Instagram Kısıtlama Özelliği Geldi

Instagram Kısıtlama Özelliği Geldi

Her gün milyonlarca kullanıcının aktif olduğu Instagram başkasına takipçi gönderme işlemleri giderek önem kazanmaya devam etmektedir.

Instagram kısıtlama özelliği geldi! Milyonlarca paylaşımın yapıldığı instagram, aynı zamanda yorum ve beğenileri de şekillendirmeye güncellemeleriyle devam ediyor. Takipçi sayısı az ya da çok olsun herkes tarafından yapılan paylaşımlara isteyenlerin yorum yapabilmesi mümkün durumda. Bu durum bazı hallerde çok daha üzücü durumların yaşanmasına sebebiyet verebiliyor. Özellikle aykırı olarak tanımlanan paylaşımların ardından tehdit, taciz olaylarının yaşandığı da bizzat instagram anketleriyle ortaya çıkarılmış bir durum. Bununla ilgili getirilen son yenilik ise kısıtlama özelliği taşıyor. Aktif duruma getirilen Restrict, istenmeyen tüm yorumlardan kurtulma anlamına geliyor.

Instagram Kısıtlama Nedir? Ne İşe Yarıyor?

2019 yılının son aylarında duyurulan yeni bir güncelleme olan Instagram kısıtlama durumu herkes tarafından yapılabilir. Paylaşım yapılan içerik ile ilgili gelen küfür, hakaret, şiddet özentisi ya da taciz durumlarına karşı önlem niteliği taşıyor. Siber zorbalık halinin önüne geçmek istediğini belirten instagram kısıtlama özelliğiyle anında kullanıcıların duruma müdahale edebilmesini sağlayacak. Var olan tüm post gönderimleri sonrasında kullanıcılara çeşitli kısıtlamalar getirilebilecek. Paylaştığınız içeriklere bazı kişilerin yorum yapmasını doğrudan engelleyebileceksiniz. Yorum bölümünde hiçbir şekilde kötü içeriklerin olmamasını kendiliğinden sağlamış olacak. Dev sosyal medya platformu tarafından create don’t hate sloganıyla duyurulan yeni güncelleme, herkes tarafından kullanıma açılmış durumda. Bu etiketle birlikte yeniliğin çok daha yaygın kullanılması hedefleniyor. Bu sayede temiz yorum sayfalarının ortaya çıkarılması amaçlanıyor. Platform genelindeki farkındalık durumlarıyla zorbalıkla mücadele edilmesi isteniyor. İlerleyen günlerde son derece faydalı olan yeniliğin çok daha fazla profil tarafından kullanılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bilhassa daha fazla takipçiye sahip sayfaların bunda rolü de büyük olacak. Paylaşımların altındaki yorumlarda gt ya da reklam yapılmasının istenmediği biliniyordu. Şikayetlerin son derece büyük boyutlara ulaşması ise böyle bir yeni özelliği mecburi kıldı. Peki, İnstagram kısıtlama özelliği nasıl kullanılıyor?

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Karanlık (Gece) Modu Nasıl Aktif Edilir?

instagram kısıtlama özelliği

Instagram Kısıtlama Özelliği Nasıl Kullanılıyor?

Temel amaç ise kötü söz bulunduran içeriklerin daha az görüntülenebilir olmasını sağlamak. Özellikle fenomenlerden tarafından çokça kullanılmaya başlayan bir özellik olan restrict için herhangi bir zorluk bulunmuyor. Sadece kötü söz ve hakaret değil, yorumlardaki ürün tanıtıcı durumların kaldırılması da söz konusu olacak. Bol takipçili kişiler tarafından yapılacak hamlelerle artık yorum kısımları daha temiz hale gelecek. Oldukça büyük fayda sağlaması beklenen bir yenilik olmasının yanı sıra kullanımı da son derece basit. Instagram son güncellemesi ile birlikte kullanımı da başladı. Yapılması gereken ise istenmeyen yorumu yapan kişinin üzerine tıklayarak profiline girmek. Sonrasında ise restrict olarak görülen kısıtlama seçeneğinin aktif hale gelmesini sağlamak. Bu işlemle birlikte hem yorum kaldırılacak hem de bir daha o profilden yorum gelmesi engellenmiş olacak. Bu işlemle birlikte kişinin direkt engellenmesi gereği de ortadan kalkmış oldu. Ayrıca kişinin engel yediği bilgisi kendisine ulaşmıyor. Yorumların görülme hali ise kişiyle sınırlı oluyor. (Instagram Destek)

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek ve büyütmek için araçlarımızı ve ürünlerimizi kullanabilirsiniz; https://www.instatakipci.com/instagram-takip-etmeyenler

Instagram Kısıtlama Nedir?

Kısıtlama özelliği ile birlikte, paylaşımlarınıza kimlerin yorum yapabileceğini belirleme imkanı doğacaktır.

Kısıtlama Özelliği Neden Geldi?

Instagram kısıtlama özelliği ile, instagram üzerinden çokca yaşanan küfür,tehdit ve rahatsız edici paylaşımların önüne geçmek amaçlanmıştır.

Instagram Kısıtlama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram kısıtlama özelliğini kullanmak aslında çok basit bir yöntemdir. Sadece 5 dakika ayırarak instagram kısıtlama özelliğini kullanabilirsiniz.

Topluluk Kuralları İhlal Edilirse Ne Olur?

Instagram topluluk kuralları ihlal edilirse hesabınız ilk olarak ikaz edilir daha sonra devam ederseniz engellenir.

Instagram Yaş Sınırı Kaçtır?

Instagram kullanmak adına en az 13 yaşında olmak gerekir.

Instagram Profilimi Gizleyebilir miyim?

Instagram profilinizi istemeniz halinde gizleyebilirsiniz. Profilinizi gizlerseniz takipçileriniz hariç kimse sizi göremeyecektir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir