Instagram İOS Sorunu İçin Güncelleme Yayınladı

Instagram İOS Sorunu İçin Güncelleme Yayınladı

Son dönemde Apple ile Instagram arasında hem tatlı bir atışma hem de ciddi bir iş birliği içerisinde çalışmaya başladı. Instagram İOS işletim sistemini yenileyerek İOS 9’a yükseltmesi Instagram’ın çalışmalarını daha da arttırmıştı. Uygulamanın bu kadar çok önem verdiği Iphone kullanıcıları için İOS 9 uyumunun sağladığı yeni Instagram’da kısa sürede oluşturulmuştu. Tüm bunlarla beraber eski İOS işletim sistemlerine de destek kesilmemiş ve Instagram sürüm güncellemesinin devam edeceği duyurulmuştu. Fakat kısa bir süre önce Instagram’ın bu konuda yeni sorunlar yaşamaya başladı.

Özellikle İOS 7.7 işletim sisteminde yaşanan sorunlar dikkatleri çekmeye başladı. Zira bu cihazları kullanan kullanıcıların Instagram’ı çökmeye başladı. Uygulamanın açılır açılmaz çökmesi ve gelen şikayetlerin de artış göstermesi bu yönde Instagram’ın da harekete geçmesine neden oldu. Uygulamanın bunun için yeni bir güncelleştirme yayınlayıp yayınlamayacağı merak konusu olurken beklene haber gelmiş ve güncelleme çıkmıştı. Instagram sonunda bu güncelleme için de açıklamayı yaptı. İOS 7.7 işletim sistemini kullanan kullanıcıların yeni güncellemeyi uygulama marketinden indirmesi de istenmeye başlandı. Yeni güncelleme ile çökme sorunun da çözüldüğü belirtiliyor. Instagram’ın bu güncelleme ile beraber eski sürümler içinde desteğinin devam edeceği duyurulmaya başlandı.

Instagram Her Geçen Gün Yeni Kullanıcıların Katılımıyla Büyümeye Devam Ediyor

Sosyal medyanın en başarılı uygulamalarından biri olarak gösterilen Instagram, kullanıcılara sunduğu yeniliklerle beraber hemen her geçen gün biraz daha fazla kullanıcı kazanmayı da başarıyor. Son olarak 500 milyon kullanıcı sayısının üzerine çıktığı bilinen sosyal medya uygulamasının elde ettiği bu başarı ile beraber artık hemen her adımının da takip edildiğini de biliyoruz. Zira yeni güncelleme yayınladığı an Instagram hemen gündem olabiliyor ya da yeni özellikleri hemen her alanda konuşulmaya başlıyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Bu şekilde sürekli güncellemeleri devam eden Instagram son olarak bu sıralarda bir güncelleme daha yayınladı. iOS için yayınlanan yeni güncelleme ile köklü bir değişim ya da çok net yeni bir özellik uygulamaya gelmese de söz konusu güncelleme ile beraber beğeni ve yorumlar konusunda mini değişiklikler yapıldığı belirtildi. Doğrudan Instagram tarafından yapılan açıklamada söz konusu özelliğin artık beğeni yapan kullanıcıların da beğeni sayısıyla beraber görüntülenmesi olduğunu da belirtelim. Instagram sürüm notları içerisinde yer verdiği açıklamaya göre paylaşımlara 4 beğeni ve üzerinde beğeni geldiğinde artık kullanıcılar kendilerini takip eden kullanıcıların beğeni sayıları ile beraber beğeni yapan kullanıcıları da görebilecekler. Bunun dışında yeni güncelleme ile iOS 10 üzerinde Instagram için performans iyileştirmeleri de yapıldığı belirtiliyor. Bundan sonraki güncellemede ne gibi yeniliklerin uygulamaya ekleneceği ise merak konusu.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/takipci/yabanci-gercek

Instagram iOS 10 güncellemesi geliyor mu? Apple’ın geçtiğimiz günlerde iPhone tanıtımı yapmasıyla beraber Apple’ın kullanıcılara ne gibi yenilikler sunacağı da ortaya çıkmıştı. Akıllı telefon alanında en başarılı ürünlerden biri olacağı artık kesinleşen iPhone 7 oldu. Apple’ın, kulaklık girişleri olmak üzere birçok değişikliğe de gitme kararı aldığı ortaya çıktı. Sadece donanımsal değil bunun dışında yazılımsal olarak da bazı yenilikler yapılacağı da açıklandı.

Yazılımsal alanda telefonda eski serilere göre birçok yenilik bulunuyor. Fakat bunun dışında iOS 10 ile beraber işletim sistemi olarak da en büyük değişimlerden birini yapacağı da ortaya çıkmış oldu. Üstelik işletim sisteminin yeni sürümü olarak yayınlanacak olan iOS 10 işletim sisteminin sadece iPhone 7 serisi akıllı telefonlara da gelmeyeceği de söylemek gerekiyor. Bunun dışında iPhone 5 serisi ve üstü seriler için de sunulan yeni işletim sisteminin epey bir değişiklik getireceğini de belirtelim.

iOS 10 işletim sistemi

Telefonun teknik özellikleri konusunda birçok değişiklik sağlayacağı biliniyor. iOS 10 işletim sisteminin en çok merak edilen yönlerinden birisi de sosyal medya uygulamalarını nasıl değiştireceği. Zira henüz işletim sistemi yeni yayınlanmış olsa da şimdiden birçok sosyal medya uygulaması iOS 10  için iOS sürümlerini güncellemeye başladı. İlk olarak WhatsApp ardından Twitter derken şimdilerde ise ardı ardına güncelleme yayınlayan firmanın Instagram iOS 10 için özel bir güncelleme yayınlayıp yayınlamayacağı merak konusu oldu. Zira Instagram iOS 10 ’un yeni özelliklerine ayak uydurabilmek için güncellenebileceği açıklandı.

Yayınlanacak olan yeni güncellemenin ise daha çok geliştirilen Touch ID özelliği için geçerli olabileceği de düşünülüyor. Bunun dışında Siri ile beraber komut vererek paylaşım yapma ya da Siri ile Instagram paylaşımlarını kontrol etme gibi ayrıcalıklarında kullanıcılara sunulabileceği de düşünülüyor. Fakat Instagram’ın söz konusu iOS 10 güncellemesi için henüz bir açıklama yapmadığını da belirtelim. Yani şuan için tüm bunlar birer varsayım olarak gösteriliyor. Ama güncelleme konusunda en sık yenilik haberi ile gündeme gelen sosyal medya uygulaması olması Instagram hakkındaki bu iddiaları da güçlendiren en büyük etken.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Iphone Serileri ve Değişimler

Dünyanın en çok kullanılan akıllı telefonlarından birisi de Apple tarafından üretilen iPhone serisi. Serinin hemen her telefonu rakiplerine göre daha yüksek fiyat aralıklarında olsa da özellikle iPhone serisiyle beraber erişilebilirlik ve asistanlık konusunda kullanıcılara biz dizi imkan sunulması kullanıcıların iPhone telefonları bu kadar çok tercih etmelerine neden oluyor. Bu kadar çok beğeni toplaması iPhone serisinin her sene yeni bir üye daha kazanmasını sağlamaya başladı. Bu bağlamda son dönemde iPhone 6 ve iPhone 6S telefonlarıyla karşılaşmıştık. Şimdilerde ise iPhone 7 serisiyle ilgili çalışmalar hızlandı. Eylül ayı içerisinde tanıtılması beklenen iPhone 7 serisiyle beraber birçok özelliğinde değişeceği düşünülüyor.

WWDC 2016

Bu noktada geçtiğimiz hafta düzenlenen WWDC 2016 etkinliğinde yapılacak değişikliklere ilişkin ilk bilgiler verilmeye başlanmıştı. Verilen bilgiler arasında en çok önem verileni ise iOS 10 işletim sistemiyle ilgili oldu. Apple’ın iPhone 7 ve bir önceki iPhone serilerinde kullanmayı düşündüğü yeni işletim sistemi iOS 10 ile beraber birçok yeni özelliğinde geleceği duyuruldu. Özellikle Apple’ın yeni teknolojisi 3D Touch iOS 10 ile beraber tamamen değişecek. Tabi net olarak ne gibi değişikliklerin yer alacağını beta 2-3 sürümünden sonra görmeye başlayacağız.

iOS Üzerinden Instagrama Girilebilir Mi?

iOS yazılımını kullanan Apple ürünleri ile instagrama girmeniz mümkündür. Hiçbir ücret ödemeden App Store’dan instagram’ı indirin ve doya doya kullanmaya başlayın.

iOS Güncellemeleri Instagrama Girmemi Engeller Mi?

iOS güncellemeleri nedeniyle telefonunuz güncel olan uygulamalar karşısında eski kalabilir. Bu nedenle bir takım uygulamalara girmeniz güncellemelerden sonra mümkün olmayabilir.

iOS Üzerinden Instagram’a Giremiyorum Ne Yapmalıyım?

iOS yazılımına yeni gelen güncelleme ile instagram’a girişte bazı sorunlar yaşanıyor. Bu sorunlara ait çözümlere ulaşmak için blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir