Instagram güncelleme

Instagram ile Snapchat Arasında Yeni Bir Yarış Başladı

Sosyal medya uygulamaları arasında bitmek bilmeyen bir yarışın olduğu bir gerçek özellikle son dönemde Facebook desteğiyle beraber Instagram’ın ön plana çıkmaya başlaması ise bu yarışın içerisinde Instagram’ın en ciddi rakiplerden biri olarak gözükmesine neden oldu. Tabi bu durum Instagram için de geçerli. Yani Instagram’da artık birçok sosyal medya uygulaması geçmek için sürekli yeni güncellemeler yayınlıyor. Bu noktada Instagram’ın geçmek istediği son uygulamalardan birisi de Snapchat uygulaması oldu.

Zira son gelen güncelleme sonrasında uygulamanın Snapchat ile uzun zamandır kullanılan resimlerin hikayesi özelliğini aktif ettiği haberi geldi. Yani artık Instagram kullanıcılarının da doğrudan Snapchat uygulaması üzerinde kullanılan fotoğrafların hikayesi modunu kullanabilecekleri açıklandı. Fotoğraf üzerinde animasyonlar efektler kullanmaya izin veren yeni özelliklerle beraber gözler bir kez daha Instagram’a çevrildi. Zira Snapchat üzerinde kullanılan söz konusu sistemin Instagram’a dahil edilmesiyle beraber iki uygulama arasındaki yarışta bir hayli kızışmış oldu. Instagram’ın attığı bu güncelleme hamlesiyle beraber kullanıcılarının ilgisini bir hayli çektiği de biliniyor. Fakat bu aşamada Snapchat uygulamasını geride bırakmak için Instagram’ın yaptığı hamle yeterli olur mu bilinmez. Fakat bilinen bir şey varsa o da iki uygulama arasında artık daha fazla kullanıcı kazanmak için yeni bir yarışın başlayacağı kesin. Zira daha önce Snapchat sosyal medya uygulamasının Facebook tarafından satın alınmaya çalışılması bu iddiaları güçlendiriyor.

Instagram ile Snapchat Arasında Yeni Bir Yarış Başladı
4.3 (85.22%) 23 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Stories Güncellemesi Geliyor başlıklı makalemizde instagram, Instagram güncelleme ve Instagram Stories hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir