instagram-hikayesine-link-ekleme

Instagram Hikayesine Nasıl Link Eklenir ?

Instagram Hikayeler İçin Link Ekleme Rehberi – Resimli Anlatım

Sosyal medya uygulamaları içerisinde son zamanlarda en çok dikkat çeken uygulama Instagram fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Bu uygulamanın hikayeler kısmına link ekleme özelliği ise son zamanlarda işletme hesapları tarafından oldukça sık kullanılan bir özellik.

İnsanların sosyal medya ile tanışmasının ardından birçok alışkanlığımız değişmeye başladı. Özel günler hariç daha önce fotoğraf çekinme ve bunu paylaşma gibi bir alışkanlığımız yoktu. Artık öyle bir noktayız ki fotoğraf ve video paylaşılan sosyal medya uygulamaları sayesinde para kazanır duruma bile geldik. Bu durumun en son geldiği nokta ise Instagram hikayesine link ekleme özelliği gibi özellikleri kullanmak.

Bu yazımızda Instagram hikayelerini link ekleme ile ilgili resimli içeriklerin desteğiyle güzel olacağını düşündüğümüz bir anlatım gerçekleştireceğiz. Bu anlatıma gelmeden önce Instagram hikayesine link eklemenin anlamını ve önemini belirtelim.

Instagram Hikayesine Neden Link Ekleriz ?

instagram-hikayesine-link-ekleme

Sosyal medya uygulaması Instagram için son yılların en çok sevilen ve kullanılan sosyal medya uygulaması demiştik. Bu ilginin bir noktadan sonra paraya dönüşmesi kaçınılmazdı. Bu yönde ilk adımı yıllar önce Facebook Instagram’ı satın alarak atmıştı. Daha sonra Facebook bu şirketi üzerinden daha fazla reklam geliri elde etmek için daha fazla reklam modeli geliştirdi ve gerçekten de sosyal medya reklamları konusunda inanılmaz başarılar yakaladı.

Son olarak 2016 yılında yaptığı bir güncelleme ile Instagram’a hikaye özelliğini getiren Facebook bu noktadan sonra reklam verenlerden ve kullanıcılardan çok daha fazla verim alamaya başladı. Hikaye reklamlarının kazandığı başarı sayesinde Instagram 25 milyon işletme hesabına çok daha başarılı reklam modelleri sunmaya başladı. 

Hikaye reklamlarının daha etkili bir hale gelebilmesi için son olarak burada oluşturulan işletme hikayeleri için link ekleme özelliğini de getiren uygulama birçok işletme için vazgeçilmez hale gelmeyi başardı.

Instagram hikayesine link eklemek, hikayenizde paylaştığınız ürün ve hizmetin potansiyel müşterileriniz tarafından daha rahat incelenmesine olanak sağlamaktadır. Ürün bağlantısının müşterilerle paylaşılması satın alma rakamlarını da yükselmektedir. Bu sebepten ötürü eğer bir Instagram işletmeniz varsa hikayelerinize link ekleyerek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Instagram Hikayesine Nasıl Link Eklenir ?

Instagram hikayenizde paylaşacağınız gönderinize link eklemek için öncelikle birkaç ayar yapmalı ve bazı kurallara uymalısınız.

instagram-hikayelere-nasil-link-verilir

Bu ayar ve kurallardan ilkine göre, Instagram işletme hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için hali hazırda bulunan kişisel hesabınızı, ayarlar kısmında işletme hesabına çevirebilirsiniz. Eğer zaten işletme hesabı kullanıyorsanız herhangi bir işlem  yapmanıza gerek yok demektir.

İkinci önemli nokta oldukça kritiktir. Instagram hikayelerinizde link paylaşmak istiyorsanız öncelikle en az 10.000 Instagram takipçisine sahip olmanız gerekmektedir. Yani eğer işletme hesabınızda sizi takip eden 10.000 Instagram kullanıcı yoksa, hikayelerinizde link paylaşamazsınız. Bu konuda profesyonel yardım almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz ve gerçek Instagram takipçileri satın alabilirsiniz.

Üçüncü nokta ise ilk iki şartı yerine getiren işletme hesabı kullanıcıları için oldukça kolaydır. Önce Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız ardından da hikayeniz için bir görsel seçmelisiniz. Daha sonra bu görselin üst kısmında aşağıda gösterilen zincir sembolüne dokunmalısınız.

  instagram-hikayesine-link-eklemeinstagram-hikayesine-link-ekleme

Sonraki aşamada istediğiniz linki ekleyebilir ve kullanıcıların ekranı yukarı kaydırmalarını sağlayarak onlar ile paylaştığınız linke ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Bazı kullanıcılar bu kadar basit bir işlem için sosyal medya şirketlerine çok büyük paralar ödeyebiliyor. Siz blogumuzu takip ederek ve diğer yazılarımızı da okuyarak kendi işletme hesabınızı kendiniz yönetebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak ve konuyla ilgili düşüncelerinizi bizlere iletmek için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca alt bölümde bulunan yorum kısmına yorumlarınızı da gönderebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Hadise Instagram Paylaşımının Sırrı Ortaya Çıktı

Instagram, her geçen gün kullanıcılarına yeni deneyimler sunmaya devam ediyor. Bu özelliklerinin bir tanesi Instagram yukarı kaydırma ve link ekleme özelliği. Bu yazıda yukarı kaydırma ve link eklemenin nasıl yapılacağına dair detaylara yer verildi.

Instagram hikaye özelliği

Son gelen özelliklerden bir tanesi Instagram hikaye özelliği. Diğer adı ise Stories. Bu özellik kişisel hesaplarda, kişilerin düşüncelerini ya da fotoğraflarını belli bir süreliğine paylaşma imkanı tanıyor. İş hesapları içinde oldukça işlevsel. Herhangi bir ürünü ya da markayı istediğiniz açışlardan yükleyip, belli bir süreliğine sergileyebilirsiniz. 24 saat boyunca hesabınızda görüntülendikten sonra, bu süre sonunda kendi kendine yok olmaktadır. Instagram’ın bu özelliği oldukça ilgi çekmektedir ve bir çok kişi tarafından takip edilmektedir. Müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmaya çalışarak, her geçen gün güncellemelerle beraber yeni özelliklere imza atıyor. Bunlardan bir tanesi de Instagram yukarı kaydırma ve link ekleme özelliği. Bu özellik, öncelikli olarak ticaretle uğraşan, belli ürünlerin satışını yapan kişiler için oldukça işlevsel.

Instagram yukarı kaydırma ve link ekleme özelliğine geçmeden önce, bilinmesi gereken bir nokta var. Bu özelliği kullanabilmeniz için hesabınızın işletme hesabı olması gerekiyor. Hala kişisel bir hesap kullanıyorsanız, işletme hesabına geçiş yaparak bu özelliği kullanmayı deneyebilirsiniz.

Instagram yukarı kaydırma ve link ekleme özelliği nasıl kullanılır?

Instagram yukarı kaydırma ve link ekleme özelliği bir çok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Profil bilgilerinize kolay bir şekilde link ekleyebilirken, hikayeler kısmına link eklemek bazı durumlarda imkansız olabilmektedir. Instagram yukarı kaydırma ve link ekleme işlemleri adım adım:

 • Hikaye paylaşın.

 • Hikayenizi paylaştıktan sonra resimdeki ok işaretini takip edin.

 • Açılan ekranda bir çok seçenek yer almaktadır. Bu seçenekler içerisinde bağlantı ve link ekleme bölümü yer almaktadır. Herhangi bir bağlantı linkini, buradaki link ve bağlantı kısmına kopyalayın ve kaydedin. İşlem tamam. Bu uygulamadan sonra, takipçileriniz hikayenizi görüp yukarı kaydırdığında, link verdiğiniz adrese gidecektir.
 • Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise, bu özelliğin sizde aktif olup olmadığı. Eğer aktifse dediğim basamakları uygulayarak kolay bir şekilde yukarı kaydırma ve link ekleme işlemini yapabilirsiniz. Aktif değilse bu basamakları uygulamanız mümkün değil.

Instagram yukarı kaydırma link ekleme özelliği neden aktif olmaz?

Yukarıda bahsettiğimiz aşamalar, bazı hesaplarda aktif değildir. Türkiye’ de çok az bir Instagram kullanıcısı bu özellikleri aktif olarak kullanabiliyor. Instagram yukarı kaydırma ve link özelliği neden aktif değil diyorsanız hesabınızın ne kadar popüler olduğunu gözden geçirmeniz gerekiyor. Bu özelliği aktif olarak kullanabilmeniz için takipçi sayınızın 10 bin ve üzerinde olması gerekmektedir. Takipçi sayınız bu orana ulaştığı zaman, sizde bu işlevsel özelliği bahsedilen aşamaları uygulayarak kullanabileceksiniz.

Instagram yukarı kaydırma ve link özelliği işe yarar mı?

Instagram yukarı kaydırma özelliği oldukça işlevseldir. Kullanabileceğiniz alanlar:

 • Kitap satışı üzerine hesabınız var ya da yazarlık yapıyorsunuz. Instagram link ekleme özelliğini kullanıp, kitabınızdan bir kesit paylaşabilirsiniz. Web sitenizin linkini ekleyerek Instagram takipçilerinizin kolay bir şekilde, sitenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
 • Marka ya da ürün tanıtımı yapılan bir hesabınız var. Ürünlerinizin özelliklerini, farklı modellerini hikayenize ekleyebilirsiniz. Satış yaptığınız sitenin linkini de eklediğinizde direkt satış sitesine ulaşılır ve kullanıcılar kolay bir şekilde ürün siparişi verebilir.
 • Sosyal medya sitelerinde popüler hesaplarınız var. Ya da Youtuber olarak aktif olarak çalışıyorsunuz. Şarkı söylemek, resim yapmak ya da diğer yetenekler üzerine açılan hesapta farklı paylaşımlar yapabilirsiniz. Diğer hesabınızın linkini ekleyerek, paylaşımlarınıza olan erişim sayısını da arttırabilirsiniz.

Görüldüğü üzere Instagram link ekleme özelliği oldukça işlevsel. Paylaşımların daha çok görüntülenmesi, alışverişlerin kolaylaşması için hem popüler hesapların hem de ticaret üzerine açılan hesapların aktif olarak kullanması gerekmektedir.

Instagram Hikayesine Nasıl Link Eklenir ?
4.5 (90.18%) 340 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Arşiv Fotoğrafları Nerede Saklanıyor ? - Resimli Anlatım başlıklı makalemizde instagram arşiv hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Hikayesine Nasıl Link Eklenir ?” üzerine 4 düşünce

  1. Insta Takipçi

   Bu büyük ihtimalle kısa süreli teknik bir sorundan dolayı kaynaklanıyordur ancak eğer hala düzelmediyse Instagram filtresine takılmış olabilirsiniz

   Cevapla
  1. Insta Takipçi

   Hikayeye link eklemek için işletme hesabına geçiş yapmış olmalısınız ayrıca belirli bir miktar takipçiye de olması gerekir bu rakam şu anda 10.000 olarak belirlenmiştir.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir