Instagram güncelleme

Instagram ile Snapchat Arasında Yeni Bir Yarış Başladı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Sosyal medya uygulamaları arasında bitmek bilmeyen bir yarışın olduğu bir gerçek özellikle son dönemde Facebook desteğiyle beraber Instagram’ın ön plana çıkmaya başlaması ise bu yarışın içerisinde Instagram’ın en ciddi rakiplerden biri olarak gözükmesine neden oldu. Tabi bu durum Instagram için de geçerli. Yani Instagram’da artık birçok sosyal medya uygulaması geçmek için sürekli yeni güncellemeler yayınlıyor. Bu noktada Instagram’ın geçmek istediği son uygulamalardan birisi de Snapchat uygulaması oldu.

Zira son gelen güncelleme sonrasında uygulamanın Snapchat ile uzun zamandır kullanılan resimlerin hikayesi özelliğini aktif ettiği haberi geldi. Yani artık Instagram kullanıcılarının da doğrudan Snapchat uygulaması üzerinde kullanılan fotoğrafların hikayesi modunu kullanabilecekleri açıklandı. Fotoğraf üzerinde animasyonlar efektler kullanmaya izin veren yeni özelliklerle beraber gözler bir kez daha Instagram’a çevrildi. Zira Snapchat üzerinde kullanılan söz konusu sistemin Instagram’a dahil edilmesiyle beraber iki uygulama arasındaki yarışta bir hayli kızışmış oldu. Instagram’ın attığı bu güncelleme hamlesiyle beraber kullanıcılarının ilgisini bir hayli çektiği de biliniyor. Fakat bu aşamada Snapchat uygulamasını geride bırakmak için Instagram’ın yaptığı hamle yeterli olur mu bilinmez. Fakat bilinen bir şey varsa o da iki uygulama arasında artık daha fazla kullanıcı kazanmak için yeni bir yarışın başlayacağı kesin. Zira daha önce Snapchat sosyal medya uygulamasının Facebook tarafından satın alınmaya çalışılması bu iddiaları güçlendiriyor.

Sosyal medyanın adeta yükselen yıldızlarından biri haline gelen Instagram, birçok konuda önde gelen sosyal medya uygulamalarından biri haline geldi. Diğer sosyal medya uygulamalarında yer alan özellikleri de uygulamaya dahil ederek, geliştirmelere devam eden Facebook’un bu hamlelerin hemen ardından ise Instagram yüz filtrelerini de uygulamaya dahil etmişti. Snapchat uygulamasından alınan bir özellik olarak karşımıza çıkan ve çok daha ön planda bir özellik olarak bilinen yüz filtreleri, ilk etapta sadece standart çıkartmalarla yayınlanmıştı. Belli başlı yüz filtrelerinin kullanılmasına izin veren sosyal medya uygulamasının şimdi ise Özelleştirilebilir Yüz Filtreleri gündemde. Snapchat uygulamasından daha önemli hale gelecek olan yüz filtreler sistemi için gelen özelleştirme ise şimdiden ilgi odağı olmuş gibi gözüküyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Cem Yılmaz Instagram Paylaşımı İle Ayrıldığını Duyurdu

Özelleştirilebilir Yüz Filtreleri Nasıl Bir Kullanım Sunuyor?

Özelleştirilebilir Yüz Filtreleri sayesinde Instagram kullanıcıları yüz filtrelerinde kendileri çizim yapabiliyor. Bunun yanı sıra daha ilgi çekici yüz filtreleri oluşturulması sağlanmakta. Her ne kadar uygulamanın özelleştirilebilir ve düzenlenebilir filtreleri sunuluyor olsa da henüz bu özelliğinde sınırlı olduğunu söylemek gerekiyor. Çok daha başarılı bir yüz filtresi sistemi olarak sunulan Özelleştirilebilir Yüz Filtreleri teknolojisinin, hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde de yayında olduğunu belirtelim.

Özelleştirilebilir Yüz Filtreleri

Arka kısımda değiştirilebilir menüler kullanabileceğiniz, bunun yanında yine farklı efektler kullanabileceğini Özelleştirilebilir Yüz Filtreleri, Snapchat uygulamasına karşı sosyal medya devinin en büyük kozlarından da bir tanesi. Instagram 10.21 sürümü sonrasında gelen yüz filtrelerinin bu özelliklerle beraber Snapchat yüz filtrelerini de geçtiğini biliyoruz. Son olarak Snapchat tarafından Pokemon karakterlerinin sunulduğu yüz filtresi özelliğine rağmen, Özelleştirilebilir Yüz Filtreleri ve diğer tüm yüz filtreleriyle beraber Instagram’ın giderek artan bir hite sahip olduğu ve bu alanda da hikayeler kadar başarılı olma yolunda gittiği de kesin.

İki firma arasındaki çekişmenin yüz filtreleri bölümünde de nasıl sonuçlanacağı merak konusu. Tüm bu değerlendirmelerimizle beraber düşünüp Instagram’ın bu konuda da öne geçtiğini görürsek, zaten zor durumda olan Snapchat uygulamasının biraz daha geri planda kalacağına ise kesin gözüyle bakabiliriz.

 

Instagram ile Snapchat Arasında Yeni Bir Yarış Başladı
4.3 (85.22%) 23 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Hikayeler Geldi başlıklı makalemizde Instagram Hikaye, Instagram Hikaye dönemi ve Instagram Hikaye güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram ile Snapchat Arasında Yeni Bir Yarış Başladı” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir