instagram-keşfet-nedir

Instagram Keşfet Nedir ? Keşfet Bölümü Nasıl Düzenlenir ?

Instagram Keşfet Nedir ?

Instagram keşfet, Instagram‘ın arama bölümünde karşınıza çıkan popüler fotoğraf ve videolardır. Bu fotoğraf ve videolar genellikle birbirinden farklı kullanıcılar tarafından Instagram’a eklenmiş olur.

Keşfet özelliği kullanıcıların birbirinden habersiz şekilde Instagram’a eklediği ve zamanla diğer kullanıcılar tarafından sevilen gönderilerden oluşur. Genellikle kullanıcılar tarafından takip edilen ve beğenilen gönderilerin kullanıcıların karşısına çıkarıldığı Instagram keşfet özelliği, bazı kullanıcılar tarafından hala konuşulan ve tartışılan bir konu.

Keşfet Nasıl Çalışıyor ?

instagram-keşfet-nedir

Instagram’ın yıllar önce uygulamaya koyduğu ve kullanıcılar tarafından çok beğenilen keşfet sistemi yıllar içinde bazı kullanıcıların aklında soru işaretlerine neden oldu.

Bu soru işaretlerinin sebebi özelliğin bazen kullanıcılara alakasız gönderiler önermesi ve bazen de, cinsel içerik sayılabilecek gönderilerin kullanıcıların önüne çıkarılmasıdır.

Bu sakıncalı durumun Instagram’ı kötü niyetlerle kullanan kullanıcılar tarafından meydana getirildiğini biliyoruz. Kuralları esneterek ve sistemde bulunan açıkları bularak Instagram’ı bazı kullanıcılar için kullanılamaz hale getirebiliyorlar. Bu kişiler Instagram yöneticileri tarafından saptanarak uygulama dışına itiliyor. Ancak bu kişiler bu duruma nasıl yol açabiliyor ?

Etiketler ve Benzer Kullanıcıları Takip Etmek Keşfet Özelliğini Etkiliyor

Instagram dünyaca ünlü bir sosyal medya uygulaması. Bu durumda uygulama milyonlarca kişi tarafından kullanılabiliyor. Geçtiğimiz yıl açıklanan sayılara göre uygulama sekiz yüz milyon kullanıcıya sahip ve bu kullanıcıların yirmi beş milyonu da işletme hesabı kullanıcısı.

Bu sayıları sizlerle paylaşma amacımız, bu kadar kalabalık bir sistemde denetim ve yönetimin ne kadar zor olabileceğini sizlere anlatmak istememizdir. Instagram’ın milyonlarca iyi niyetli kullanıcısının yanında bir o kadar da kuralları hiçe sayan kullanıcısı var. Bunlar sansürsüz fotoğraf paylaşımından, bazı yazılımsal açıkları bularak diğer kullanıcılara zarar vermeye kadar birçok zararlı hareket içinde bulunabiliyorlar.

instagram-kesfet-nedir

Bu işlemlerden bazıları sizin takip ettiğiniz ve diğer milyonlarca kişinin de takip ettiği etiketleri diğer kötü niyetli kullanıcıların da kullanabiliyor olmasıdır.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  MNG Turizmden Yeni Bir Instagram Kampanyası

Örneğin “komik kediler” adı ile takip ettiğiniz bir etikete konuyla alakasız ve küçük yaşta çocukların görmemesi gereken gönderiler etiketlenebiliryor. Bu durumda sizin takip ettiğiniz etiketler keşfetinize çok daha farklı olarak yansıyabiliyor.

Bir diğer yöntemde alakasız kullanıcı adı ve etiketlerle benzer bir durumu diğer kullanıcılara yaşatmak olabilir. Örneğin “dekorasyon” ve türevleri ile ilgili sizin ilgilendiğiniz bir ada sahip kullanıcının aslında komik fıkra ve karikatürleri paylaşması sonucunda sizin keşfetinize çıkması mümkün. Bu durumda siz manuel olarak o kişiyi engelleye bilir ya da alakasız içerikler kullandığı için şikayet edebilirsiniz.

Keşfetinize Düşen Alakasız Kişilerin Alakasız Gönderilerini Engelleme

Keşfet sisteminin kullanıcıların Instagram’da daha fazla vakit geçirmelerini sağlamak için oluşturulduğunu biliyoruz. Eğer bu sistem kullanıcıların isteklerini ve konforlarını yerine getirme konusunda onlara yardımcı olmazsa Instagram kullanıcı ve para kaybetmeye başlayacaktır.

instagram-keşfet-ne

Bu nedenle Instagram yönetimi, kullanıcıların en iyi içerikleri görmesi ve uygulama içinde daha fazla vakit geçirmesi için yapılabilecek her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Zararlı içerikleri uzaklaştırıyorlar. Reklam modellerini çeşitlendiriyorlar ve daha fazla kullanıcı elde etmek için yıl içinde birçok güncelleme yapıyorlar.

Ancak bazen bu işlemleri yapmakta gecikebiliyorlar ve keşfetinize düşen alakasız ve kural dışı gönderileri zamanında kaldıramıyorlar. Bu durumda iş başa düşüyor. Keşfetinizde bu gibi gönderileri görmemek için hoşunuza gitmeyen içerikleri paylaşan kullanıcıları teker teker engelleyebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz, temiz ve eğlenceli keşfet özelliği geri gelmiş olacaktır.

Yorumlarınız Bizim İçin Önemli

Bu konuda yorumlarınızı ve yaşadıklarınızı bizimle yorum bölümü aracılığı ile paylaşabilirsiniz. Instagram hakkında yazdığımız diğer bilgilendirici yazıları okumak isterseniz blog sayfamızda yüzlerce faydalı makale bulabilirsiniz.

Instagram Keşfet Nedir ? Keşfet Bölümü Nasıl Düzenlenir ?
4.4 (88.44%) 360 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Hikayesine Nasıl Link Eklenir ? başlıklı makalemizde Instagram Hikaye ve instagram hikayesine link ekleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir