Instagram Kişisel Blog Nasıl Yapılır?

Instagram Kişisel Blog Nasıl Yapılır?

Instagram kişisel blog ile ilgili en ince ayrıntılar işte bu blogda! Instagram, son yılların en çok popülerlik kazanan sosyal medya platformudur. Her geçen gün arttan kullanıcıları zaman içerisinde bir çok yeni özellikleriyle karşılaşmaktadır. Aynı zaman da Instagram fotoğraflarınızı ve özel anlarınızı paylaşacağınız bir uygulama iken amacı dışına çıkarak firmalar Instagram da işletme hesabı oluşturarak firmalarını tanıtacak reklamlar oluşturup belirli bir hedef kitleye ulaşmaya başlamışlardır. Instagram Kişisel Blog Nasıl Yapılır? Gelin yakından bakalım.

Instagram çeşitli filtreleriyle kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bir çok efekt ve filtrelerle kullanıcılar fotoğrafları üzerinde istediği oranda değişiklik yapıp takipçileriyle paylaşım yapabilmektedir.

Son zamanlarda gündemde olan instagram kullanıcıların aklındaki sorulardan bir tanesi de kişisel blogdur. Kişisel blog nedir?Instagram Kişisel blog nasıl yapılır? Kişisel blog’un amacı nedir? Gibi birçok soruyla karşı karşıya kalmaktayız.

Öncelikle kişisel blog nedir? Sorusuna cevap vermeliyiz. Kişisel blog, teknik bilgi gerektirmeden, insanların kendi istediklerini yazması, çizmesi, video oluşturması gibi özgür kılan davranışları oluşturan insanların oluşturduğu günlüğe benzer web sitelerdir. Kişisel blog yazarın kişiliğini yansıtır ve web sitesinin amacı da kişiliğini ortaya koymaktadır. (Instagram Destek)

Kişisel blog nasıl olmalıdır?

 • Tasarım sade ve anlaşılır olmalıdır.
 • Okuyucuyu yormadan anlamasını sağlama amacı güdülmelidir.
 • Anlatılmak istenilen düzgün bir dil kullanılarak anlatılmalıdır.
 • Kişisel bloglarını mutlaka yorumlar ile anlatmanız gerekmektedir.
 • Önce bilgiyi vermeli sonra kendiniz yorumlamalısınız.
 • Bilgileriniz güncel olmalıdır.
 • Yazılarınız ve yorumlarınız özgün bir dille yazılmalıdır.
 • Sizi tanıtan bir iletişim sayfanız olmalıdır.
 • Okuyucuyla iletişim haline geçmeniz gerekmektedir. Böylelikle samimilik ve içtenlik kazanmış olursunuz.
 • En ideal blog tanımlarınızdır.
instagram kişisel blog

Instagramda Kişisel Blog Nasıl Oluşturulur?

 • Profilinizde bulunan üç nokta simgesine dokunun.
 • Ayarlar sekmesine giriniz.
 • Hesap seçeneğine dokununuz.
 • Orada bulunan profesyonel hesaba geçiş seçeneğine tıklayınız.
 • Açılacak sayfada sizin için uygun olanın seçilmesi istenilecektir. Hesabınızı kişisel blog ve tanınmış kişi yapmış olmanız için ”içerik üreticisi” seçeneğine dokununuz.
 • Daha sonra hangi kategori de yer alacağınızı soracaktır. Seçtiğiniz kategori profilinizde kullanıcılarınız tarafından görüleceğini unutmayınız. Hangi kategori sizin için uygunsa onu seçiniz.
 • Seçiminizi yaptıktan sonra Facebook sayfanız ile bağlantı kurmanız istenilecektir. Daha sonra bağlantı kurmak isterseniz geç seçeneğine tıklayınız.
 • Sonra ki sayfada iletişim bilgilerinizin girmeniz istenilecektir. Kullanıcıların size daha rahat ulaşabilmesi için lütfen doğru kişisel bilgilerinizi girmeye özen göstermelisiniz.
 • Daha sonra seçtiğiniz kategorinin ve iletişim bilgilerinizin profiliniz de görünmesi için herkese açık olarak işaretlemeniz gerekmektedir.
 • Bitti seçeneğine tıklayabilirsiniz. Artık hesabınız kişisel blogunuz haline gelmiş bulunmaktadır.

Instagram da kişisel blogunuzu oluşturmuş bulunmaktasınız. Şimdi takipçilerinizle daha iyi iletişime geçebilir ve kişisel bloglarını güncel olarak paylaşabilirsiniz. Böylelikle takipçilerinizin sizinle samimi bir bağ kurmasını sağlayabilirsiniz. Sosyal medyayı daha bilinçli ve keyifli kullanabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek ve yükseltmek için sitemizi inceleyebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/

Instagram Kişisel Blog Nedir?

Instagram kişisel bloglar, instagram üzerinden içerik üreticileri için oluşturulabilecek hesap türleridir. Sahip olduğunuz profilinizi kişisel blog hesabına çevirebilirsiniz.

Instagram Kişisel Blog Açmak Ücretli Midir?

Instagram Kişisel Blog açmak herhangi bir şekilde ücretli bir işlem değildir. Tıpkı normal bir instagram hesabı açmak gibi ücretsiz bir şekilde instagram üzerinden kişisel blog hesabı açabilirsiniz. Ya da kendi hesabınızı kişisel blog’a çevirebilirsiniz.

Instagram Kişisel Blog Nasıl Açılır?

Instagram kişisel blog açmak ya da kendi profilinizi kişisel blog’a çevirmek çok kolay bir işlemdir. Yukarıda bulunan blog yazımızdan faydalanarak, instagram kişisel blog açma işlemleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Instagram Üzerinden Para Kazanmak Mümkün mü?

Instagram üzerinden para kazanmak mümkündür. Reklam ağına dahil olarak ve gerekli etkileşimi sağlayarak para kazanılabilir.

Instagram’da Reklam Nasıl Verilir?

Instagram’da reklam vermek için Facebook business manager sisteminden faydalanılabilecektir.

Instagram Etklişimlerimi Nasıl Arttırabilirim?

Instagram etkileşimlerinizi arttırmak için paylaşımlarınızda etkiket kullanımına dikkat etmelisiniz. Ayrıca sitemizde bulunan sosyal medya hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 45 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

12 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Merhaba. Ben bi soru sormak istiyorum. Daha önceden takip ettiğim bir kişi instagram hesabını kapattı. Tekrar aynı numarası ile instagramda yeni hesap açtı. Fakat telefon numarası bende yok ve ortak takipçim de yok. Bu kişinin benim önerilerimde çıkma ihtimali var mıdır?