Instagram haberleri

Instagram Kullanıcı Rakamlarındaki İlginç Detay

Son dönemde sosyal medya uygulamaları arasında adeta kullanıcı savaşı var. Özellikle Twitter ve Instagram arasındaki kullanıcı savaşının epey bir kızışmış olduğunu söylemek mümkün. Daha önce birçok kez açıklama yapan Instagram, yeni yılla beraber Twitter’ı geride bıraktıklarını açıklamış ve bu savaşı epey bir kızıştırmıştı. Bu haberlerin ardından ise Twitter bir açıklama yaparak aktif kullanıcı sayısının düşük olduğu bu nedenle de Instagram’ın kendilerini geçmediğini dile getirmişti. Söz konusu açıklamalar karşılıklı olarak devam edersek yeni kullanıcı sayıları da belli oldu. Direk olarak düzenlenen konferansta bilgiyi ise en yetkili isim yani kurucu Mark Zuckerberg söz konusu rakamları açıkladı.

Açıklanan rakamlara göre Instagram’ın kullanıcı sayısının beklendiği gibi 300 milyonu bulduğu belirtildi. Zaten beklenen bu sonuç aslında içerisinde gizli bir gerçeği de barındırıyor. Zira açıklamalardan sonra yapılan araştırmada kullanıcı sayısının gerçekten 300 milyon olduğu fakat bu rakamın aslında aktif kullanıcıları belirtmediği ortaya çıktı. Zira açıklamalara göre 300 milyon kullanıcının yüzde 8’lik bir kısmı sahte kullanıcılardan oluşuyor. Yani bu hesaplar bazı amaçlar için hazırlanmış olan sahte hesaplar. Bu rakamın dışında kullanıcıların bir diğer kısmının ayda sadece bir iki kez paylaşım yapan çok aktif olmayan kullanıcılar olduğu da ortaya çıktı. Açıklanan bu bilgilere bakılırsa kağıt üstünde Instagram Twitter’ı geçmiş olsa da aslında arka planda gerçeklerin hiç de beklendiği gibi olmadığını söylemek gerekiyor.

Instagram Kullanıcı Rakamlarındaki İlginç Detay
4.5 (89.57%) 211 votes

Bir önceki yazımız olan Arda Turan Barcelona’yı Sallamaya Devam Ediyor başlıklı makalemizde Arda Turan, Arda Turan Barcelona ve Arda Turan Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Arda Turan’dan Bir Kutlama Paylaşımı Daha
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir