Instagram Link Kopyalama Nasıl Yapılır?

Instagram Link Kopyalama Nasıl Yapılır?

Her geçen gün gelişmeye devam eden Instagram, kullanıcılarının beklentilerini de yüksek tutmasına sebep olmaktadır. Birçok kullanıcı Instagram özelliklerinin hepsini öğrenmeye çalışmakta ve bu yönde araştırmalar yapmaktadır. Sizde bugünkü yazımızı oluşturan Instagram link kopyalama konusunu araştırarak buraya gelmiş olabilirsiniz. Instagram link kopyalama oldukça basit bir işlem olup, öğrendiğinizde sürekli kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Instagram Link Kopyalama Nasıl Yapılır? adım adım yazdık.

Özellikle bilgisayar üzerinden Instagram adresinize giriş yaptıysanız ve herhangi bir fotoğrafın url sini kopyalamak istiyorsanız, yukarıdaki genel linki kopyalamanız yanlış bir işlem olacaktır. Siz fotoğrafı açsanız bile yukarıdaki url profil sayfasına ait url’dir. Bu nedenle istediğiniz gönderinin URL’sini kopyalayamamış olacaksınız. Sadece açmış olduğunuz gönderinin bağlantı adresini kopyalamak için gönderinin sağ üst köşesinde bulunan üç nokta işaretine tıklayarak, ‘bağlantı adresini kopyala’ butonuna tıklayabilirsiniz.

instagram link kopyalama

Instagram Link Kopyalama

Instagram’da yapılan paylaşımların, fotoğrafların ya da videoların linkini kopyalayabilir, istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Fakat bir kullanıcının hesabı gizliyse gönderisinin linki de alınamamaktadır. Gizli hesapların paylaşımlarının linkini alabilmeniz için şimdilik bir yöntem bulunmuyor. Fakat herkese açık hesapların linkini rahatlıkla alabilirsiniz.

  1. Yöntem : Android Cihazlar

Android işletim sistemine ait cihazlarda Instagram link kopyalama işlemi yapmak istiyorsanız, öncelikle paylaşımın üzerine gelmeli ve üst üste üç nokta simgesine tıklamalısınız. Bu işlemden sonra karşınıza çıkan “Paylaşım URL’sini Kopyala” seçeneğini tıkladığınızda işlem tamamlanmış olacaktır. Aldığınız linki istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

  1. Yöntem : İOS Cihazlar

İOS işletim sistemine ait cihazlarda Instagram link kopyalama işlemi yapmak istiyorsanız, öncelikle paylaşımın üzerine gelmeli ve yan yana üç nokta simgesine tıklamalısınız. Bu işlemden sonra karşınıza çıkan “Paylaşım URL’sini Kopyala” seçeneğini tıkladığınızda linki kopyalamış olursunuz.

Site Üzerinden Instagram Link Kopyalama

Bu işlem için Instagram’ın sitesinden giriş yapıyoruz ve gönderisini kopyalamak istediğimiz kullanıcının profiline ulaşıyoruz. Profile girdikten sonra linkinin kopyalamak istediğiniz paylaşıma gelin ve tarayıcının üst kısmında bulunan linki kopyalayın. Kopyaladığınız linki istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Paylaşım herkese açık olduğundan her yerde görülebilir. Fakat siz başkalarının paylaşımlarını kullanırken yine de dikkatli olun.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Gördüğünüz üzere Instagram’da link kopyalama hem uygulama içerisinde hem site üzerinde oldukça basit bir şekilde yapılabilmektedir. Gizli hesaplardan yapılan paylaşımların linkleri şimdilik kopyalanamasa da ileride bir yöntem bulunduğunda, onu da sizlerle paylaşacağız.

Instagram link kopyalama nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Fotoğraflarının Linkleri Kopyalanabilir Mi?

Instagram üzerinde paylaşılan fotoğrafların linklerini kopyalamanız mümkündür. Bunun için paylaşımın sağ üst tarafında bulunan üç nokta işaretine basınız ve ‘Bağlantı adresini kopyala’ demeniz yeterli olacaktır.

Gizli Profillerin Paylaşımlarının Linkleri Kopyalanabilir Mi?

Instagram üzerinde gizlenmiş olan profillerin paylaşımlarına ait linkleri kopyalamanız için şuan herhangi bir yöntem bulunmamaktadır.

Bilgisayar Üzerinden Instagram Fotoğraf Link Kopyalanabilir Mi?

Bilgisayar üzerinden instagram’a girerek, istediğiniz fotoğrafın linkini kopyalamanız mümkündür. Bunun için yapmanız gerekenleri ve izlemeniz gereken yolları sizin için yukarıda ki yazımızda derledik. Yazımızı okuyarak detaylıca tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
4 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir