Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu Nasıl Giderilir?

Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu Nasıl Giderilir?

Sosyal medya uygulamaları artık hemen herkes tarafından tercih edilen uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle son yıllarda internet kullanımının değişmesiyle beraber sosyal medyaya olan ilgi de bir hayli artış sağlamaya başladı. Bu ilgi artışıyla beraber artık tek tek belli bir sosyal medya uygulaması kullanmak yerine, kullanıcıların birden çok sosyal medya uygulamasını da tek çatı altında kullanmayı tercih ettiğini biliyoruz. Böyle bir kullanım yapmak için kullanıcıların hesaplarını birbirlerine bağlanmaları gerekiyor. Bu noktada en çok kullanılan sistem Instagram ile Twitter Bağlantısı. Görsel yönü öne çıkan Instagram ile haber yönü öne çıkan Twitter uygulamasının birleştirilmesiyle daha rahat kullanım sunuluyor. Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu ise kullanıcıların bir hayli sıkıntı yaşamasına neden oluyor. Peki, Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu yaşarsak ne yapmamız gerekiyor?

Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Instagram ya da Twitter üzerinden bağlantınızı oluşturduğunuz zaman normal şartlar altında paylaşımlarınız doğrudan Twitter hesabınızda da görüntülenebiliyor. Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu yaşandığında ise Twitter üzerinden paylaşımlarınızı görüntülemekte sorunlar yaşayabiliyorsunuz. Eğer yaşadığınız sorun bir iki paylaşımla sınırlı kalırsa, bir süre beklemeniz gerekli. Öyle ki çökme sorunları veya iki uygulamanın sistemlerinde yaşanan bir bağlantı sıkıntısı nedeniyle iki hesabın kontrolde kısa süreli sıkıntılar yaşanabiliyor. Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu Nasıl Giderilir? Yakından bakalım. 

Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu

Instagram ve Twitter Bağlantısı Sorunu Nasıl Çözülür?


Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu
gidermek için yapabileceğiniz ilk işlem ise yeniden doğru bağlantı yapmak. Bunun için bir kez daha bağlantı adımlarını hatırlatalım.

  • Instagram profilinize girerek buradan ayarlar sekmesine girmeniz aşama olacak.
  • Ayarlar sekmesine girdikten sonra ise “Bağlantılı hesaplar” kısmına girmeniz gerekiyor. Bağlantı hesaplar bölümü hem Instagram hem de Facebook hem de Twitter bağlantılarınızı gösteriyor.
  • Bu hesaplar üzerinden Twitter uygulamasını seçmeniz gerekiyor. Twitter uygulamasına tıklayarak “bağlantıyı kaldır” demeniz gerek. Bağlantıyı kaldır dedikten sonra ise iki uygulama arasındaki bağlantı sıfırlanacaktır.
  • Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu çözmek için tekrar bağlantı kurmanız gerekiyor. Bu noktada aynı menü üzerinden kullanıcı bilgilerinizi girerek yeniden bağlantı yapmanız gerekiyor.
  • Ardından sorunun çözülmesi gerekiyor. Fakat eğer sorun çözülmediyse deneyebileceğiniz bir yöntem daha var.

Bunun için öncelikle Instagram hesabınızdan ve Twitter hesabınızdan tamamen çıkış yapmanız gerekiyor. Ardından hem Instagram uygulaması için hem de Twitter uygulaması için akıllı telefonunuz üzerinden ön bellek temizlemesi yapmanız gerekiyor. Daha sonra her iki uygulamaya bir kez daha giriş yapıp bağlantı işlemini yeniden yapmayı deneyebilirsiniz. Bunlardan sonra sorunun giderilmesi gerekiyor. Yine de sorun yaşarsanız yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu Nasıl Giderilir? Cevaplamaya çalıştık.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Pazar Analizi Nasıl Yapılır ve Pazar Analizi Ne İşe Yarar?

Instagram, Twitter ile Bağlanabilir mi?

Instagram ile twitter hesabınızı entegre bir şekilde birbirine bağlayabilirsiniz.

Instagram, Twitter Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Instagram’a girip ayarlar kısmından Bağlı Hesaplar sekmesine girerek Twitter hesabınızı seçip kullanıcı bilgilerinizi girdikten sonra hesabınızı bağlayabilirsiniz.

İzin Verdiğim Uygulamalar Hesabıma Zarar Verir mi?

İzin verdiğiniz uygulamalar hesabınıza zarar verebilir, güvenilir firmalar tarafından onaylı olmayan uygulamalara hesabınızı bağlamanız kesinlikle önerilmez.

Twitter Karakter Sınırı Kaçtır?

Twitter profilinizde paylaşacağınız tweetler için en fazla 280 karakter kullanabilirsiniz.

Instagram Paylaşımlarımı Otomatik Olarak Twitterda Paylaşabilir miyim?

Instagram paylaşımlarınızı direkt olarak twitter üzerinde paylaşmanız mümkün değildir.

3.Parti Uygulamalar Güvenilir mi?

Instagram ya da twitter için hizmet vermekte olan 3.parti uygulamalar güvenilir değildirler. Şifrelerinizi paylaşmamalı ve bu uygulamalar üzerinden hesaplarınıza bağlanmamalısınız.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir