Instagram Mesaj Gitmiyor Sorunu ve Çözümü

Instagram Mesaj Gitmiyor Sorunu ve Çözümü

Instagram günümüzde sadece fotoğraf ve video paylaşımı için kullanılmıyor. Pek çok kullanıcı uygulamayı WhatsApp, Messenger gibi sohbet uygulamalarında olduğu gibi mesajlaşmak için tercih ediyor. Mesajlarda Instagram gönderilerinin ve hesaplarının paylaşılabilmesi sayesinde, bu platform üzerinden sohbet etmek daha ayrıcalıklı hale gelebiliyor. Ancak bazı durumlarda Instagram üzerinde mesajlaşmak çeşitli nedenlerle mümkün olmayabilir. Çoğu kullanıcı bu yüzden Instagram mesaj gitmiyor sorunu ve çözümü hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Biz de yazımızın devamında bu sorunun çözümüyle ilgili bilgiler sunacağız.

Instagram Mesaj Gitmiyor Sorunu Neden Olur?

Instagram üzerinde bazı durumlarda DM (Direct Message) özelliği çalışmayabiliyor:

  • Mesaj gönderildi olarak gözükür, ancak karşı tarafta gözükmez.
  • Mesaj gönderildikten sonra kırmızı ünlem çıkar.
  • Mesaj metni yazılır ancak gönderimi sağlanamaz.
  • Mesaj karşı tarafa iletildikten kısa süre sonra silinir.

Çoğunlukla Instagram DM sorunu bu şekillerde meydana gelmektedir. Sorunların olası kaynakları ve çözüm yolları şu şekildedir:

instagram mesaj gitmiyor

Instagram Mesaj Engeli

Instagram kullanıcıları bir başka hesaba mesaj gönderirken hata alabilmektedir. Bunun nedeni ise karşı tarafın DM mesaj özelliğini pasife alarak engellemesidir. Bu aşamadan sonra ilgili kullanıcıya mesaj yoluyla ulaşılamayacaktır. Bir diğer sonuç ise karşı tarafın sizin hesabınızı engellemesidir. İki durumda da kullanıcıya DM göndermek mümkün olmayacaktır.

Instagram Sunucu Sorunu

Uygulama üzerindeki yoğun trafikten dolayı zaman zaman Instagram sunucularında arızalar meydana gelebilmektedir. Sunucu kaynaklı problemlerde fotoğraf ve video beğenme, hikâye paylaşma, fotoğraf paylaşma, yorum yapma, haber kaynağını yenileme gibi problemlerin yanı sıra mesaj gönderme sorunu yaşanmaktadır. Mesajlar bazı durumlarda karşı tarafa iletilebilmekte, ancak bir süre sonra hiç yazılmamış gibi kaybolmaktadır. Kullanıcı trafiğinin çok olmasından kaynaklanan bu sorunun tek çözümü beklemektir. Çünkü Instagram, kendi sunucularındaki yoğunluğu azaltmaya çalışmaktadır. Ardından yeni bir güncelleme yayınlayarak bu problemi ortadan tamamen kaldıracaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Yorum Sabitleme Özelliği Geldi!

İnternet Kaynaklı Sorunlar

Eğer internet hızı yeterli değilse Instagram mesajları karşı tarafa iletilemeyecektir. Mesaj iletimi esnasında kırmızı bir ünlem ile karşılaşılıyorsa, kullanıcılar mobil cihazlarındaki internet bağlantı ayarlarını kontrol etmelidir. Eğer yüksek paylaşımlı bir Wi-Fi ile bağlantı sağlandıysa bu sorunun ortaya çıkma ihtimali yüksektir. Mobil veriyle yapılan bağlantılarda Instagram mesaj sorunu sık yaşanmamaktadır. Ayrıca bazı durumlarda cihazı kapayıp açmak veya uçuş moduna alıp çıkarmak işe yarayabilmektedir.

Instagram Hesap Engeli

Instagram sahip olduğu algoritmalar ile uygulamayı daha konforlu bir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bu yöndeki çalışmalar yeni algoritmalar ile güçlendirilmektedir. Eğer bir kullanıcı günde çok sayıda DM gönderip cevap alamıyorsa, Instagram tarafından kısa zamanlı olarak engellenebilir. Bu aşamadan sonra Direct mesaj özelliği kullanılamayacaktır. 24 ile 48 saat arasında bu kısıtlamaların kalktığı tespit edilmiştir. Ancak aynı ihlaller devam ettirilirse hesabın tamamen kapatılması olası bir durumdur. Instagram mesaj gitmiyor sorunu ve çözümü hakkındaki bu bilgi sayesinde olası engellemelere karşı önlem alınabilir.

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Instagram Mesajlarım Gitmiyor. Neden?

Instagram üzerinden mesajlaşmakta sorun yaşıyor iseniz 2 farklı durum söz konusu olabilir. Sunucu hataları ya da etkileşim engeli almanız nedeniyle mesaj gönderemeyebilirsiniz.

Mesaj Engeli Almış Olabilir miyim?

Instagram üzerinden şüpheli işlem gerçekleştirdiyseniz ya da şikayetler aldıysanız etkileşim engeli almış olabilirsiniz.

Bana Kimlerin Mesaj Gönderebileceğini Ayarlayabilir miyim?

Instagram ayarlarınz üzerinden kimlerden mesaj alacağını belirleyebilirsiniz. Gizli profile sahipseniz sizlere sadece takipçilerin direk mesaj atabilecektir.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir