Instagram Konum Kapatma Ayarları Nasıl Yapılır?

Instagram Konum Kapatma Ayarları Nasıl Yapılır?

Instagram konum kapatma ayarları genellikle fotoğraf ya da video eklerken otomatik olarak konumun bu gönderilerin üzerine eklenmesini engellemek için yapılır. Bu gönderilerin üzerinde otomatik olarak konumun görünmesini istemeyenler, konum ayarlarından kolaylıkla bu özelliği kapatabilir ancak fotoğraf ya da video paylaşılmadan önce de konumun silinmesi ya da değiştirilmesi oldukça kolaydır. Konum çoğu zaman yanlış ya da eksik olabilmektedir. Bunu önlemek için konumu kişi girmeyi tercih edebilir. Bunun için de konum ayarlarının açık olması şarttır, yoksa çok ayrı bir yerdeki konum da seçenekler arasında çıkacaktır. Konum hatası olarak bilinen bu hata genellikle 200 metreye kadar yanlış konum verebilmektedir. Bu hataya çok sık rastlanmaz.

Konum Neden Görünür ve Nasıl Kaldırılır?

Akıllı telefon ve tabletlerin ‘ayarlar’ menüsüne girerek orada Instagram’ı bulmak ve ‘konum’ sekmesinden ‘uygulamayı kullanırken’ seçeneğini seçmek, konumun kolaylıkla bu gönderilerde bulunmasına ya da işaretlenmesine yarar. Bunun olmasını istemeyenler gönderiyi paylaşmadan önce konumu gönderiden silme işlemi yapabilir ya da aynı ayarlar sekmesinden konumu ‘asla’ seçeneği ile kısıtlandırabilir. Bu şekilde yapıldığı zaman herhangi bir gönderiye konum eklenirken Instagram konum ayarlarından bu ‘asla’ ayarını açmayı isteyecektir. (Instagram Destek)

instagram konum kapatma

Gönderilere Önceden Eklenmiş Konumlar Gönderiyi Silmeden Nasıl Kaldırılır?

Fotoğraf ya da videolara eklenmiş olan konumlar daha sonrasında gönderiyi silmeden kaldırılmak isteniyor ise, fotoğraf ya da videonun üzerindeki ‘düzenle’ seçeneği ile bu rahatlıkla yapılabilir. Konum buradan istenildiği zaman kaldırılabilir ya da konumu olmayan bir fotoğrafa konum eklenebilir, konum değiştirilebilir. Bu şekilde kolaylıkla konumlar ile oynanmış olur. İstenildiği zaman konumun eklenmesi ya da kaldırılması mümkündür.

Konumu değiştirmek için gönderiyi silmek ve yeniden yüklemek ya da konum eklenemediği zaman gönderiyi silip konum ekleyip yeniden gönderiyi Instagram’a yüklemek uğraştırıcı ve gereksiz bir yöntemdir. Gönderiyi düzenleme ayarlarından gönderinin başlığını, konumunu, açıklamasını değiştirmek oldukça kolaydır ve düzenleme yapıldığı da gönderi üzerinde belirtilmez.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Uygulama Kaldırma

Instagram Konumu Bulamıyor

Genellikle hikaye eklerken yaşanan bu sıkıntı fotoğraf ya da video gönderisi paylaşılacağı zaman da kullanıcıların karşısına çıkabilmektedir. İnternetin ya da konum ayarlarının iyi olmadığı bir yerde bu ‘konum bulunamıyor’ hatası oldukça normaldir. Bazen akıllı telefon ve tabletlerin konum ayarları ile ilgili de bir sıkıntıdan da kaynaklı olarak konum belirlenememiş olabiliyor ya da konum oldukça uzak yerlerde çıkabiliyor. Böyle durumlarda konum arama kısmına eklenecek olan konum yazılarak kolaylıkla eklenmek istenen konum bulunabilir. Arama kısmında konum araması yaparken de ‘konum yüklenemedi’ benzeri hataları ile karşılaşılabiliyor. Bu durumda ya aranan konum Instagram verileri içinde ekli olmuyor ya da yine konum ayalarından kaynaklanan bir sorun ile karşılaşılabiliyor. Yapılması gereken en iyi şey bu durumda cihazın konum ayarlarını gözden geçirmek ve açık olup olmadığına bakmak. Eğer sıkıntısız görünüyor ise ya da cihazın kendi ile ya da internet ile alakalı bir problem olabilir.

Devamlı olarak yaşanan bir konum problemi var ise bu konuda Instagram destek ekibi ile görüşmek en sağlıklısı olacaktır ve şikayet belirterek durumun açıklanması da konunun çözüme ulaşması için etkili bir yoldur. Instagram konum kapatma konusu sizlere detaylıca anlattık, bloglarımızı takip etmeye devam edin!

Instagram hesabınızı yükseltmek ve geliştirmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/yorum/yabanci-bot

Instagram Konum Kapatma Ayarları Nasıl Yapılır?

Instagram Konum Kapatma Ayarlarını detaylı bir şekilde sitemiz üzerinde ki yazımızdan öğrenebilirsiniz. Instagram ile ilgili tüm bilgileri sitemizden kolayca bulabilirsiniz.

Instagram Konum Kapatma Neden Önemlidir?

Instagram ayarlarınızı gerektiği gibi düzenlemezseniz, yaptığınız tüm paylaşımlarınıza otomatik olarak konum eklenecektir. Bu da istemediğiniz durumlara yol açabilir.

Instagram Konum Paylaştığımı Nasıl Öğrenebilirim?

Instagram profil sayfanızda yer alan Harita işaretine tıklayarak, paylaştığınız fotoğraflarda birlikte konum bilgisi verip vermediğiniz kolaylıkla görebilirsiniz.

Youtube Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir