Instagram Kaybolan Fotoğraflar İçin Yeni Özellik

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram çok kısa bir süre önce yeni sürümüne güncellendi. Instagram 9.8.0 sürümünden sonra gelen güncelleme ile beraber Instagram 10.0.1 sürümünün yayını yapıldı. Yeni güncelleme sonrasında ise aslında Instagram’ın yine birçok büyük özelliği kazandığını da belirtelim. Özellikle uzun süredir uygulamadan beklenen canlı yayın özelliği sonunda devreye sokuldu. Facebook Live yayını yapıldığından beri beklenen Instagram canlı yayın özelliğinin artık kullanılabilir duruma geçmesiyle beraber uygulamanın genel yapısında da ufak tefek değişiklikler yapıldı.

Direct Mesaj Bildirimleri Değiştirildi

Canlı yayın özelliğinin getirilmesiyle beraber çok daha eğlenceli bir kullanım sunacağı ortaya çıkan Instagram’ın yaptığı güncellemelerden sonra ise değişen bir diğer yeni özelliği kaybolan fotoğraflar özelliği oldu. Kaybolan fotoğraflar özelliği ile beraber artık kullanıcıların takipçilerine kaybolan paylaşımlar göndermelerinin de önü açıldı. Snapchat’in özelliğine oldukça benzeyen kaybolan fotoğraflar özelliği sonrasında uygulamanın bu özellikle sunduğu tüm ayrıcalıklar ortaya çıktı.

Instagram kaybolan fotoğraf

Instagram kaybolan fotoğraf

En çok merak edilen konulardan biri ise kaybolan fotoğrafların ekran görüntüsünün çekilmesi konusu oldu. Zira Instagram kaybolan fotoğraf gönderdiğiniz kullanıcı fotoğrafların ekran görüntüsü alırsa eğer size doğrudan bildirim gösteriliyor. Yine Snapchat tarafından kullanılan özellikler beraber öne çıkan bildirim özelliğinin detayları da belli oldu. Zira söz konusu bildirimlerin sadece kaybolan mesajlarda geçerli olduğu ve diğer Direct mesajlar için geçerli olmadığı da açıklandı. Bu durumda haliyle Instagram’ın biraz daha Snapchat’e benzediği gerçeğini de ortaya koyuyor. Uygulamanın bundan sonraki adımının nasıl olacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

Instagram Kaybolan Fotoğraflar İçin Yeni Özellik
4.5 (90.08%) 492 votes

Bir önceki yazımız olan Facebook ve Instagram Tek Bir Uygulamada Birleşiyor başlıklı makalemizde facebook ve ınstagram, facebook ve ınstagram birleşiyor mu ve sayfa yöneticisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Kullanımını Kendinize Göre Düzenleyebileceğiniz 8 Püf Nokta
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Kaybolan Fotoğraflar İçin Yeni Özellik” üzerine bir düşünce

  1. Ertuğrul KAZAK

    İnstagram kaybolan fotoğraflar için daha öncede bir güncelleme yapmış, hatta play storede ki bir uygulamadan resimlerin kurtarılmasını sağlamıştı diye hatırlıyorum. Ancak yazılan yöntem daha sağlıklı gibi, teşekkürler

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir