Instagram Keşfet Sayfasına Nasıl Çıkarım?

Sevilerek kullanılan sosyal medya platformu Instagram ile birbirinden farklı her tarza hitap eden paylaşımlara ulaşmak mümkün. Arkadaşlar ile güzel anılar biriktirip, gezilen yerler, görülen mekanlar, yedikleriniz, içtikleriniz, giydiklerinizle gönlünüzden ne geçerse paylaşmakta serbestsiniz bu platformda. Instagram dendiğinde akla gelecek bölümler arasında ana sayfanız, profiliniz ve hiç kuşkusuz keşfet bölümü vardır. Belki de çoğumuz Instagram üzerinde en fazla zamanı keşfet kısmında geçiriyoruzdur. Bir çoğumuz için takipçi sayısını artırıp popüler olmak için de bu keşfet bölümüne kendi paylaşımlarının düşmesi konusu önem arz eder. Sırasıyla Instagram keşfet sayfası nedir? Instagram keşfet sayfasına nasıl çıkılır? İnceleyelim.

Instagram Keşfet Sayfası Nedir?

Birçok değişkenle etkilenerek oluşan keşfet sayfası bu etkenlere göre şekillenerek takip etmediğiniz hesapların paylaşımlarını karşınıza çıkarıyor. Çoğu kişinin de amacı popülerlik elde edebilmek ve takipçi arttırabilmek için paylaşımlarının Instagram keşfet sayfası üzerinde görünmesi oluyor. Böylelikle onu takip etmeyen kişilerden de beğeni alabilecek ve daha da önemlisi takipçi sayısını arttırabilecek. Bu konu bu derece önemli bir hal alınca ve ilgi de görünce birçok çeşitli çözüm yolu da ortaya çıktı. Bakalım Instagram keşfet sayfası üzerine kendi paylaşımlarımızı nasıl düşürebiliriz?

Instagram Keşfet Sayfasına Nasıl Çıkılır?

Paylaşımlarınızda detaycı olmak Instagram keşfet sayfası üzerine paylaşımlarınızın düşme ihtimalini artıracaktır. Tüm konu zaten tamamen sizin paylaşımınız ve detaylarıyla alakalı. Odaklanacağımız nokta paylaşımımızsa şimdi bakalım bu detaylar nelermiş? Hangi ayrıntılara dikkat etmemizin ardından paylaşımımız Instagram keşfet sayfası üzerine düşermiş?

İlk dikkat etmeniz gereken nokta mutlaka konum belirtin. Konum en önemli detaylardan biridir ve size büyük faydası olacaktır.

Hashtag’ler ile fotoğrafınızı nitelemenizde oldukça önemli. Ama Hashtag sayısında abartıdan kaçının ortalama 7-8 Hashtag ideal denilebilir. Bir diğer husus Hashtag’lerin fotoğraf ile alakalı olması konusudur. Mutlaka dikkat etmelisiniz.

Paylaşımınız Instagram keşfet sayfası üzerinde görünsün istiyorsanız paylaşımınızın beğeni oranına da özen göstermelisiniz. Beğenilerin fazla olması işinizi kolaylaştıracaktır. Bu konu ile ilgili ücretli çeşitli uygulamalar da mevcut. Bunlardan da faydalanarak beğeni oranınızı arttırabilirsiniz.

Son olarak da Instagram’da keşfet sayfası üzerinde karşınıza çıkan paylaşımları beğenin, yorum yapın. Bu şekilde de paylaşımlarınızın Instagram keşfet sayfası üzerinde görünme olasılığını artırmanız mümkün.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Keşfet Sayfasına Nasıl Çıkarım?
İçeriğimize oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Toplu Mesaj Silme İşlemi başlıklı makalemizde Facebook Toplu Mesaj Silme ve toplu mesaj silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir