Instagram İçin Chrome Eklentisi

Instagram İçin Chrome Eklentisi

Instagram’ın tüm güncellemelerine rağmen hala web sürümünün belli bir düzeyden kurtulamadığını söylemek gerek. Instagram İçin Chrome Eklentisi bu sebepten yükseliyor olabilir. Özellikle Instagram web sürümü üzerinden hala paylaşım yapılamıyor olması ve bunun yanında yeni özellikler resimlerin hikayesi özelliğinin de kullanılamaması Instagram’ın web sürümünün eleştiriler almasına neden oluyor. Tüm bu eleştirileri cevaplamak isteyen Instagram çok kısa bir süre önce Windows için uygulama yayınlamıştı. Uygulamanın bilgisayarlarda da kullanılmasına izin veren Instagram, Windows dışında ise hala bilgisayarlarda web sürüm üzerinden kullanılıyor.

Fakat web sürümün bu şekilde kısıtlamaları için de artık yeni çözümler var. Bunlarsan bir tanesi de web sürüm üzerinden resimlerin hikayesi paylaşımları görmeye izin veren Chrome eklentisi. İnternet dünyasında en çok kullanılan tarayıcılardan biri olarak bilinen Google Chrome tarayıcının Instagram İçin Chrome Eklentisi sayesinde artık web sürüm üzerinden de resimlerin hikayesi paylaşımlarının görüntülenmesi sağlanıyor. Peki, bu eklenti nasıl kullanılır bakalım.

  • Öncelikle Google Chrome üzerinden eklentiler bölümüne girerek Instagram için yayınlanan eklenti “Chrome IG Story” eklentisini indirmeniz gerekiyor.

  • Eklentiyi indirdikten sonra ise yapmanız gereken Instagram hesabınıza giriş yapmak. Instagram web sürümü üzerinden hesabınıza giriş yapıp ardından eklentiyi etkinleştirdiğiniz de doğrudan Instagram hikayeler paylaşımlarını da görüntüleyebiliyorsunuz. Bunun dışında Windows için artık Instagram uygulamasını indirip buradan hesabınıza girerek resimlerin hikayesi paylaşımlarınızı da görebiliyorsunuz.

Yukarıda bahsedilen önerileri gerçekleştirerek Instagram chrome eklentisini kolay ve güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. 

Instagram Chrome Eklentisi Ne İşe Yarar?

Instagram chrome eklentisi güvenilir bir şekilde tarayıcı üzerinden Instagram adresinize girmeyi ve Instagram uygulama özelliklerini kullanmanızı sağlar. Bildiğiniz üzere Instagram’a bilgisayardan giriş yaptığınızda, yani tarayıcı üzerinden giriş yaptığınızda, Instagram’ın tüm özelliklerini uygulamadaki gibi kullanamıyorsunuz. Örneğin bilgisayardan Instagram DM gönderme işlemi veya bilgisayardan Instagram hikaye paylaşma özelliği gibi birçok özellik, tarayıcı üzerinden giriş sağlandığında kullanılmamaktaydı. Bu durum, özellikle Instagram üzerinde çok fazla vakit geçiren veya önemli işlerini Instagram üzerinden gerçekleştirmek isteyen, işletme hesaplarına veya kişisel hesaplara sahip kullanıcılar açısından çok fazla problem teşkil etmekteydi. Ancak hala aynı sorunu yaşayan kullanıcılar varsa, güzel bir haberim var. Instagram Chrome eklentisi sayesinde bilgisayarınız üzerinden sorunsuz bir kullanım gerçekleştireceksiniz. 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir?

Eğer bir işletme hesabına sahipseniz veya popüler bir hesaba sahipseniz Instagram’ı bilgisayardan kullanmak, işlemlerinizi hızlandıracak ve olumlu sonuçlar doğuracaktır. Özellikle tarayıcılar üzerinden Instagram adresine giriş yaparak telefondaki gibi kullanmak isteyen Instagram kullanıcıları büyük bir hayal kırıklığı yaşamaktaydılar. Çünkü birçok özellik, tarayıcı üzerinden Instagram’a giriş sağlandığında kullanımamaktadır. DM atma, story paylaşma gibi birçok önemli özelliği telefondaki gibi kullanabilmeniz için Instagram Chrome eklentisinden faydalanmanız gerekmektedir. Çok basit bir şekilde Chrome eklentisi sağlayarak Instagram adresinize giriş yapabilir ve hesabınızı güvenle kullanabilirsiniz. 

https://www.instatakipci.com/

Instagram Bilgisayardan Kullanılır mı?

Windows 10 işletim sistemine sahipseniz Store bölümünden Instagram uygulamasını indirerek hesabınıza erişerek Instagram rahatça kullanabilirsiniz.

Instagram Dm bilgisayardan kullanılır mı?

Instagram erişiminizi sağladığınız takdirde tüm özelliklerini rahatça kullanabilirsiniz.

Instagram Güncellemeleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir