Instagram güncelleme

Instagram İPad Sorunu İçin Yeni Güncellemeyi Çıkardı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

İOS 9 dünyanın beğenisine sunulmuşken uygulamalarda bir bir yeni işletim sistemine geçmeye başladı. Bu adımı ilk atan uygulamalar ise sosyal medya uygulamaları oldu. Zira sosyal medya uygulamalarının sırf bu yeni işletim sistemi için güncelleme çıkardığını da söylemek lazım. İşte bu uygulamalardan biri de Instagram oldu. Son günlerde kullanıcı sayısını iyice artıran Instagram İOS 9’a da tam olarak uyum sağlamak için çıkardığı güncellemeyi piyasaya sürdü. Fakat güncellemenin içerisinde ilginç bir hata olduğu ortaya çıktı. İPad cihazlarda ortaya çıkan bu hataya göre fotoğraf kalitesinde aşırı bir düşüklük yaşanmaya başladı.

1 hafta kadar önce ortaya çıkan gerçek sonrasında ise kullanıcılar Instagram’a mesajlar göndermeye başladı. Gönderilen mesajlar ve yapılan incelemeler sonrasında Instagram’da konu hakkında bir açıklama yapmıştı. Yaptığı açıklamada hatanın farkında olduklarını dile getiren Instagram yetkilileri yakın zamanda güncelleme çıkaracaklarını duyurmuştu. Beklenen haber ise sonunda geldi. Instagram düşük kalite fotoğraf sorununu çözmek için yeni bir güncelleme çıkardı. Çıkarılan güncelleme ün tüm İOS işletim sistemlerine sunuldu. Yeni güncelleme sonrasında İPad’in fotoğraf kalitesi de yeniden yükseldi. Kısa süre sonra çözülen bu sorun sonrasında Instagram yetkilileri yapılan açıklamada İOS için güncellemelere devam edileceği de belirtildi. Özellikle İOS 9’un çıkmasının bu durumda oldukça etkili olduğunu söylemek lazım.

Instagram İPad Sorunu İçin Yeni Güncellemeyi Çıkardı
4.5 (89.96%) 283 votes

Bir önceki yazımız olan Uygulamalardaki Sahte Yazılımlar Instagram Hesaplarına Sızmaya Başladı başlıklı makalemizde Android yazılımlar, Instagram uygulamalar ve Sahte yazılımlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Çoklu Hesaptan İlk Hata Haberi Geldi
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir