Instagram Limitleri Nelerdir?

Instagram Limitleri Nelerdir?

Instagram limitleri nelerdir diye merak edenler genellikle ekranda ‘beğeni sınırını aştınız’ ya da ‘daha fazla kişiyi takip edemezsiniz’  gibi bildirimler görenlerdir. Bu gibi bildirimlere daha önce denk gelmeyenler ise bu bildirimlerin ne anlama geldiğini merak ediyor olabilir. Instagram, günlük belli bir beğeni, takipçi ve takip limiti belirler. Bu limit aşıldığı zaman ise hesap üzerinden beğeni yapmak ya da takipçiler ile etkileşime geçmek imkansız hale gelir. Bu limitlerin hiçbiri gelen mesajları ya da mesajlaşma kısmını etkilemez.

Instagram Limitlerinin Sınırlaması Nedir?

Instagram, hesapları takip etme, fotoğraf ve videoları beğenme, hashtag koyma, karakter kullanma ve paylaşılan videoların sürelerini ayarlama üzerinde pek çok limite sahip ve bu limitlerden bazıları aşıldığı zaman hesaplar kısa süreliğine kilitlenebiliyor ya da yalnızca uyarı alınabiliyor. Bunların yanı sıra gönderi ya da story paylaşma ile ilgili herhangi bir kısıtlama bulunmuyor ve gün içinde ya da belli saatler içinde de istenildiği kadar video ve fotoğraf gönderi ya da hikaye olarak paylaşılabiliyor. (Instagram Destek)

instagram limitleri

Instagram’da Hesapları Takip Etme Limiti

Instagram limitsiz şekilde takipçiye sahip olunabileceğini belirtirken aynı zamanda da bir hesabın maksimum 7500 kişiyi takip edebileceğini ekliyor. 7500’den fazla kişiyi bir hesaptan takip etmek mümkün olmuyor. Bu durumda ‘daha fazla kişiyi takip edemezsiniz’ uyarısı beliriyor. Bunun yanı sıra bir saat içinde maksimum 160 kişi ya da 10 dakika ara ile 49 kişinin takip edilebileceği gibi söylentiler de dolaşmakta ancak bu gibi durumlarda zaten ‘takip limitini aştınız’ gibi uyarılar belirmekte. Söylenen takip etme limitlerine ulaşıldığı zaman yalnızca belli bir süre geçene kadar yeni hesaplar takip edilemiyor. Arkadaş ekleme konusunda yalnızca süre ve 7500 kişiyi geçmeme sınırı önemli. 7500 kişiyi geçtiği zaman takip edilenlerden silme yolu ile birkaçını azaltmak ve yeni kişileri takip etmek mümkündür.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Uygulama Kaldırma

Hesaplara engel atma ile ilgili de bir limit bulunmamakta ancak aynı anda çok fazla hesaba üst üste engel atılması, kişinin hesabının kısa süreli olarak kilitlenmesine sebep olabilir çünkü çok fazla hesabı aynı anda engelleyen hesaplar genellikle sistem tarafından sahte ya da bot hesaplar ve spam hesapları olarak algılanıyor.

Instagram’da Beğenme Limiti

Tıpkı sınırsız takipçinin olabileceği gibi Instagram fotoğrafların da beğenilme sayısına bir limit koymuyor ancak bir hesabın bir saat içerisinde beğenebileceği maksimum gönderi sayısını 350 olarak belirliyor. Bu sınır aşıldığı zaman genellikle yeni gönderilerin beğenilmesine izin verilmiyor ya da hesap kısa süreliğine kilitleniyor. Bunun sebebi de sahte ve bot hesapları Instagram üzerinden temizlemek ve Instagram’ın gerçek kullanıcılara sahip olmasını sağlamak. Beğeni limiti ile bot hesaplar kolaylıkla belirlenip kısa sürede kapatılabiliyor. Instagram limitleri hesabınızın kısıtlanması konusunda en önemli kriterlerdendir.

Instagram’daki Gönderilerde Hashtag Kullanma Limiti

Instagram’da tag kullanırken belirlenen bir limit var ve bu limit hashtagler için 30 olarak belirlenmiş durumda. Paylaşılacak olan fotoğraf ve videolarda ya da yapılacak olan bir yorumda maksimum 30 adet hashtag kullanımına izin veriliyor. Daha fazlasını yazmanıza izin verilmiyor ve daha fazla yazmak istediğinizde de hesabınız ile ilgili herhangi bir problem yaşanmıyor. Bu hashtag sınırı, yalnızca ilgili olan tagler ile fotoğrafın ön plana çıkması için belirlenmiş bir sınır.

Instagram’da Karakter Limiti

Instagram kullanıcı adları, yorumlar, biyografiler için farklı limitler belirlemiştir. Örneğin kullanıcı adları maksimum 30 karakter içerebilir ve bunun da belli kuralları vardır. Mesela nokta işareti başta, sonda ya da ardı ardına kullanılamaz. Bu gibi kurallara uyularak maksimum 30 karakterli kullanıcı adları belirlenebilir.

Biyografi kısmına yazılacak yazılar için ise sınır maksimum 150’dir. 150 karaktere ulaşıldığı zaman daha fazla karakter eklemenize izin verilmez.

Gönderi açıklaması ve yorumlarda bu karakter limiti 2200’dür ve bu limite ulaştığınız zaman da daha fazla karakter eklemenize izin verilmez. Instagram limitleri dikkat etmeniz gereken en önemli konuların başında gelir.

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek ve büyütmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/begeni/turk-gercek

Instagram Takip Etme Limiti Var mıdır?

Instagram üzerinden spamları önlemek için koyulmuş takip edebileceğiniz kişi sayılarında limit bulunmaktadır. 7500 kişiden fazla takip edemezsiniz!

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Etiket

Instagram Üzerinde Yer Alan Limitleri Nereden Öğrenebilirim?

Sitemiz üzerinde Instagram Limitleri Nelerdir? isimli yazımızı okuyarak, Instagramda yer alan tüm limitleri detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz!

Instagramda Neden Limitler Var?

Instagram, olası spamları önlemek ve Instagramı daha güvenli bir yer haline getirmek adına bazı konularda Limitler koymuştur. Bu sayede spam hesapların önüne geçmeyi amaçlamıştır.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir