Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değişir?

Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değişir?

Instagram, dünya üzerinde pek çok kullanıcının istediği kullanıcı adını alarak fotoğraf, video benzeri paylaşımları yapabildiği bir platformdur. Bu platformda kullanıcı adını ise istenilen zamanda değiştirmek mümkündür. Kullanıcı adını değiştirmek oldukça kolaydır ancak kullanıcı adı değiştirilirken başka biri ile birebir aynı kullanıcı adının alınamayacağı da unutulmamalıdır. İşte Instagram kullanıcı adı değiştirme ile ilgili tüm detaylar.

Instagram’da belli kurallara uyularak istenildiği kadar kullanıcı adı değiştirilebilir, bununla ilgili herhangi bir sınırlama bulunmaz. Kullanıcı adını değiştirmek de aşağıda belirtilen adımlara uyulduğu zaman oldukça kolaydır ve anında kullanıcı adını değiştirmek de bu sayede mümkün hale gelir.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme İçin Hangi Adımlar İzlenmeli?

Instagram’da kullanıcı adı değiştirmek için izlenmesi gereken adımlar oldukça kolaydır. Şu şekilde kullanıcı adını değiştirmek mümkündür:

  • Öncelikle Instagram profilinize girmeniz gerekir.
  • Instagram profilinizde yer alan “profili düzenle” sekmesine girilir.
  • Bu sekmede yer alan “kullanıcı adı” sekmesine girilir.
  • Bu bölümde açılan panele yeni kullanıcı adı girilir ve ”kaydet” seçeneğine tıklandığı zaman kolaylıkla kullanıcı adı değiştirilmiş olur.

Bu kısa adımlar takip edilerek kısa sürede farklı bir kullanıcı adına sahip olmak mümkündür ancak kullanıcı adı değiştirilirken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar mevcuttur. Ayrıca kullanıcı adınızı değiştirdiğiniz zaman eski kullanıcı adınızı bir başkasının alabileceğini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Eğer 14 gün boyunca eski kullanıcı adına dönülmezse, eski kullanıcı adınız diğer kullanıcıların alımına açık hale gelir ve başka biri sizin eski kullanıcı adınızı alabilir. 14 gün içinde eski kullanıcı adınıza dönerseniz bu adın alınma ihtimali ortadan kalkar.

instagram kullanıcı adı değiştirme

Instagram’da kullanıcı adı yalnızca uygulamadan değil aynı zamanda da Instagram internet sitesinden de değiştirilebilmektedir. Dilerseniz uygulamadan dilerseniz de internet sitesinden farklı cihazlardan oturum açarak da kolaylıkla Instagram kullanıcı adınızı değiştirmeniz mümkündür.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Etkileşiminizi Arttıracak "Instagram Hikaye Örnekleri" Nasıl Olmalı?

Instagram’da Kullanıcı Adı Alırken ve Değiştirirken Hangi Kurallara Dikkat Etmek Gerekir?

  • Zaten bir kullanıcıda mevcut olan bir kullanıcı adı birebir aynı olacak şekilde alınamaz ancak tek karakterinin dahi değişmesi yeterlidir.
  • Kullanıcı adı alırken maksimum karakter sınırı 30 karakterdir. Kullanıcı adında 30 karakterden fazla karakter kullanılamaz.
  • Instagram kullanıcı adlarında küfür, hakaret ögeleri içeren kullanıcılara kısıtlama getirebilmektedir. Bu sebeple de kullanıcı adınızın bu tür ifadeler içermemesine dikkat edin.
  • Kullanıcı adı alırken Türkçe karakter kullanılamaz. Ü, ö, ç gibi karakterler içerecek bir kullanıcı adı almak istiyorsanız onları u, o, c şeklinde yazabilirsiniz.
  • Kullanıcı adları noktalama işaretlerini içerebilir ancak emojiler kullanıcı adlarında yer alamaz.

Bu kurallar dikkat alınarak oluşturulan kullanıcı adları Instagram tarafından geçerli sayılır ve herhangi bir sorun teşkil etmez, ayrıca sizinle birebir aynı kullanıcı adına sahip biri de olamaz. Kullanıcı adınızı ise istediğiniz zaman değiştirmeniz mümkündür. Kullanıcı adını değiştirmek için belli bir kısıtlama da yoktur, istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanıcı adı değiştirmeniz mümkündür.

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirmek Mümkün mü?

Instagram kullanıcı adınızı değiştirmek istemeniz durumunda eğer yeni kullanıcı adınız kullanılmamakta ise değiştirme yapabilirsiniz.

Eski Kullanıcı Adımı Geri Alabilir miyim?

Instagram’da daha önceden kullandığınız ve değiştirdiğiniz kullanıcı adınızı tekrar geri almanız mümkün olmayacaktır.

Kullanıcı Adımı Ne Süre İle Değiştirebilirim?

Kullanıcı adınızı 30 gün ara ile değiştiremezsiniz. Değiştirme süreleriniz arasında en az 30 günlük bir zaman geçmesi gerekmektedir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir