Instagram Kullanılmayan Filtreler Nasıl Kaldırılır?

Instagram Kullanılmayan Filtreler Nasıl Kaldırılır?

Bu gün konumuz Instagram Filtreler. Instagram’ın her geçen gün kullanıcılarına biraz daha fazla özellik sunmaya başladı. Resimlerin hikayesi güncellemesi, hemen ardından gelen zoom özelliği, kısa süre sonra gelen yorum engeli sistemi gibi güncellemeler Instagram’ın bu konuda ne kadar başarılı olduğunu da net bir şekilde ortaya koyuyor. Instagram’a eklenen tüm bu yeni özelliklerle beraber hemen her güncellemede Instagram’ın en çok kullanılan özellikleri arasında yer alan filtre özelliklerinin de sürekli geliştirildiğini söylemek gerekiyor. Sürekli yeni filtrelerin eklendiği bunun yanında eski filtrelerinde yenilendiği Instagram’da artık o kadar çok filtre yer alıyor ki uygulamada paylaşım yaparken çoğu filtre kullanıcılar tarafından kullanılmıyor. Instagram Filtreler popülerlikten düşmüş gibi duruyor.

Instagram filtreleri ilk çıktığı dönemlerde çok fazla ilgi görmüş hatta birçok kişi çocuklarına bu filtrelerin isimlerini vermiştir. Bu filtrelerin değişmesi ile hikayelere tanımlanan yüz filtresi özellikleri gündeme gelmiş ve Instagram filtrelerinin unutulmasına sebep olmuştur. Artık, yeni tanımlanan ve sürekli güncellenen yüz filtreleri daha fazla kullanılmaktadır. Özellikle, Instagram’ın bu özellikleri sürekli yenilemesi hem var olan takipçilerini daha aktif hale getirmekte hem de bünyesine yeni kullanıcıların katılmasını sağlamıştır. Instagram hikayelere tanımlanan yüz filtreleri bu kadar ilgi görürken, Instagram filtreleri unutulmaya yüz tutmuş hatta kaldırılmak istenmiştir. Eğer siz de bu filtrelerin nasıl kaldırılacağını merak ediyorsanız, aşağıdaki başlıkta belirtilen aşamaları uygulayarak kolayca işleminizi tamamlayabilirsiniz. Buradan istediğiniz filtreleri kaldırarak sadece sık kullandıklarınızı bırakabilirsiniz. Böylece hem işiniz kolaylaşacaktır hem de kullanmadığınız filtreleri tek tek denemek zorunda kalmayacaksınız.

Instagram Kullanılmayan Filtreler Nasıl Kaldırılır?

Kullanılmayan filtreleri ise kullanıcıların aslında Instagram Filtreler listesinden kaldırması da mümkün. Bu sayede çok daha fazla tercih edilen filtreleri doğrudan listeden seçme imkanı da elde edebiliyorsunuz. Bir nevi filtre kullanımını da kolaylaştırmış oluyorsunuz. Peki, bu işlemi nasıl yapıyoruz daha detaylı olarak bakalım.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Durduruldu Hatası ve Çözümü

  • İlk olarak Instagram hesabımıza giriş yapmanız ve ardından da paylaşım için bir fotoğraf seçmeniz gerekiyor. Daha sonra ise filtreler bölümünden en alt kısma kadar inmeniz gerekiyor.
  • Filtrelerin en alt kısmında ise “yönet” seçeneğinin olduğunu da göreceksiniz. Yönet sekmesine tıkladıktan sonra ise ekrana gelen filtrelerin yanında yer alan tik işaretlerini kaldırmanız filtrelerin listede görüntülenmemesi için yeterli oluyor. Bu sayede sadece seçtiğiniz filtreler görüntülenecektir.

Instagram’da kullanmadığınız filtreleri kaldırarak, birden fazla filtre ile uğraşmadan sadece sık kullandıklarınızı bırakarak bu filtrelerle işlem yapabilirsiniz. Instagram filtreleri ve yeni tanımlanacak olan filtreler için bloğumuzu takip edebilir yepyeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara sitemizden ulaşabilir, ücretsiz araçlarımızdan faydalanarak hesaplarınızı öne çıkarabilir ve kaliteli hizmetlerimize göz atabilirsiniz. Sorduğunuz tüm sorulara bloğumuzda yer veriyoruz. Bizlere yorumlar kısmından ulaşarak sormak istediğiniz soruları veya taleplerinizi yöneltebilirsiniz.

https://www.instatakipci.com/yorum

Instagram Filtrelerimi Düzenleyebilir Miyim?

Instagram üzerinde sizlere sunulmuş olan filtreleri düzenlemeniz mümkün. İstediğiniz filtreyi silebilir, sildiğiniz filtrelerin yerine daha popüler olanları ekleyebilirsiniz.

Instagram Filtreleri Nasıl Kaldırılır?

Instagram filtrelerini kaldırmak çok kolaydır. Blog yazımızdan sizlere sunmuş olduğumuz yöntemleri kullanarak sadece dakikalar içerisinde filtrelerinizi düzenleyebilirsiniz.

Instagram Filtre Kullanmak Ücretli Midir?

Instagram üzerinden sizlere sunulmuş olan filtreler tamamen ücretsiz hizmetlerdir. Filtreleri kullanırken herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

Instagram Filtre Kullanmak Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Instagram platformunda filtreler kullanarak, paylaşımlarınızın daha fazla dikkat çekmesini sağlayabilir ve etkileşim oranlarınızı arttırabilirsiniz.

Instagram Hikaye Filtreleri Nasıl İndirilir?

Instagram hikayeleri adına özel olarak oluşturulan filtreleri Instagram hikayeleriniz üzerinden “Daha fazla keşfet” seçeneği ile gideceğiniz hikaye kütüphanesinden edinebilirsiniz.

Instagram En Çok Kullanılan Filtreler Nelerdir?

Instagram uygulamasında en çok kullanılmakta olan filtreler, Siyah beyaz filtresi ve gün ışığı tonlamalarıdır.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Güzel bilgilendirme teşekkürler. Gereksiz instagram filtrelemelerini kaldırınca telefon belleğimizde buna göre ayarlanıyor ise süper bir bilgi. İyi oldu