instagram-konum-ekleme-nasil-yapilir

Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır ? – Resimli Anlatım

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 3 Dakika

Instagram Konum Ekleme Nedir ?

Instagram konum ekleme, sosyal medya uygulaması Instagram’da paylaşacağınız gönderilerinize ayrıca gönderinin nerede çekildiği ya da nereden paylaşıldığı bilgisini eklemektir.

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’da konum ekleme özelliği yıllar önce getirilmişti. Ancak yeni üyelerin bilmediği Instagram’da konum ekleme olayını sizlere resimler eşliğinde anlatacağız.

Instagram Fotoğrafına Nasıl Konum Eklenir ?

Instagram‘a yeni üye olan kullanıcılar bu uygulamanın birçok özelliğini maalesef kullanamıyor. İnternette yaptıkları aramalarda da düzgün elle tutulur bir yardım alamayan bu kişiler için konum ekleme tam bir işkenceye dönüşebiliyor. Bu nedenle resimli bir şekilde daha kolay anlaşılabilecek Instagram konum ekleme konusunu oldukça anlaşılır bir şekilde anlatmaya çalıştık. Umarız beğenirsiniz.

Öncelikle Instagram’da paylaşacağınız fotoğraf ya da videoyu Instagram ana sayfada bulunan + işaretine tıklayarak bu bölümde açılan alana ekliyoruz. Burada karşınıza fotoğraf ve video filtreleri çıkacaktır istediğiniz filtreleri seçtikten sonra ileri diyerek, gönderinize metin, etiket ve konum ekleme sayfasına gelebilirsiniz.

instagram-konum-ekleme-nasıl-yapılır

Konum Ekle Seçeneği İle İstediğiniz Konumu Ekleyin

Metin, etiket ve konum ekleme sayfasından isterseniz diğer Instagram kullanıcılarını gönderinize ekleyebilirsiniz. Konum eklemek içinse yine aynı sayfada bulunan “Konum Ekle” seçeneğini seçerek isterseniz bulunduğunuz konumu isterseniz de arama çubuğuna eklemek istediğiniz konumu yazarak fotoğraf ya da video gönderinize istediğiniz konumu ekleyebilirsiniz.

instagram-konum-ekleme

Instagram Hikayelere Nasıl Konum Eklenir ?

Instagram hikayelere nasıl konum eklenir sorusunun cevabı aslında çok kolay gelin Instagram hikayelere konum eklemeyi yine resimler eşliğinde anlatalım. Öncelikle Instagram hikayeleri açıyoruz ve yeni ya da eski bir fotoğraf veya video gönderisi oluşturuyoruz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Kullanıcı Rakamları

instagram-hikayelere-konum-ekleme

Daha sonra ekranı yukarı kaydırarak açılan menüden konum yazılı kutucuğa dokunuyoruz. Burada ekranı yukarı kaydırırken çok fazla dibe inmemeye gayret edin. Özellikle Apple telefon kullanan Instagram kullanıcıları bu konuda dikkat olmazlarsa, telefon menüsünü de istemeden açabilir.

instagram-hikayelere-konum-ekleme-1

Burada karşınıza bir önceki konum ekleme menüsüne benzeyen bir menü çıkacaktır. Buradan istediğiniz konumu ya da bulunduğunuz konumu yazarak hikaye gönderinize ekleyebilirsiniz.

instagram-hikayelere-konum-ekleme-2

Instagram Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Instagram, dünyaca ünlü bir fotoğraf ve video sosyal medya paylaşım uygulamasıdır. 2010 yılında Amerika Birleşik Devletler’inde Kaliforniya eyaletinde kurulan şirket bugün 800 milyona yakın kullanıcıya sahiptir.

İlk kurulduğu yıl büyük bir ilgi ile karşılanan Instagram, çok geçmeden bir diğer sosyal medya uygulaması Facebook tarafından satıl alındı. Satışın ardından Instagram’ın iki kurucusu Kevin Systrom ve Mike Kreiger hala şirketin yönetimi konusunda söz sahibi durumdadır. Yeni yapılan birçok güncelleme de yine bu ikili tarafından geliştiriliyor ya da onların onayından geçiyor.

Instagram’ı bu kadar meşhur bir sosyal medya uygulaması haline getiren beğeni ve takipçi özellikleridir. Bu özellikler daha önce Facebook ve Twitter tarafından ilk defa kullanılmaya başlanan özelliklerdir. Bu iki özelliği bir araya getiren ve işin içine fotoğraf ve video paylaşımı gibi özellikleri de ekleyen Instagram bu sayede dünyanın en çok konuşulan ve takip edilen sosyal medya uygulaması haline geldi.

Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır ? – Resimli Anlatım
4.5 (90.23%) 469 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Ekran Görüntüsü Bildirimi Nasıl Kapatılır ? başlıklı makalemizde instagram ekran görüntüsü, Instagram Hikayeler ve instagram screenshot hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır ? – Resimli Anlatım” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir