Instagram Hikâyeye Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram son zamanların en popüler uygulaması olarak yoluna devam etmekte ve sürekli yeni özelliklerle büyümeye devam etmektedir. Son zamanların en çok tutulan özelliği ise hikâyeler bölümüdür. Neredeyse diğer paylaşımları yakalayan hikâye paylaşımı her geçen gün daha fazla kullanılmaya devam etmektedir. Bu yazımızda da Instagram hikâyeye kişi etiketleme konusunu işleyerek hikâye severlere bir özellikten daha nasıl faydalanabileceklerini anlatma çalışacağız.

Instagram Hikâyeye Kişi Etiketleme

Instagram’da herhangi bir paylaşım yaptığımızda arkadaşlarımızı etiketleyebiliyor ve bu özelliği rahatlıkla kullanabiliyoruz. Peki, hikâye paylaşırken bir arkadaşımızı etiketlemek istediğimizde ne yapmamız gerekiyor. İşte burada da bu yazımız ortaya çıkıyor ve sizlere yardımcı oluyor.

Instagram Hikâyeye Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram hikâyeye kişi etiketleme yapmak için öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapmalı ve hikâyeler alanını açmalısınız. Bu alana girdikten sonra istediğiniz fotoğrafı ya da videoyu seçerek ekleyin ve üst kısımda bulunan “Aa” simgesini tıklayın. Ardından “@” işaretini yapın ve etiketlemek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazın. Zaten siz yazmaya başladıktan sonra Instagram otomatik olarak isimleri gösterecek ve siz de aralarından birini seçebileceksiniz. Kişiyi seçtikten sonra hikâyeyi paylaşabilirsiniz. Hikâye paylaşıldıktan sonra etiketleme yaptığınız kişiye bildirim gidecek ve gönderinizde etiketlendiği gösterilecektir.

Instagram Hikâyeye Kişi Etiketleyemiyorum

Hikâyenizi kişi etiketlemek istediğinizde zaman zaman sorunlar yaşanabilmekte olup, burada anlatacağımız çözüm yöntemlerinden sonra bu sorun ortadan kalkacaktır. Hikâyeye kişi etiketlemede sorun yaşıyorsanız öncelikle Instagram’ın son sürümünü kullandığınızdan emin olmalısınız. Bazen yapılmayan güncellemeler sorunlara neden olmakta ve bazı özelliklerin kullanılmasını engellemektedir. Güncelleme yapmak için uygulama mağazasına ( Android cihazlar için Google Play Store, İOS cihazlar için AppStore) gidebilirsiniz. Uygulamanın son sürümünü kullandığınızdan emin olduktan sonra internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Mobil veri kullanıyorsanız wi-fi ye geçiş yapmalı ve sorunun ortadan kalkıp kalkmadığını kontrol etmelisiniz. Sorununuz devam ediyorsa Instagram’ı tüm dosyalarıyla birlikte kaldırın ve telefonunuz yeniden başlatın. Ardından uygulamayı yükleyin ve hikâyeye kişi etiketlemeyi deneyin. Sorununuz %99 ihtimalle çözülmüş olacaktır.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hesabım Engellendi! Instagram Hesabımı Nasıl Geri Açarım?

Instagram hikâyeye kişi etiketleme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Hikâyeye Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?
İçeriğimize oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Link Kopyalama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde instagram link kopyalama ve instagram URL verme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir