Instagram Hesabım Beğeni ve Takip Yapıyor

Instagram Hesabım Beğeni ve Takip Yapıyor

Instagram kullanıcılarının son zamanlarda en çok karşılaştığı ve şikâyetçi olduğu durumlardan biri Instagram hesabının kendi kendine takip ve beğeni yapmasıdır. Bu aslında oldukça ciddi bir sorundur ve hemen çözülmelidir. Hesabınız kendi kendine takip ve beğeni yapıyorsa bu yazımızı okuyarak çözüme ulaşabilirsiniz. Instagram Hesabım Beğeni ve Takip Yapıyor sorunu neden olur ve nasıl çözülür.

Instagram hesabını sizin iradeniz olmadan farklı gönderileri beğeniyor ve farklı hesapları takip ediyorsa bu sorunun birçok nedeni olabilir. Ancak en önemli nedeni, herhangi bir sitede şifrenizi paylaşmış veya herhangi bir site üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapmış olmanızdır. Çünkü, bu siteler güvenilir olmadığı ve hesabınıza zarar vermediği gibi bir de hesabınızda sizin iradeniz olmadan işlem yaparlar. Bu durumda yapmanız gerekenleri tek tek açıkladık.

Instagram Hesabım Benden Habersiz Beğeni Yapıyor

Birçok kullanıcı dönem dönem böyle bir sorunla karşı karşıya kalabiliyor. En başta basit görülen böyle bir sorun zamanla büyük bir soruna dönüşebiliyor. Hesabınızın +18 fotoğrafları beğenmesinin sizi ne kadar utandıracağını düşünün. Sizden habersiz olarak yapılan bu beğeniler diğer arkadaşlarınız tarafından da görülebiliyor. Bu nedenle büyük bir utançla karşılaşmak istemiyorsanız bu sorunu derhal çözmelisiniz. Aksi takdirde yalnız arkadaşlarınızla değil sevgilinizle ya da eşinizle de sorunlar yaşayabilirsiniz.

Kendi kendine takip ve beğeni sorunu birçok kaynağa sahip olabilir. Öncelikle bu sorunun nelerden kaynaklanabileceğini inceleyerek çözüme geçelim.

 

Instagram Takipçi ve Beğeni Uygulamaları

Birçok site ve uygulama ücretsiz beğeni ve takip kazandıracağını söyleyerek kullanıcıların hesap bilgilerini ele geçirmektedir. Bu sitelere giriş yaptığınızda hesabınız spam olarak kullanılacak ve birçok beğeni ve takip otomatik olarak yapılacaktır. Bu nedenle ücretsiz takipçi ve beğeni kazandırdığını iddia eden site ve uygulamalara asla güvenmeyin, hesap bilgilerinizi paylaşmayın. Takipçi ve beğeni ihtiyaçlarınızda güvenilir sitelere başvurun. 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Takibi Bırakanları Gösteren Siteler

Bu tarz site ve uygulamalarda yukarıda anlattığımız aynı mantıkta çalışmakta ve hesabınızı ele geçirerek spam amaçlı kullanmaktadır. Kesinlikle uzak durmalısınız. Instagram Hesabım Beğeni ve Takip Yapıyor sorunuzun büyük ihtimalle cevabı budur.

Instagram Hesabı Kendi Kendine Takip ve Beğeni Yapıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram hesabı kendi kendine takip ve beğeni yapıyor sorunundan kurtulmak için öncelikle Instagram takipçi ve beğeni kazanmak amacıyla yüklediğiniz uygulamaları tamamen silmeli, Instagram’da izin verilen uygulamalardan kaldırmalısınız. Ardından Instagram şifrenizi ve hesabınızın bağlı olduğu mail adresinin şifresini değiştirmelisiniz. Son olarak da hesabınızı telefon onaylı hale getirin ve iki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif hale getirin.

Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra hesabınızın güvenliği sağlanacak ve bir daha böyle sorunlarla karşılaşmayacaksınız.

Instagram hesabı neden kendi kendine takip ve beğeni yapar konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram virüsü nedir?

Instagram virüsü, Instagram tarafından onaylanmayan aracı uygulamalar kullanarak hesap hareketlerinizin kontrol yetisini kaybetmenize sebep olan virüslerdir.

Instagram kendi kendine beğeni yapıyor?

Instagram hesabınız kendi kendine beğeni yapıyorsa ilk olarak şifre yenilemeniz daha sonra izin verdiğiniz uygulamaları gözden geçirmeniz gerekmektedir.

Instagram kendi kendine takip yapıyor?

Instagram hesabınız kendi kendine takip yapıyorsa öncelikle hesap bilgilerinizle yetki verdiğiniz tüm uygulama erişimlerini kaldırmanız gerekmekte daha sonra ise şifre değiştirmeniz gerekmektedir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
4 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. merhaba hesabımda tanımadıgım ınsanların fotograflarını begenılmıs ve ben yapmadım giriş yeri olarak bircok yerden giriş yapılmıs fakat ben sifremi degiştirip ikili kimlik dorulama yaptıktan sonra hesabıma gırdıgımde hesabınız başka kullanıcının eline gecmıstır diye bildirim geldi ne yapmayıyım yardımcı olursanız sevinirim

    1. Merhaba, ayarlar>güvenlik>giriş hareketleri kısmından bu ciihazlardan çıkış yapabilirsiniz. Ancak bu durumla ilgili mutlaka mail adresinize mail gelmiştir. Kontrol ederek hesabınızı tekrar alabilirsiniz.