Instagram İOS 7.7 Sorunu

Instagram İOS Sorunu İçin Güncelleme Yayınladı

Son dönemde Apple ile Instagram arasında hem tatlı bir atışma hem de ciddi bir iş birliği içerisinde çalışmaya başladı. Özellikle yeni Iphone ile piyasaya çıkmaya hazırlanan Apple’ın işletim sistemini yenileyerek İOS 9’a yükseltmesi Instagram’ın çalışmalarını daha da arttırmıştı. Uygulamanın bu kadar çok önem verdiği Iphone kullanıcıları için İOS 9 uyumunun sağladığı yeni Instagram’da kısa sürede oluşturulmuştu. Tüm bunlarla beraber eski İOS işletim sistemlerine de destek kesilmemiş ve Instagram sürüm güncellemesinin devam edeceği duyurulmuştu. Fakat kısa bir süre önce Instagram’ın bu konuda yeni sorunlar yaşamaya başladı.

Özellikle İOS 7.7 işletim sisteminde yaşanan sorunlar dikkatleri çekmeye başladı. Zira bu cihazları kullanan kullanıcıların Instagram’ı çökmeye başladı. Uygulamanın açılır açılmaz çökmesi ve gelen şikayetlerin de artış göstermesi bu yönde Instagram’ın da harekete geçmesine neden oldu. Uygulamanın bunun için yeni bir güncelleştirme yayınlayıp yayınlamayacağı merak konusu olurken beklene haber gelmiş ve güncelleme çıkmıştı. Instagram sonunda bu güncelleme için de açıklamayı yaptı. İOS 7.7 işletim sistemini kullanan kullanıcıların yeni güncellemeyi uygulama marketinden indirmesi de istenmeye başlandı. Yeni güncelleme ile çökme sorunun da çözüldüğü belirtiliyor. Instagram’ın bu güncelleme ile beraber eski sürümler içinde desteğinin devam edeceği duyurulmaya başlandı.

Instagram İOS Sorunu İçin Güncelleme Yayınladı
4.5 (89.2%) 300 votes

Bir önceki yazımız olan Forum Erzurum’dan Yeni Bir Instagram Etkinliği başlıklı makalemizde Forum Erzurum, Forum Erzurum Instagram ve Instagram etkinlikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  iOS 10 İle Beraber Instagram’da Değişecek
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir