Instagram haberleri

Instagram Kullanım Oranında Düşme Görüldü

Son 1 ay içerinde Instagram kullanım oranında düşme görüldüğü gözlendi. 2015 senesi içerisinde Instagram en büyük atılımı yapan uygulamalardan biri olmuştu. 2015 başlarında Twitter’ın gerisinde olan uygulama sıkı bir çalışma ve iyi reklamın ardından kullanıcı sayılarını 3 kat arttırmış ve Twitter’ı da bir hayli geride bırakmayı başarmıştı. Büyük çıkışının ardından bir de sahte hesapları temizleme operasyonu yapan Instagram kullanıcı sayısını aktif kullanıcı sayısı olarak da değiştirmişti. Tüm bunlarla beraber Instagram’ın büyük bir çıkış yakaladığı ve 2015 yılının lideri olduğu da haberlere yansımıştı. Yakaladığı başarı ile 2015 yılını lider kapatan uygulama 2016 verileriyle ise bir hayli şaşırttı.

Zira uygulama 2016 ilk çeyreğinde de yükselişine devam ederken son bir ay içerinde ise büyük bir düşüş yaşadı. Kullanıcı sayılarında kayıp yaşamayan uygulamanın kullanım etkileşiminde yanı aktif kullanımda bir kayıp yaşadığı ortaya çıktı. Kullanıcılar arasındaki etkileşimin yüzde 40 gibi bir aralıkta düşüş yaşaması Instagram’ı da şok etti. Bununla beraber uygulamanın yaşadığı sorunun sahte hesaplardan kaynaklı olabileceği de düşünülüyor. Instagram’ın bu etkileşim oranını nasıl eski haline döndürebileceği bunun için her hangi bir planı olup olmadığı ise merak konusu. Zira Instagram yetkililerinden bu düşüş iddiaları için her hangi bir açıklama gelmedi. Bu nedenle şuan için sadece bu veriler bir iddiadan ibaret olarak gösteriliyor.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/video-goruntuleme

Instagram Kullanım Oranında Düşme Görüldü
4.5 (89.59%) 267 votes

Bir önceki yazımız olan Ergin Ataman Instagram Hesabından Mesaj Verdi başlıklı makalemizde Ergin Ataman, Ergin Ataman Instagram ve Galatasaray Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Damlalık İle Renk Seçimi Nasıl Yapılır?
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir