Instagram Kullanılmayan Filtreler Nasıl Kaldırılır?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram’ın her geçen gün kullanıcılarına biraz daha fazla özellik sunmaya başladı. Resimlerin hikayesi güncellemesi, hemen ardından gelen zoom özelliği, kısa süre sonra gelen yorum engeli sistemi gibi güncellemeler Instagram’ın bu konuda ne kadar başarılı olduğunu da net bir şekilde ortaya koyuyor. Instagram’a eklenen tüm bu yeni özelliklerle beraber hemen her güncellemede Instagram’ın en çok kullanılan özellikleri arasında yer alan filtre özelliklerinin de sürekli geliştirildiğini söylemek gerekiyor. Sürekli yeni filtrelerin eklendiği bunun yanında eski filtrelerinde yenilendiği Instagram’da artık o kadar çok filtre yer alıyor ki uygulamada paylaşım yaparken çoğu filtre kullanıcılar tarafından kullanılmıyor.

Kullanılmayan filtreleri ise kullanıcıların aslında filtreler listesinden kaldırması da mümkün. Bu sayede çok daha fazla tercih edilen filtreleri doğrudan listeden seçme imkanı da elde edebiliyorsunuz. Bir nevi filtre kullanımını da kolaylaştırmış oluyorsunuz. Peki, bu işlemi nasıl yapıyoruz daha detaylı olarak bakalım.

  • İlk olarak Instagram hesabımıza giriş yapmanız ve ardından da paylaşım için bir fotoğraf seçmeniz gerekiyor. Daha sonra ise filtreler bölümünden en alt kısma kadar inmeniz gerekiyor.
  • Filtrelerin en alt kısmında ise “yönet” seçeneğinin olduğunu da göreceksiniz. Yönet sekmesine tıkladıktan sonra ise ekrana gelen filtrelerin yanında yer alan tik işaretlerini kaldırmanız filtrelerin listede görüntülenmemesi için yeterli oluyor. Bu sayede sadece seçtiğiniz filtreler görüntülenecektir.

 

Instagram Kullanılmayan Filtreler Nasıl Kaldırılır?
4.5 (89.9%) 485 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram’dan Sonra Messenger İçinde Hikayeler Güncellemesi Geliyor başlıklı makalemizde Instagram güncelleme, Instagram resimlerin hikayesi ve Messenger hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram'da Yapılmaması Gereken 8 Şey
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Kullanılmayan Filtreler Nasıl Kaldırılır?” üzerine bir düşünce

  1. Cansı PATIL

    Güzel bilgilendirme teşekkürler. Gereksiz instagram filtrelemelerini kaldırınca telefon belleğimizde buna göre ayarlanıyor ise süper bir bilgi. İyi oldu

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir