Instagram Kullanım Etkinliğinizi Arttıracak İpuçları

Instagram Kullanım Etkinliğinizi Arttıracak İpuçları

Güncellemelerini sürekli hale getiren Instagram, sürekli yeni güncellemeler yayınlıyor. Uygulamanın sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlaması ve güncellemelerin artık kalıcı hale gelmesiyle beraber, sürekli olarak Instagram’ın kullanımında da mini değişiklikler karşımıza çıkıyor. Son yayınlanan güncellemelerden sonrada böyle bir durum ortaya çıkmış oldu. Peki, sürekli olarak değişen ve sürekli yeni özellikler kazanan uygulamayı daha aktif bir şekilde kullanmamız için ipuçları neler? Detaylara ve yeni ipuçlarına bakalım. Instagram Kullanım Etkinliğinizi Arttıracak İpuçlarına yakından bakalım.

Instagram Hikayeler Paylaşımlarını Saklayabilirsiniz

Şu an için en aktif olarak kullanılan Instagram bölümüz olan Hikayeler kısmından başlayalım. Snapchat uygulamasından alınan bir güncelleme olarak dikkat çeken Hikayeler, en fazla güncelleme gelen bölümler arasında yer alıyor. Bu bölümde ise temelden beri değişmeyen bir özellik var. Bu özellik paylaşımlarınızın sadece 24 saat süreyle izlenebiliyor olması. Sonrasında paylaşımlar siliniyor. Fakat zaman içerisinde bu durum bir sorun olarak değerlendirilmeye başlamış olacak ki artık Instagram kullanıcıların paylaşımlarının kaybolmasını engelliyor.

Instagram

Bunun için iki farklı sistem kullanabiliyorsunuz. İsterseniz uygulamada hikayelerinizi arşivleyebiliyorsunuz. Arşivleme işleminin yanı sıra Aralık ayında sunulan öne çıkarılmış hikayeler özelliği de var. Öne çıkarılmış hikayeler özelliğini kullanarak öne çıkardığınız hikayeler, biyografi alanınızda siz kaldırana kadar bekliyor. Kısmi de olsa bu şekilde hikayeler paylaşımlarını süresiz olarak saklamanız ve sonra tekrar paylaşmanız mümkün.

Hikayeleri Gizleme

Özellikle çok fazla kişiyi takip eden kullanıcıların yaşadığı bir sıkıntı var. Sürekli olarak yeni hikaye paylaşımı yapıldığı zaman, kullanıcıları rahatsız edecek şekilde sürekli değişen ya da sayısı artan hikayeler akışı görüyorsunuz. İşte bu akış üzerinde hikayelerini görmek istemediğiniz kullanıcıların hikayelerini gizleyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, hikayelerini gizlemek istediğini kişinin bir hikayesi üzerine gelip basılı tutup, buradan “kullanıcı gizle” seçeneğini kullanmanız.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Uygulama Kaldırma

Instagram hikaye gizleme özelliği birçok kullanıcı açısından çok büyük fayda sağlamıştır. Paylaştığı hikayeleri belli kişilerden gizlemek isteyen kullanıcılar aşağıda belirtilen aşamaları uygulayarak kolayca talep ettikleri işlemi gerçekleştirebilirler. Böylece Instagram uygulamasını daha keyifli kullanacaksınız. 

Instagram

 

Hikayelerinizi Gizleyin

Hesabınız gizli konumdaysa, takipçileriniz dışında paylaşımlarınızı kimse göremez. Kullanıcıların sizin resimlerinizi görmesi için hesabınızı takip etmesi gerekiyor. İşte bu kısımda hikayeler için bir ayrıcalık var. Takipçilerinizden hikayelerinizi gizlemeniz mümkün. Bunun için tek tek işlem yapmak gerekiyor. Hikayelerinizi görmesini istemediğiniz kullanıcının profiline gidip, üst üste 3 nokta simgesine tıklıyorsunuz. Açılan menüden “Hikayeleri gizle” demeniz yeterli oluyor. Artık bu kişi hikayelerinizi göremiyor.

Instagram

Önizlemeli Görseller

Son özelliğimiz ise genel bir özellik. Çoğu kişinin bilmediği bir detay olan ön izleme sistemini kullanmak, Instagram kullanıcıları için büyük bir kolaylık sağlıyor. Sistemin işleyişi oldukça basit. Bir fotoğrafı önizleme şeklinde görmek istiyorsanız, iki kere tıklamak yerine fotoğraf üzerinde bir süre basılı tutmanız, kolaylıkla önizleme sürümü açmanızı sağlayacaktır.

Şimdilik bu ipuçlarını ele aldık. Sitemizden ipuçlarını paylaşmaya devam edeceğiz. Daha iyi bir Instagram deneyimi için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Instagram hikaye gizleme nasıl yapılmaktadır?

Instagram hikaye ayarlarınıza girerek Hikaye Gizle bölümünden hikayenizi gizlemek istediğiniz kullanıcıları işaretleyerek hikayelerinizi gizleyebilirsiniz.

Instagram gizlenen hikayeleri görebilir miyim?

Instatakipci.com ücretsiz Instagram hikaye indirme aracımız ile profili herkese açık tüm kullanıcıların hikayelerini indirerek görüntüleyebilirsiniz.

Instagram yakın arkadaşlar nedir?

Instagram üzerinden bazı hikayelerinizi özel bir arkadaş grubunuzla paylaşmak isteyebilirsiniz. Yakın arkadaşlar özelliği ile seçtiğiniz arkadaşlarınıza hikayeleriniz farklı bir konsept ile gösterilecektir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir