Instagram Markalı İçerik Ne Demek?

Instagram Markalı İçerik Ne Demek?

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Instagram üzerinden takipçi kazanmak hemen hemen her kullanıcının hedefleri arasında geliyor. Sosyal medya uygulaması üzerinden takipçi kazanmak ise kullanıcılara epey bir artı sağlıyor. Uygulamanın bu şekilde kullanıcılara sağladığı en büyük artı ise reklam gücü. Bir kullanıcının hesabı ne kadar çok takip edilirse, kullanıcının ne kadar çok takipçisi varsa hesap o kadar değerli hale geliyor ve kullanıcılar bu şekilde markalarla anlaşabiliyor. Markalarda bu noktada kullanıcıların hesaplarının popülaritesini kullanarak reklamlarını yayınlayabiliyorlar. Bu noktada devreye Instagram Markalı İçerik giriyor. Kullanıcılar ile markaların iş birliğini ortaya koyan markalı içeriklerin ne amaçla kullanıldığına ve nasıl katkı sağladığına bakalım.

Instagram Markalı İçerik Nedir?

Instagram’da markalar ve popüler kullanıcılar arasında yapılan iş birliği sonucunda kullanıcıların marka reklamlarını yaptığı ve Instagram’da paylaştığı içerikler, markalı içerik adı altında yapılmaktadır. Sosyal medyanın ve özellikle Instagram uygulamasının kullanıcı kitlesindeki oranların sürekli artması nedeni ile ‘reklam’ algısı da evrilmeye başlamış ve sosyal medyaya yönelmiştir. Milyonlarca kişinin dahil olduğu platform üzerinde bulunan popüler şahıslar ile anlaşmalar yaparak markalı içerik oluşturulmakta ve doğal bir reklam olgusu ile marka bilinilirliği arttırılmaktadır. 

Instagram markalı içerik nedir ve nasıl kullanılır konularında merak ettiğiniz ve bilgi sahibi olmak istediğiniz tüm detaylara aşağıdaki başlık üzerinden ulaşabilirsiniz. Instagram’da popüler olan kullanıcılar için fazlasıyla önem taşıyan markalı içerikler, eğlendirirken kazandırıyor kazandırırken eğlendiriyor.

Instagram Markalı İçerik Nasıl Farklara Sahip

Aslında çok eskiden beridir kullanılan özelliklerden biri olmasına karşın Instagram tarafından yeni yeni kuralları paylaşılan Instagram Markalı İçerik paylaşımlarında kullanıcı ile sponsor, yani marka arasında anlaşma yapılıyor ve kullanıcı kendi hesabından bu paylaşımlara yer veriyor. Instagram hesabından paylaşılan içerik ise reklam amaçlı olarak yerleştiriliyor ve bu durumda kullanıcı isterse doğrudan paylaşıma markanın adını sponsor olarak yerleştirebiliyor. Bu paylaşımlar Instagram Markalı İçerik olarak adlandırılmaya başlandı. Burada Instagram ile kullanıcı arasında ise herhangi bir maddi durum ortaya çıkmıyor. Yani kullanıcıların paylaşacakları reklam içeriklerini markalarla anlaşmaları gerekiyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Nametag İsim Etiketi

Instagram Markalı İçerik

Fakat Instagram’ın bu tür paylaşımlara karşı belli kurallar belirlediğini de ekleyelim. Bir nevi markanın ürününün hangi kurallar içerisinde reklamının oluşturulacağından söz ediliyor. Paylaşımların hangi düzende yapılması, reklamın nasıl yapılacağı, yayın düzeninin nasıl olacağı gibi konularda belirtilmiş olan detaylara da dikkat ederek Instagram üzerinden reklam paylaşımları gerçekleştirilebiliyor. Söz konusu bölüm henüz Instagram’ın yeni yeni kullanılmaya başlanan bölümü, kuralları olarak değerlendirilmekte.

Fakat işin temeline indiğimiz zaman aslında bu özelliğin, birçok kullanıcı tarafından uzun süredir yapıldığını biliyoruz. Instagram şimdi bunlara ek olarak etiketle ve benzeri sistemler hakkında bilgilendirmeler yapmaya başladı. İş ortağı olarak adlandırılan bu yeni durum hakkında Instagram bilgi paylaşımlarına da devam edecek gibi duruyor. Şu an için birçok hesap tarafından kullanılan reklam sisteminin adı konulmuş oldu. En önemlisi de söz konusu sistemle beraber  kullanıcıların biraz daha resmi bir reklam imkanı elde etmeleri sağlanıyor.

Instagram Markalı İçerik Nedir?

Instagram’da markalar ve kullanıcılar arasında yapılan iş birliği sonucunda kullanıcının markanın reklamını yaptığı içeriklere markalı içerik denir.

Instagram’da Nasıl Sponsor Bulabilirim?

Instagram’da popüler bir kullanıcı ve sadık bir takipçi kitlesine sahipseniz markalardan sponsorluk alma ihtimaliniz yükselmektedir. Instagram hesabınızı geliştirerek markalardan sponsorluk alabilirsiniz.

Instagram Üzerinden Para Kazanabilir miyim?

Instagram profilinizin popülerliği ile reklamlar alabilirsiniz ve bu sayede kendinize gelir kaynağı oluşturabilirsiniz.

Instagram Reklam Nasıl Verilir?

Instagram uygulamasında reklam vermek için Facebook Business Manager reklam yönetim sistemini kullanmanız gerekir.

Instagram Viral Reklam Nedir?

Instagram üzerinden paylaşılan içeriklere viral bir şekilde ürün yerleştirme dahil edilerek yapılan reklam türüdür.

Reklam İçerik Paylaşırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Reklam içerikler oluştururken içeriklerin sürekli olarak olmamasına dikkat ediniz. Bu durum takipçilerinizin tepkisini çekebilecektir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikayeye Fotoğrafla Yanıt Verme

Instagram Güncellemeleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir