İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Instagram Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır?

Instagram Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır? Merhabalar, bugün sizlere Instagram’da karşı taraftan gelen mesajları nasıl geri çevireceğiz onu anlatacağım. Son zamanların en popüler sosyal medya araçlarından birisi olan Instagram, 2012 tarihlerinde Facebook ailesi tarafından satın alınmış olup günümüze kadar en popüler sosyal medya uygulaması olarak göze çarpmaktadır.

Yaklaşık olarak bir milyar kullanıcıya sahip ve hızla büyüyen bir platform konumunda, hal böyle olunca yarattığı bazı sorunlar bulunmakta, bunlardan bir tanesi ise Instagram mesaj istekleri karşı taraftan gelen mesajlardan sıkılan arkadaşlar için, Instagram’dan gelen mesaj isteklerini nasıl kapatacağız onu anlatacağım.

Instagram Mesaj İstekleri Kapatma Yöntemleri

İLK YÖNTEM! instagram mesaj istekleri

Instagram mesajlarını geri çevirme konusunda iki yöntemimiz var bunlardan ilkiyle başlayalım. İlk yöntemimiz bildirimleri sessize alma, Instagram’ın sürekli olarak kendini güncellemesiyle, sohbet ekranında bir değişikliğe gidilmiş ve atılan her bir mesaj için bildirim gelmekteydi ve hal böyle olunca bazı kullanıcılara rahatsızlık verebiliyordu.

Birazdan vereceğim yöntem ile size gönderilecek olan mesajları geri çevireceğiz. Bu şekilde, karşı tarafı sessize alıp kullanıcıyı yok sayacaksınız, işte o yöntem.

1.ADIM: Mesaj bildirimlerini engellemek istediğiniz profile (mobil olarak) giriş yapalım. Instagram’a girer girmez bizi ana sayfa karşılayacak, ana sayfadan sağ üstte görmüş olduğunuz, Instagram Direct mesajlaşmaya tıklayınız.

2.ADIM: 1.adımı başarılı bir şekilde yaptıysanız, tüm mesajlarımızı aynı şeritler üzerinde göreceğiz. Gördüğünüz kişiler arasında bildirimlerini sessize almak istediğiniz kullanıcının sohbet sekmesine tıklayın. Sohbet aktif haldeyken, sağ üstte bulunan dairenin içerisinde bulunan İ harfi butonuna basın

3.ADIM: Artık geldik son adıma bundan sonra karşınıza ”Bildirimleri Sessize Al” seçeneği önünüze gelecek, burada ki ayracı sağa doğru çektiğinizde, seçmiş olduğunuz kişinin mesajlarından gelen bildirimlerini sessize alarak, onu yok saymış oluyorsunuz.

SON VE ETKİLİ YÖNTEM!

Instagram ailesi aynı Facebook’ta olduğu gibi kullanıcılarının gizliliği konusunda oldukça dikkatli, herhangi dine, ırka karşı yapılan saldırıya karşı kendini yenilemekte, bunu yapan kullanıcıları süresiz olarak uzaklaştırmaktadır. Ama size karşı herhangi bir saldırı dışında, mesaj geldiyse ve siz bu mesajları görmek ya da cevap vermek istemiyorsanız, Instagram uygulaması size bir seçenek tabii ki sunuyor.

2 .YÖNTEM

Mesajları Geri Çevirme yöntemi olarak da bilinen bu yöntem, sizin takip etmediğiniz kullanıcılar tarafından gelen mesajları içerir, size bildirim olarak geri düşen bu mesajları onaylayıp onaylamak sizin kararınıza bırakılır. Size gelen mesajları bu yöntem ile geri çevireceğiz.

Yabancılar tarafından gelen bu mesajlara sohbet sekmesine giriş yaparak, GERİ ÇEVİR butonuna tıkladığınız zaman karşı taraftan gelen mesajlar sohbetinizden tamamen çıkar!

Karşı Tarafa Bildirim Gider mi?

Mesaja cevap vermeden ”Geri Çevir” yaparsanız karşı taraf herhangi bir bildirim almaz ve görüldü olarak da görülmez.

SÜREKLİ MESAJ ALMAYA DEVAM EDERSEM?

Doğal olarak mesaj almama gibi bir seçeneğimiz bulunmamakla beraber, ısrarla gelen mesajları durdurmanın yolu iste o kullanıcıyı engelleyerek geçiyor, kullanıcıyı engellerken o kişinin herhangi durumunu, hikâyesini ve profiline ulaşmanız mümkün değil ve tabii ki de sizde karşı tarafa mesaj gönderemezsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Veri Kullanımı Tasarrufu Nedir?
Instagram Veri Kullanımı Tasarrufu Nedir?

Instagram, günümüzde en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Fotoğraf ve video paylaşımı üzerinden etkileşim imkanı sunan bu platform, ayrıc...

Instagram Hikaye Gizli Etiket Nasıl Yapılır?
Instagram Hikaye Gizli Etiket Nasıl Yapılır?

Instagram hikayelerinde, takipçilerinizin dikkatini çekmek ve etkileşimi artırmak için kişileri veya konumları etiketlemek oldukça yaygın bir uygulama...

Instagram mesaj istekleri nasıl kapatılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram gerçek takipçi satın alma ve Instagram gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Instagram üzerinden size gelen mesaj isteklerini kapatma özelliği mevcuttur. Bu özellik ile sizi rahatsız edebilecek kullanıcılardan kurtulmanız mümkündür.

Instagram mesajlarınızı kapatmak için bildirim ayarları kısmından mesajları seçerek burada takip etmediğiniz kullanıcılardan mesaj alımını kapatma özelliği ayarını yapabilirsiniz. Konu ile ilgili detaylı bilgi için bloğumuzu okuyabilirsiniz.

Instagram üzerinden size rahatsızlık veren kullanıcıları bulunduğunuz bölgede ki kolluk kuvvetlerine şikayet edebilir ya da Instagram üzerinden şikayet ve engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram uygulamasını kullanarak direct mesajlarınızı sizleri takip eden kullanıcılara kullanabilirsiniz. Takip etmeyen kullanıcılara ise sadece mesaj isteği yollamanız mümkündür.

Instagram DM ile yeni gelen özellik sayesinde ses kaydı yollayabilirsiniz. Ses kayıtlarınızı tek seferlik ya da kalıcı olarak seçebilirsiniz.

Instagram profiliniz ile birçok kişiye mesaj istediği göndermenize rağmen olumsuz yanıt alırsanız ve bu durum devam ederse, mesajlaşmanız otomatik olarak engellenebilir.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır? Hakkında 3 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 53 Ortalama: 5 )

3 yorum

 1. Ela
  Ela

  Karşılıklı takip etmediğimiz birine mesaj göndermek için mesaj bölümüne girdiğimde mesaj isteği ile karşılaşıyorum ama mesaj yok isteği silip tekrar giriyorum yine aynı kabul ediyorum mesaj yok

 2. Berna Yavuz
  Berna Yavuz

  instagramdaki mesaj isteklerini nasıl kapatıcagımı bulmaya calısıyordum hallettim sagolun

 3. Özgür Aktolga
  Özgür Aktolga

  Mesaj isteklerinin instagram üzerinden nasil kapatilacagını anlatan faydalı bir blog yazısı.