Instagram markaları

Instagram Marka Katılım Oranı Şaşırtıyor

Instagram marka katılımının her geçen gün büyüdüğü artık net bir şekilde görüyoruz. Instagram’ın büyümesi gücünün artması sadece bireysel kullanıcı bazında da olmamaya başladı. Instagram’ın bireysel kullanıcı sayısının yanı sıra marka katılımı da aldığını söylemek lazım. Zira sadece son 2 yıl içerisinde markaların Instagram’a duydukları ilgi hatırı sayılır bir oranda artış gösterdi. Öncelikle marka katılımlarının ne demek olduğunu açıklayalım.

Bildiğiniz gibi birçok ünlü markanın Instagram sayfası var. Bu durumu Instagram’a kurumsal bir katılım olarak değerlendirmemiz mümkün. Yani markaların açtıkları Instagram hesaplarından bireysel paylaşımlar yerine marka reklamları ya da markaya ait ürünler için paylaşımlar yapılıyor. Direk olarak markaların adı altında açılan bu Instagram sayfalarına ise son günlerde büyük bir katılım olduğu açıklandı. Yüzde 4.7 katılım oranıyla geçen seneye göre çok daha fazla marka katılımın gerçekleştiği Instagram, yakın zamanda bu konuda da yeni girişimleri olduğunu da dile getirdi. Oranın artış göstermesi bunun yanında yeni reklam modelinin 30 ülkeye daha açılması marka katılımını da giderek arttıracak gibi. Zira bu yönde şimdiden birçok katılım olduğu belli. Açıklanan orandan da bu durumu net bir şekilde anlayabiliyoruz. Instagram’ın markalar için yeni adımlarının neler olacağı şimdiden merak konusu olurken bu yönde de yapılan çalışmaların şaşırtıcı değişimlere neden olacağı da belirtiliyor. Bunun için beklemek lazım.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/takipci/yabanci-bot

Instagram Marka Katılım Oranı Şaşırtıyor
4.5 (89.88%) 409 votes

Bir önceki yazımız olan Şahan Gökbakar Instagram Üzerinden Hain Saldırıya İsyan Etti başlıklı makalemizde Dağlıca şehitleri, Şehit haberleri ve Şehit paylaşımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Sosyal Ağları
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir