Instagram iOS 10 İçin Güncellenecek Mi?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram iOS 10 güncellemesi geliyor mu? Apple’ın geçtiğimiz günlerde iPhone tanıtımı yapmasıyla beraber Apple’ın kullanıcılara ne gibi yenilikler sunacağı da ortaya çıkmıştı. Akıllı telefon alanında en başarılı ürünlerden biri olacağı artık kesinleşen iPhone 7 oldu. Apple’ın, kulaklık girişleri olmak üzere birçok değişikliğe de gitme kararı aldığı ortaya çıktı. Sadece donanımsal değil bunun dışında yazılımsal olarak da bazı yenilikler yapılacağı da açıklandı.

Yazılımsal alanda telefonda eski serilere göre birçok yenilik bulunuyor. Fakat bunun dışında iOS 10 ile beraber işletim sistemi olarak da en büyük değişimlerden birini yapacağı da ortaya çıkmış oldu. Üstelik işletim sisteminin yeni sürümü olarak yayınlanacak olan iOS 10 işletim sisteminin sadece iPhone 7 serisi akıllı telefonlara da gelmeyeceği de söylemek gerekiyor. Bunun dışında iPhone 5 serisi ve üstü seriler için de sunulan yeni işletim sisteminin epey bir değişiklik getireceğini de belirtelim.

Telefonun teknik özellikleri konusunda birçok değişiklik sağlayacağı biliniyor. iOS 10 işletim sisteminin en çok merak edilen yönlerinden birisi de sosyal medya uygulamalarını nasıl değiştireceği. Zira henüz işletim sistemi yeni yayınlanmış olsa da şimdiden birçok sosyal medya uygulaması iOS 10  için iOS sürümlerini güncellemeye başladı. İlk olarak WhatsApp ardından Twitter derken şimdilerde ise ardı ardına güncelleme yayınlayan firmanın Instagram iOS 10 için özel bir güncelleme yayınlayıp yayınlamayacağı merak konusu oldu. Zira Instagram iOS 10 ’un yeni özelliklerine ayak uydurabilmek için güncellenebileceği açıklandı.

Yayınlanacak olan yeni güncellemenin ise daha çok geliştirilen Touch ID özelliği için geçerli olabileceği de düşünülüyor. Bunun dışında Siri ile beraber komut vererek paylaşım yapma ya da Siri ile Instagram paylaşımlarını kontrol etme gibi ayrıcalıklarında kullanıcılara sunulabileceği de düşünülüyor. Fakat Instagram’ın söz konusu iOS 10 güncellemesi için henüz bir açıklama yapmadığını da belirtelim. Yani şuan için tüm bunlar birer varsayım olarak gösteriliyor. Ama güncelleme konusunda en sık yenilik haberi ile gündeme gelen sosyal medya uygulaması olması Instagram hakkındaki bu iddiaları da güçlendiren en büyük etken.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Simge Fıstıkoğlu Instagram Hesabından Acı Haberi Paylaştı

Iphone Serileri ve Değişimler

Dünyanın en çok kullanılan akıllı telefonlarından birisi de Apple tarafından üretilen iPhone serisi. Serinin hemen her telefonu rakiplerine göre daha yüksek fiyat aralıklarında olsa da özellikle iPhone serisiyle beraber erişilebilirlik ve asistanlık konusunda kullanıcılara biz dizi imkan sunulması kullanıcıların iPhone telefonları bu kadar çok tercih etmelerine neden oluyor. Bu kadar çok beğeni toplaması iPhone serisinin her sene yeni bir üye daha kazanmasını sağlamaya başladı. Bu bağlamda son dönemde iPhone 6 ve iPhone 6S telefonlarıyla karşılaşmıştık. Şimdilerde ise iPhone 7 serisiyle ilgili çalışmalar hızlandı. Eylül ayı içerisinde tanıtılması beklenen iPhone 7 serisiyle beraber birçok özelliğinde değişeceği düşünülüyor.

Bu noktada geçtiğimiz hafta düzenlenen WWDC 2016 etkinliğinde yapılacak değişikliklere ilişkin ilk bilgiler verilmeye başlanmıştı. Verilen bilgiler arasında en çok önem verileni ise iOS 10 işletim sistemiyle ilgili oldu. Apple’ın iPhone 7 ve bir önceki iPhone serilerinde kullanmayı düşündüğü yeni işletim sistemi iOS 10 ile beraber birçok yeni özelliğinde geleceği duyuruldu. Özellikle Apple’ın yeni teknolojisi 3D Touch iOS 10 ile beraber tamamen değişecek. Tabi net olarak ne gibi değişikliklerin yer alacağını beta 2-3 sürümünden sonra görmeye başlayacağız.

https://www.instatakipci.com/begeni

Instagram iOS 10 İçin Güncellenecek Mi?
4.4 (88.28%) 145 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Hikayeler Özelliği İçinde Artık Fotoğraf Sınırı Yok başlıklı makalemizde instagram, Instagram Hikayeler ve Instagram Hikayeler güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir