Instagram Mavi Tik Uygulaması Detayları Neler?

Instagram Mavi Tik Uygulaması Detayları Neler?

Instagram mavi tik uygulaması son günlerde eleştiriler almaya başladı. Aslında son günlerde ifadesini kullanmak biraz yanlış olabilir. Zira Instagram 2015 yılına girerken açıkladığı veriler nedeniyle eleştiriler almaya başlamıştı. Söz konusu eleştirilerin nedeni ise kullanıcı sayısının çok olarak gösterilmesine karşı sahte hesapların az olarak gösterilmesi. Daha öncede açıklanan verilerde böyle bir ifade kullanan ve Twitter’ı geçtiği söylenen Instagram, sahte hesaplar nedeniyle aslında Twitter’ı geçemediğini belirtmişti. Bundan sonra bir çaba ve çalışma içerisine giren dev sosyal medya platformu birçok sahte hesabı kapatmaya yönelik olarak çalışma başlatmıştı. Başlatılan çalışma sonrasında ise birçok fenomen ünlülün hesaplarından milyonlarca kişinin silinmesi gündeme oturmuştu.

Sahte hesapların bu şekilde yayılmaya devam etmesi ve temizlik harekatından sonra alınan önlemlerinde işe yaramayıp sahte kullanıcı sayısının artması Instagram’ın başka bir yol denemesine neden oldu. İlk olarak ünlüler ve fenomenler hakkında açılan sahte hesapları kontrol altına almak isteyen yetkililer yaptıkları açıklamada yeni mavi tik uygulamasını duyurdu. Bu uygulamaya göre artık tüm ünlülerin ve fenomen olan kişilerin hesapları denetlenecek. Çok ağır bir şekilde denetlenecek olan hesaplar şimdilik sadece ünlüler ve fenomenler ile sınırlı gibi. Ama yapılan açıklamada söz konusu sistemin yakın zamanda tüm kullanıcılara uygulanacağı ve böylece sahte hesapların çok daha rahat bir şekilde ortaya çıkacağı belirtildi. Sahte hesap kullanımı bu şekilde azalır mı bilinmez ama Instagram’ın bu konu için kolları sıvadığı da bir gerçek. Yapılan açıklamalardan da bu konu hakkında epey ciddi bir çalışma olduğunu söylemek mümkün.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/yorum/coklu-fotograf

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
1 Yorum
  1. Instangram şifremi unuttum çok kez denedim sanırım. 24 saat ban yedim ve e posta şifre yenile uygulamasını kullanarak mail almaya çalıştım ama bi türlü şifre kurtarma maili gelmiyor 24 engel yediğim için mi acaba?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir