Instagram Konum Ekleme

Instagram Konum Ekleme

Son zamanların en sık kullanılan uygulamaların başında Instagram gelmektedir. Özellikle Instagram uygulamasının Facebook tarafından satın alınması, uygulamaya farklı özellikleri de beraberinde getirmektedir. Bizler de son zamanlarda kullanılan Instagram konum ekleme özelliğinin nasıl kullanıldığını açıklamak istiyoruz. Her şeyden önce işlemin sadece 1 dakika içerisinde yapılabileceğini belirtmek istiyoruz.

Instagram uygulama Facebook tarafından satın alındıktan sonra, konum servislerini Facebook üzerinden almaya başladı. Bu sebeple eğer Instagram yeni konum ekleme işlemi yapmak istiyorsanız, ilk olarak Facebook hesabınıza ihtiyaç olacaktır. Konumunuzu ekledikten sonra işleminize Instagram uygulamasından devam edebilirsiniz.

Instagram Yeni Konum Ekleme

Instagram konum oluşturma için izlemeniz gereken yöntemler çok kolaydır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, ilk olarak Facebook uygulaması kullanmanız gerekmektedir. Bunun dışında izleyeceğiniz yöntemler şunlardır:

 • İlk olarak Facebook uygulamasına giriş yapın.
 • Daha sonra Facebook uygulamasından bir gönderi paylaşmanız gerekmektedir.
 • İçerik olarak paylaştığınız gönderi, resim, görsel ya de video olabilir. Ancak gönderiyi hemen paylaşmadan yapmanız gereken bir işlem daha bulunmaktadır.
 • Bu işlem ise, konum eklemektir.
 • Konum eklemek için gönderi paylaşım kısmının sağ alt tarafında bir ok bulunmaktadır.
 • Buraya tıkladığınızda konum ekle seçeneği karşınıza çıkacak.
 • Daha sonra konumunuzu belirlemeniz gerekmektedir.
 • Konumunuza yakın olan yerleri burada görebilirsiniz.
 • Ancak eklemek istediğiniz yer bu konumlar arasında bulunmayabilir.
 • Uygulama sizlere yine de konum girebileceğiniz bir alan sunmaktadır. Bu alana yerinizi bildirebilirsiniz.
 • Konumunuzu girdikten sonra kategorinizi belirlemeniz gerekmektedir.
 • İşlemden sonra artık yeni bir konum oluşturmuş olacaksınız.
 • Daha sonra Instagram uygulamasına girerek Instagram konum paylaşmaya başlayabilirsiniz. (Instagram Destek)
instagram konum ekleme

2 uygulama birbiri ile bağlantılı çalıştığı için, eklemiş olduğunuz konum Instagram üzerinden de gözükecektir. İşte görüldüğü gibi Instagram konum ekleme son derece kolay. Bu konumu sadece gönderilerinizde değil, aynı zamanda hikâyelerinde de kullanabilirsiniz.

Instagram Özellikleri Hakkında Bilinmeyenler

Neredeyse hayatımızın en önemli parçalarından biri olan Instagram uygulaması hakkında bilinmeyen pek çok bilgi var. Eminiz ki bu bilgileri öğrendikten sonra, işlerinizi daha kolay halledebileceğiniz gibi, Instagram uygulamasını daha verimli kullanabileceksiniz. İşte Instagram uygulaması hakkında bilinmeyenler:

 • Instagram uygulaması 2010 yılında kuurldu. ÜÜlkemizde de çok yakın bir zamanda kullanılmaya başlandı.
 • Uygulamanın ilk zaman ki adı “Codename” idi, ancak daha sonra hepimizin de bildiği Instagram haline döndü.
 • Uygulamadaki ilk fotoğraf, uygulamanın kurucusu olan Kevin tarafından paylaşıldı.
 • Instagram üzerinde ne yazık ki herkes, kendi orijinal sayfalarını kullanmamaktadır. Bunların dışında fake olarak adlandırılan sahte hesaplar bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar, uygulamadaki hesapların neredeyse yüzde 10’unun sahte olduğunu ortaya koydu.
 • Uygulama kurulduktan yaklaşık 2 yıl sonra (2012) Facebook tarafından satın alındı.

Görüldüğü gibi, Instagramın bilinmeyen pek çok özelliği bulunmaktadır.

Instagram hesabınızı büyütmek ve geliştirmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/instagram-begeni-satin-al

Instagram Konum Ekleme Nedir?

Instagram konum ekleme, fotoğraflarınıza yahut videolarınıza ekleyebileceğiniz yer etiketidir. Böylece paylaşımlar yaparken sevdiklerinize yerinizi bildirme imkanınız da olacaktır.

Instagram Konum Ekleme Kapatılabilir mi?

Eğer paylaşımlarınıza konum eklemek istemiyorsanız, otomatik konum eklemeyi kapatabilirsiniz. Bu sayede yalnızca istediğiniz paylaşımlara konum ekleyebilir, her paylaşımınıza konum eklememiş olursunuz.

Instagram Konum Eklemenin Avantajları Nelerdir?

Paylaşımlarınıza konumlar ekleyerek, sevdiklerinize bulunduğunuz yeri gösterebilirsiniz. Ayrıca eklediğiniz konumlu paylaşımlar, aynı konuma eklenmiş paylaşımlar ile birlikte aynı etiket altında gözükebilecektir. Böylelikle daha fazla etkileşim ağı oluşturabilmeniz mümkün olacaktır.

Konum Eklemenin Tehlikeleri Nelerdir?

Konum eklemek bazı art niyetli kişiler tarafından daha kolay takip edilmenize olanak tanıyabilir. Bu nedenle dikkatli olmalısınız.

Instagram Konum Eklemesi Kullanmak Zorunlu mu?

Instagram paylaşımlarınıza konum eklemeden herhangi bir şekilde paylaşmanız mümkündür. Zorunluluk bulunmaz.

Instagram Konumlarımı Kimler Görebilir?

Instagram profiliniz gizli değil ise konumlarınız her kullanıcı tarafından görüntülenebilir. Ancak gizli profiliniz var ise sadece takipçileriniz görebilecektir.

Google Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 54 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir