırma ve link ekleme özelliği. Bu yazıda yukarı kaydırma ve link eklemenin nasıl yapılacağına dair detaylara yer verildi.

Instagram hikaye özelliği

Son gelen özelliklerden bir tanesi Instagram hikaye özelliği. Diğer adı ise Stories. Bu özellik kişisel hesaplarda, kişilerin düşüncelerini ya da fotoğraflarını belli bir süreliğine paylaşma imkanı tanıyor. İş hesapları içinde oldukça işlevsel. Herhangi bir ürünü ya da markayı istediğiniz açışlardan yükleyip, belli bir süreliğine sergileyebilirsiniz. 24 saat boyunca hesabınızda görüntülendikten sonra, bu süre sonunda kendi kendine yok olmaktadır. Instagram’ın bu özelliği oldukça ilgi çekmektedir ve bir çok kişi tarafından takip edilmektedir. Müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmaya çalışarak, her geçen gün güncellemelerle beraber yeni özelliklere imza atıyor. Bunlardan bir tanesi de Instagram yukarı kaydırma ve link ekleme özelliği. Bu özellik, öncelikli olarak ticaretle uğraşan, belli ürünlerin satışını yapan kişiler için oldukça işlevsel.

Instagram yukarı kaydırma ve link ekleme özelliğine geçmeden önce, bilinmesi gereken bir nokta var. Bu özelliği kullanabilmeniz için hesabınızın işletme hesabı olması gerekiyor. Hala kişisel bir hesap kullanıyorsanız, işletme hesabına geçiş yaparak bu özelliği kullanmayı deneyebilirsiniz.

Instagram yukarı kaydırma ve link ekleme özelliği nasıl kullanılır?

Instagram yukarı kaydırma ve link ekleme özelliği bir çok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Profil bilgilerinize kolay bir şekilde link ekleyebilirken, hikayeler kısmına link eklemek bazı durumlarda imkansız olabilmektedir. Instagram yukarı kaydırma ve link ekleme işlemleri adım adım:

 • Hikaye paylaşın.

 • Hikayenizi paylaştıktan sonra resimdeki ok işaretini takip edin.

 • Açılan ekranda bir çok seçenek yer almaktadır. Bu seçenekler içerisinde bağlantı ve link ekleme bölümü yer almaktadır. Herhangi bir bağlantı linkini, buradaki link ve bağlantı kısmına kopyalayın ve kaydedin. İşlem tamam. Bu uygulamadan sonra, takipçileriniz hikayenizi görüp yukarı kaydırdığında, link verdiğiniz adrese gidecektir.
 • Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise, bu özelliğin sizde aktif olup olmadığı. Eğer aktifse dediğim basamakları uygulayarak kolay bir şekilde yukarı kaydırma ve link ekleme işlemini yapabilirsiniz. Aktif değilse bu basamakları uygulamanız mümkün değil.

Instagram yukarı kaydırma link ekleme özelliği neden aktif olmaz?

Yukarıda bahsettiğimiz aşamalar, bazı hesaplarda aktif değildir. Türkiye’ de çok az bir Instagram kullanıcısı bu özellikleri aktif olarak kullanabiliyor. Instagram yukarı kaydırma ve link özelliği neden aktif değil diyorsanız hesabınızın ne kadar popüler olduğunu gözden geçirmeniz gerekiyor. Bu özelliği aktif olarak kullanabilmeniz için takipçi sayınızın 10 bin ve üzerinde olması gerekmektedir. Takipçi sayınız bu orana ulaştığı zaman, sizde bu işlevsel özelliği bahsedilen aşamaları uygulayarak kullanabileceksiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Müzik Bulunduğun Bölgede Kullanılamıyor Sorunu & Çözümü

Instagram yukarı kaydırma ve link özelliği işe yarar mı?

Instagram yukarı kaydırma özelliği oldukça işlevseldir. Kullanabileceğiniz alanlar:

 • Kitap satışı üzerine hesabınız var ya da yazarlık yapıyorsunuz. Instagram link ekleme özelliğini kullanıp, kitabınızdan bir kesit paylaşabilirsiniz. Web sitenizin linkini ekleyerek Instagram takipçilerinizin kolay bir şekilde, sitenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
 • Marka ya da ürün tanıtımı yapılan bir hesabınız var. Ürünlerinizin özelliklerini, farklı modellerini hikayenize ekleyebilirsiniz. Satış yaptığınız sitenin linkini de eklediğinizde direkt satış sitesine ulaşılır ve kullanıcılar kolay bir şekilde ürün siparişi verebilir.
 • Sosyal medya sitelerinde popüler hesaplarınız var. Ya da Youtuber olarak aktif olarak çalışıyorsunuz. Şarkı söylemek, resim yapmak ya da diğer yetenekler üzerine açılan hesapta farklı paylaşımlar yapabilirsiniz. Diğer hesabınızın linkini ekleyerek, paylaşımlarınıza olan erişim sayısını da arttırabilirsiniz.

Instagram yukarı kaydırma link ekleme özelliği nasıl aktif edilir?

Bu sorunun tam cevabı olmamakla birlikte genellikle instagram bu özelliği 10 binden fazla takipçisi olan kişilere veriyor. 10 Bin takipçiniz varsa link ekleme özelliği kesinlikle aktif olacak diye bir garanti yok ancak hikayesine link eklyebilen hesapların neredeyse %90’ı 10 binden fazla takipçiye sahiptir. Dilerseniz Türk Gerçek Takipçi Satın Alarak sizde hikayenize link eklemeyi deneyebilirsiniz.

Görüldüğü üzere Instagram link ekleme özelliği oldukça işlevsel. Paylaşımların daha çok görüntülenmesi, alışverişlerin kolaylaşması için hem popüler hesapların hem de ticaret üzerine açılan hesapların aktif olarak kullanması gerekmektedir.

Instagram Hikayeler

 • Story özelliği de instagrama sonradan eklenen ve instagram kullanıcıları tarafından büyük bir ilgi ile karşılanan bir özelliktir.
 • Story, instagram kullanıcılarının profillerinde sadece 24 saat kalan gönderilerdir.
 • Bu gönderilerin 24 saat içerisinde siliniyor ve kişiler tarafından öne çıkarılmadığı durumlarda farklı kullanıcılar tarafından görüntülenememesi storylerin çok sık kullanılmasının en büyük nedenidir.
 • Günümüzde işletmeler ve kurumsal hesaplarda storyleri çok yoğun bir şekilde kullanmaya başlamıştır.
 • Hatta öyle ki storyler üzerinden kurumsal firmalar, işletmeler ve kişiler reklam verebilmektedir.
 • Sponsorlu story ya da sponsorlu hikaye olarak adlandırılan bu reklamlar kişilerin hesaplarındaki storyleri izlerken iki story arasında karşılarına çıkmaktadır.
 • Bu story reklamları ise genellikle link eklenen reklamlardan oluşmaktadır.
 • İnstagram yeni güncellemeler getirmeden önce bu link ekleme özelliği bulunmuyordu.
 • Yani instagram hesapları ne normal sitelerde ne de sponsorlu storylerde web sitelerine link veremiyorlardı.
 • Ancak günümüzde çeşitli adımları yerine getirerek storylere link verebilmek ve instagram kullanıcılarını web sitelerine yönlendirebilmek mümkündür.
 • Dolayısıyla instagram hikâye link ekleme pek çok instagram kullanıcısının araştırma konusu haline gelmiştir.

instagram türk gerçek takipçi

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

Instagram Hikayesine Nasıl Bağlantı Verilir?

Instagramda en çok talep göre mecra olması nedeni ile internet reklamlarından kendisine düşen payı almaktadır. Instagramın devamlı kendini yenilemesi ve yeni özellikler eklenmesi de instagramda kullanılan reklam modelinin gelişmesini sağlamıştır. 2016 yılından beri story özelliği bulunan Instagram, artık storylere de reklam verebilme özelliğini barındırmaktadır. Storylere reklam ekleme özelliği gelmesi instagramda daha fazla reklam alanı oluşmasını sağlamıştır. storylerde son birkaç yıldır kullanılan instagram link ekleme özelliği ise storylere verilen reklamların daha etkili hale getirilebilmesi mümkündür. Hazırlanan reklamın harekete geçirici olması storyde bulunan linke tıklamasını veya sayfayı yukarıya çekerek web sitesine ziyaret edilmesini sağlamaktadır. Peki, instagram story link ekleme nasıl yapılmaktadır? Öncelikle instagram hesabınızdan paylaşacağınız storye link ekleyebilmek için hesabınızın işletme hesabı olması gerekmektedir. Bunun için halihazırdaki kişisel hesabınızı işletme hesabına kolaylıkla geçirebilirsiniz. Hesabınızın işletme hesabı olduğundan emin olduktan sonra takipçilerinizin de 10.000 olduğundan emin olmalısınız. Bu takipçi sayısı instagram storye link ekleyebilmek için gereken en kritik noktadır. Eğer hesabınızın 10.000 takipçisi yoksa organik instagram takipçilerini satın alabilirsiniz. Tüm kriterleri yerine getirdikten sonra storyde üst kısımda yer alan zincir butonuna tıklayabilir ve gerekli linki ekleyebilirsiniz.

İnstagram Hikâyeye Link Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagramın, sosyal medya da en çok kullanılan kanal olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İnsanların yoğun bir şekilde kullandığı platformların ise birer reklam mecrası haline dönüşmesi kaçınılmazdır. Aslında bu durum televizyon gibi geleneksel mecralar içinde geçerlidir. İnsanların televizyon, radyo gibi mecraları yoğun bir şekilde kullanmaya başlaması bu mecraların reklam kanalı olarak kullanılmasına neden olmuştur. Aynı şekilde insanların gazete, dergi gibi mecralardan uzaklaşmaya başlaması burada sunulan reklamların sayısını ve etkililiğini de düşürmektedir. Sosyal medya ve internette aynı şekilde insanların yoğun bir şekilde bulunduğu platformlar olduğu için yoğun bir reklam mecrası olarak kullanılır. Fakat buradaki reklamlar geleneksel mecradaki reklamlardan farklılık gösterebilmektedir. Geleneksel mecradaki gibi bir reklam filmi olarak değil daha çok insanların ilgisini çekecek ve söz konusu web sitesi ya da sayfaya tıklanmasını sağlayacak reklamlar ve çalışmalar düzenlenmektedir. İnstagram storyleri de bu web sitesine yönlendiren internet reklamları arasında yer almaktadır. Ancak kullanıcılar instagram storye nasıl link ekleme yapacaklarına dair bir bilgileri bulunmamaktadır. Bu doğrultuda bazı adımları izleyerek instagram story hikâye ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
İlk adım olarak hesabınızı işletme hesabına geçirin. Daha sonra instagram takipçilerinizin 10.000 kişi olduğundan emin olmalısınız. İnstagram story link ekleme de en kritik nokta takipçi sayısıdır. Takipçi sayınızın 9.999 olması durumunda story linki ekleyemezsiniz. Bu takipçi sayısından da emin olduktan sonra story atarken üst tarafta yer alan zincire tıklayarak web sitenizin linkini ekleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır 2019

İnstagram Stories Link Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagramda her geçen gün pek çok farklı reklam verilmektedir. Bu reklamlar bazen post bazen ise story olarak instagram kullanıcılarının karşılarına çıkmaktadır. Özellikle son günlerde sık sık karşımıza çıkan story reklamlarında yeni bir özellik kullanılmaktadır. Bu özellik storylere eklenen linklerdir. Bu linkler ile kişiler hedef kitlelerini web sitelerine çok rahat bir şekilde yönlendirebilmektedir. İnstagram hesabındaki takipçi sayısı 10.000 olan ve işletme hesabına sahip olan kişiler story paylaşımı sırasında story link ekleme özelliğini kullanabilirler. Ancak takipçi sayısı 10.000 olmayan hiçbir instagram hesabı story paylaşırken link ekleme özelliğini kullanamamaktadır. Bu noktaya dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Destek Hattı Yardım Merkezi İletişim Numarası

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
5 yorum
  1. Insta Takipçi

   Bu büyük ihtimalle kısa süreli teknik bir sorundan dolayı kaynaklanıyordur ancak eğer hala düzelmediyse Instagram filtresine takılmış olabilirsiniz

  1. Hikayeye link eklemek için işletme hesabına geçiş yapmış olmalısınız ayrıca belirli bir miktar takipçiye de olması gerekir bu rakam şu anda 10.000 olarak belirlenmiştir.

 1. Merhaba
  10k üstü takipçim var. Zincir işaretçisi çıkıyor adres ekleyebiliyorum ancak yukarı kaydır işaretcisi gelmiyor. Sebebi ne olabilir 🤔

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir